Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
leczenie trądziku na plecach w Warszawie

Trądzik na plecach – jakie są przyczyny i jak go wyleczyć?

Trądzik może pojawić się w każdym wieku z różnych powodów. Uciążliwe pryszcze występują nie tylko na twarzy – bardzo często nasi pacjenci zmagają się z trądzikiem na plecach, opornym na większość tradycyjnych metod leczenia. Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, z których skorzystasz w naszej klinice, pozwolą Ci ostatecznie uporać się z niedoskonałościami skóry na tym obszarze ciała.

Przyczyny trądziku na plecach

Trądzik na plecach objawia się w postaci krostek, zaskórników i ropnych guzków. Istnieje wiele powodów, dlaczego powstaje trądzik na plecach – od zmian hormonalnych, przez przyjmowane leki i predyspozycje genetyczne. Nie bez znaczenia jest również tryb życia – narażenie na ciągły stres lub intensywny wysiłek fizyczny. Niektóre badania pokazują, że istotne znaczenie dla zdrowia skóry ma również dieta.

Główną przyczyną tworzenia się trądziku na plecach jest nadmiar potu, sebum, martwych komórek skóry i bakterii, które zostają uwięzione w porach skóry. Skóra na plecach jest wyjątkowo gruba i ma duże zagęszczenie gruczołów łojowych, przez co jest szczególnie narażona na zmiany trądzikowe. Czynniki, które sprzyjają powstawaniu trądziku na plecach to m.in. noszenie plecaka, kontakt skóry ze spoconą odzieżą, noszenie sprzętu sportowego.

Jak wyleczyć trądzik?

W leczeniu trądziku na plecach najważniejsza jest profilaktyka, która opiera się na prawidłowej higienie:

 • bierz prysznic po każdym treningu,
 • regularnie złuszczaj naskórek na plecach przy pomocy delikatnych peelingów,
 • noś luźną odzież,
 • jeśli masz długie włosy, nie pozwól, by ciągle przylegały do Twoich pleców, najlepiej upinaj je wysoko,
 • używaj lekkich kremów przeciwsłonecznych i balsamów, które nie zatykają porów,
 • stosuj zdrową, niskoprzetworzoną dietę,
 • często zmieniaj pościel.

Aby wyleczyć istniejący już trądzik na plecach, trzeba skonsultować się z dermatologiem, który zastosuje odpowiednie leczenie. Terapia zależy od ciężkości trądziku i zwykle polega na stosowaniu specjalistycznych maści, a w niektórych przypadkach również leków doustnych. Pomocniczo warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Należy jednak wiedzieć, że większość zabiegów można wykonać tylko w sytuacji, gdy wyleczone zostaną aktywne stany zapalne.

Profesjonalne zabiegi usuwania trądziku na plecach

Leczenie trądziku laserem Alma Harmony Acne – zabieg ten umożliwia skuteczne leczenie trądziku opornego na leki. Urządzenie wykorzystuje kombinację technologii laserowej i mechanizmu próżniowego oraz chłodzenia stykowego, co zapewnia komfortowe leczenie wszystkich postaci trądziku pospolitego. Laser Er:Glass 1540 nm głęboko wnika w skórę, powodując termiczne uszkodzenie gruczołów łojowych, niszcząc bakterie P. acnes i zmniejszając produkcję sebum. Zintegrowany mechanizm podciśnieniowy wydobywa z porów substancję łojową, natomiast chłodzenie kontaktowe redukuje ból i łagodzi podrażnienia. Chłodzący laser z podciśnieniem radzi sobie ze wszystkimi formami trądziku pospolitego, w tym: z grudkami, krostami i guzkami, a także zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.

Terapia światłem LED jest skuteczną metodą leczenia łagodnych zmian trądzikowych oraz sposobem na wspomaganie bardziej zaawansowanej terapii (np. laserowej). W leczeniu trądziku sprawdza się przede wszystkim niebieskie światło LED, które ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Skuteczna terapia przeciwtrądzikowa obejmuje również zabiegi redukujące ewentualne blizny, których trudno uniknąć nawet jeśli w porę rozpocznie się leczenie. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych np. przy pomocy lasera frakcyjnego, to najlepszy sposób na maksymalne spłycenie szpecących zmian. Laser wspomaga odbudowę kolagenu w skórze i dlatego jest tak skuteczny w redukowaniu blizn zanikowych.

Jeśli chcesz poznać skuteczną terapię na trądzik na plecach, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki