NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Jak dobrać zabieg depilacji skóry do swojej karnacji?

Laserowa depilacja, czyli epilacja, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest trwałe i stosunkowo bezbolesne usuwanie owłosienia. Można go wykonywać praktycznie na dowolnym obszarze ciała, z zastrzeżeniem dopasowania odpowiedniej dla danego Pacjenta metody pracy. Decyzję o tym, jakie urządzenie zostanie wykorzystane oraz jakiej częstotliwości lasera należy użyć podczas zabiegu, podejmuje kosmetolog odpowiedzialny za przebieg całej procedury medycznej. Bierze przy tym pod uwagę szereg czynników, spośród których najważniejszymi są karnacja skóry Pacjenta oraz widoczny u niego rodzaj owłosienia.

Metody depilacji laserowej – sposoby laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, jest zabiegiem charakteryzującym się trwałością uzyskiwanych efektów. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia usuwanie owłosienia na wiele lat, a nawet na stałe (czasem wskazane jest zastosowanie zabiegu przypominającego). Dodatkową zaletą laseroterapii jest fakt, że można ją stosować w dowolnym miejscu na ciele. Najczęściej wybierane miejsca zabiegowe to: 

 • uda,
 • kolana,
 • łydki,
 • pachy,
 • górna warga “wąsik”,
 • podbródek,
 • ramiona i przedramiona.

W ostatnich latach coraz większą popularnością (zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) cieszy się również depilacja laserowa bikini. Ma to związek nie tylko ze doskonałymi i długo utrzymującymi się rezultatami, ale również niską inwazyjność i niemal bezbolesnym przebiegiem. Tak dobre opinie wynikają w dużej mierze z zastosowania różnych metod pracy z laserem oraz palety urządzeń, które są wybierane indywidualnie dla każdego Pacjenta.

> Epilacja Thunder MT jest wykonywana przy użyciu urządzenia dysponującego dwoma rodzajami laserów: aleksandrytowego (długość fali: 755 nm) i neodymowo-yagowego (długość fali: 1064 nm). Głowica urządzenia ma powierzchnię 30 cm2, a jej kształt umożliwia precyzyjne dotarcie do każdego załamania skóry. Zalecana częstotliwość powtarzania zabiegu wynosi jedną sesję na 4 tygodnie (w przypadku twarzy), 6 tygodni (w przypadku rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha i okolic intymnych) lub 8 tygodni (w przypadku nóg).

> Depilacja laserowa Motus AX Deka to zabieg wykonywany przy użyciu lasera aleksandrytowego. Jest przeznaczony przede wszystkim dla Pacjentów o “trudnym” owłosieniu: posiadających nadmierną ilość włosów, a jasne i bardzo jasne włosy o cienkiej strukturze. Skutki procedury są całkowicie nieodwracalne, a jej skuteczność wynosi aż 95%. Jeżeli po jakimś czasie Pacjent zauważa pojedyncze odrastające włoski, możliwe jest wykonanie dodatkowego (“uzupełniającego”) zabiegu.

> Depilacja laserowa Palomar Vectus jest przeznaczona głównie dla posiadaczy ciemnego owłosienia. Wykorzystywany w tej metodzie laser ma wbudowany inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – SkinTel™ oraz system chłodzący Advanced Contact Cooling, zwiększający komfort Pacjenta podczas zabiegu. Zalecana liczba sesji laseroterapii wynosi od 4 do 8, w kilkutygodniowych odstępach czasowych.

Usuwanie owłosienia laserem vs. Twój kolor skóry  – co warto wiedzieć o epilacji?

To, jaką mamy karnację skóry i kolor włosów, warunkuje ilość obecnej w naszym ciele melaniny. Stanowi ona składnik, który jest podatny na oddziaływanie lasera, co wykorzystuje się w technologiach stosowanych w medycynie estetycznej. Im więcej melaniny, tym lepiej “widoczne” dla lasera jest nasze owłosienie. Z tego powodu osobami predysponowanymi do zabiegów laseroterapii (w tym depilacji laserowej) są Pacjenci o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Niewskazane jest natomiast stosowanie urządzeń emitujących promieniowanie elektromagnetyczne u osób o naturalnie ciemnej karnacji, a także u tych, u których widoczna jest silna lub świeża opalenizna. Takie działania grożą podrażnieniami podobnymi do oparzeń słonecznych.

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia jednak zastosowanie laserowych metod usuwania niechcianych przydatków skórnych nawet u osób z wyjątkowo opornym owłosieniem. Różnorodność dostępnych urządzeń pozwala na dostosowanie intensywności zabiegu do potrzeb konkretnego Pacjenta. Dodatkowo procedura jest niemal bezbolesna i wyjątkowo bezpieczna, co gwarantuje 100% satysfakcji z zabiegu.

Chcesz wiedzieć, który rodzaj epilacji jest najlepszy dla Ciebie? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie udzielą Ci odpowiedzi!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki