NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Plastyka nosa to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Zastanawiasz się, jak wygląda taki zabieg? A może ciekawi Cię, ile kosztuje operacja plastyczna nosa? W naszym artykule znajdziesz wszystkie podstawowe informacje na temat plastyki nosa.

Spis treści:

Kiedy wykonać operację plastyczną nosa?

Niechirurgiczna korekta nosa a operacja plastyczna

Plastyka nosa – przeciwwskazania

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Kiedy wykonać operację plastyczną nosa?

Konkretne wskazania do operacji plastycznej nosa są bardzo dokładnie wyszczególnione w wytycznych opracowanych przez American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery. Głównie wskazują one na nieprawidłowości estetyczne i funkcjonalne nosa. Zazwyczaj na plastykę nosa decydują się osoby, które nie są usatysfakcjonowane jego wyglądem. Najczęściej chęć korekty nosa ma podłoże typowo estetyczne, jednak zdarza się także, że decyzja o operacji plastycznej nosa jest podyktowana jego nieprawidłowym funkcjonowaniem i względami medycznymi. Konsekwencją zaburzenia czynności wentylacyjnej nosa może być przykładowo uporczywe chrapanie. Zniekształcenia nosa dzielą się na pierwotne, czyli takie, z którymi pacjenci borykają się od urodzenia lub wtórne – powstałe w wyniku przebytych urazów lub choroby.

Główne wskazania do operacji plastycznej nosa to:

 • zaburzona symetria nosa,
 • zbyt wydatny nos,
 • wielkość nosa nieadekwatna do wymiarów twarzy,
 • zbyt szeroki lub zbyt wąski nos,
 • zaburzona proporcja wierzchołka nosa,
 • wklęśnięcia i wypukłości na grzbiecie nosa,
 • krzywa przegroda nosowa,
 • krzywy nos.

Niechirurgiczna korekta nosa a operacja plastyczna

Korektę nosa można wykonać za pomocą operacji plastycznej lub zabiegu wypełniaczem. Iniekcja wypełniacza w formie kwasu hialuronowego jest nieco mniej inwazyjna i również przynosi natychmiastowe efekty, jednak ma też swoje minusy. Przede wszystkim wypełniacz nada się jedynie do poprawienia delikatnych defektów estetycznych. W przypadku deformacji, odtworzenia kształtu lub konieczności ingerencji w część chrzęstną lub kostną oczekiwane rezultaty przyniesie jedynie operacja plastyczna nosa. Warto podkreślić także, że efekty po zabiegu z użyciem wypełniacza nie są stałe i zazwyczaj utrzymują się do roku, więc zabieg należy powtarzać. Z kolei rezultaty operacji plastycznej nosa są długotrwałe.

Plastyka nosa – przeciwwskazania

Operacja plastyczna nosa to zabieg, do którego należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim pacjent musi wykonać zalecone na wstępnej konsultacji lekarskiej badania krwi (m.in. morfologię, OB, APTT, INR, kreatyninę, glukozę) oraz badanie ogólne moczu. Wstępna konsultacja z chirurgiem plastycznym to także moment, w którym lekarz poznaje oczekiwania pacjenta i wyjaśnia przebieg zabiegu. Pierwsza wizyta służy także zakwalifikowaniu do zabiegu i wykluczeniu przeciwwskazań.

Najważniejsze przeciwwskazania do operacji plastycznej nosa to:

 • skazy naczyniowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • stany zapalne skóry twarzy,
 • zapalenie zatok,
 • okres ciąży i karmienia piersią.

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje operacja plastyczna nosa. Cena zabiegu zależy bowiem przede wszystkim od stopnia skomplikowania i zakresu operacji. W Klinice Miracki korekcja nosa kosztuje od 6000 zł do 16 000 zł, zaś cena operacji plastycznej nosa w przypadku totalnej lub wtórnej korekcji wynosi 16 000 zł – 24 000 zł. Szczegółowe ceny poszczególnych zabiegów plastyki nosa możesz sprawdzić w naszym cenniku.

Masz więcej pytań dotyczących operacji plastycznej nosa? A może chcesz umówić się na zabieg? Doświadczeni specjaliści w Klinice Miracki czekają na Ciebie!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki