Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
pielęgnacja skóry po laserze frakcyjnym w Katowicach
,

Jak pielęgnować twarz po zabiegu laserem frakcyjnym? Eksperci z kliniki w Katowicach radzą

Zabiegi laserem frakcyjnym na twarz to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie twarzy. Jednak poddanie się takim zabiegom, choć bezpieczne, nie jest obojętne dla skóry i wymaga odpowiedniej pielęgnacji, którą należy stosować przez określony czas po laseroterapii. Dokładne wskazówki postępowania po laserowym odmładzaniu twarzy przekaże Ci lekarz podczas konsultacji estetycznej, jednak warto poznać je już teraz, zanim wybierzesz się na wizytę. Jak dbać o skórę po zabiegu i czego unikać, aby zapewnić sobie najlepsze efekty estetyczne?

Jak zabieg laserem frakcyjnym wpływa na skórę?

Laserowe odmładzanie twarzy z wykorzystaniem technologii frakcyjnej to tzw. resurfacing skóry. Jego działanie opiera się na mikrouszkodzeniach naskórka i głębokich warstw skóry,  co pobudza tkankę do samoregeneracji. Naturalne procesy gojenia pozwalają na osiągnięcie stopniowego, a dzięki temu, niezwykle naturalnego efektu odmłodzenia i wygładzenia skóry.

Przez to, że laser frakcyjny przerywa ciągłość naskórka, wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji przez kilka dni, a nawet tygodni po jego zastosowaniu. Mimo wysokiego progu bezpieczeństwa, pacjenci po laserowym odmładzaniu twarzy obserwują u siebie takie objawy, jak:

 • zaczerwienienie skóry,
 • obrzęk,
 • łuszczenie.

Powyższe skutki ustępują zwykle po około 7 dniach i są naturalnym następstwem laseroterapii. Po zagojeniu się widocznych zmian skóra nadal wymaga specjalnej pielęgnacji. Światło laserowe uwrażliwia ją na działanie promieniowania UV. W związku z tym należy chronić ją przed słońcem (i solarium) nawet przez kilka tygodni po zastosowaniu lasera frakcyjnego.

Ochrona przeciwsłoneczna skóry po zabiegu laserowym

Najważniejszym elementem pielęgnacji po zabiegach laserem jest bezwzględne unikanie ekspozycji skóry na słońce. Jeśli wychodzisz z domu, stosuj krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30 lub wyższym. Nie narażaj swojej skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Na jakiś czas zrezygnuj w ogóle z opalania. Dobrym pomysłem jest nakładanie kremu przeciwsłonecznego codziennie po porannej pielęgnacji skóry, przed nałożeniem makijażu – rób to nawet zimą. Latem warto dodatkowo nosić kapelusz z szerokim rondem lub czapkę z daszkiem – to dodatkowo ochroni Twoją twarz przed szkodliwymi uszkodzeniami słonecznymi.  

Po zabiegu laserem frakcyjnym otrzymasz od lekarza listę zasad, których należy przestrzegać podczas codziennej pielęgnacji. Ewentualne pieczenie i zaczerwienienie skóry można złagodzić okładami z lodu. Skórę należy czyścić łagodnymi środkami. Nie można skubać łuszczących się skórek ani zdrapywać strupków. Nie zapominaj o regularnym nawilżaniu skóry przy pomocy delikatnych kremów dla skóry wrażliwej. Listę rekomendowanych produktów przekaże Ci specjalista medycyny estetycznej. Po zabiegach laserowych znaczenie ma również picie dużej ilości wody, aby zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie od wewnątrz. Zrezygnuj z palenia papierosów, które może zaburzać proces gojenia.

Wzmacniająca terapia światłem LED

Pielęgnację skóry po zabiegu laserem frakcyjnym warto wzbogacić o terapię światłem LED. Fototerapia znakomicie sprzyja skórze, która była leczona laserem frakcyjnym – przyspiesza proces gojenia i wspomaga działanie odmładzające. Zwłaszcza czerwone światło LED ma korzystne właściwości, które wykorzystuje się w terapiach odmładzających. Światło LED stosuje się bezpośrednio po laseroterapii. Takie postępowanie sprawia, że skóra prawidłowo się regeneruje, podrażnienia są mniej odczuwalne i utrzymują się dużo krócej. Lampa LED ma również działanie przeciwbakteryjne.

Więcej na temat pielęgnacji skóry po zabiegach laserowych dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki