Jak powiększyć usta, żeby pasowały do twarzy?

Powiększanie ust to zabieg medycyny estetycznej, który może budzić pewne kontrowersje. Z jednej strony jest zabiegiem pożądanym przez wiele osób, z drugiej strony kojarzony jest z nadmiernie „napompowanymi ustami”. Tajemnicą sukcesu udanego wypełniania ust kwasem hialuronowym jest dopasowanie wielkości warg do anatomii twarzy. Możliwe jest to tylko w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Jak wykonać zabieg wypełniania ust, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty? Wyjaśniamy.

Najczęstsze błędy popełniane podczas wypełniania ust:

 • Zastosowanie zbyt dużej ilości wypełniacza.
 • Nieprawidłowy stosunek górnej wargi do dolnej.
 • Nieodpowiednia metoda ostrzykiwania.
 • Nieprofesjonalne, a nawet samodzielne wykonywanie zabiegu przy pomocy produktów zakupionych online. Istnieje nie tylko ryzyko oszpecenia, ale też wywołania infekcji.
 • Kierowanie się modą i trendami lansowanymi, np. na Instagramie.
 • Zbyt wczesna ocena efektów – poczekaj, aż ustąpi opuchlizna, zanim stwierdzisz, że wargi są za duże i nie pasują do Twojej twarzy.

Powiększanie ust – bezpieczeństwo to podstawa

Kwas hialuronowy jest substancją wybieraną w zabiegach wypełniania ust z wielu powodów. Kwas ten występuje naturalnie w skórze, co oznacza, że ​​jest substancją dobrze tolerowaną przez ludzki organizm. Jest to bezpieczny wypełniacz nie tylko ze względu na niski potencjał alergizujący, ale też dlatego, że w razie nieudanego zabiegu można go łatwo rozpuścić. Korekta ust w przypadku innych substancji może być utrudniona.

W Klinice Miracki korzystamy z takich wypełniaczy, jak NEAUVIA ORGANIC INTENSE LIPS czy RESTYLANE KYSSE. Pierwszy z nich, oprócz kwasu hialuronowego, zawiera dodatkowo hydroksyapatyt wapnia, glicynę oraz l-prolinę. Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona w miejscu, gdzie wprowadzany będzie wypełniacz. Powiększanie ust trwa kilkanaście minut. Procedura polega na precyzyjnym wstrzyknięciu w okolice ust wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Substancja wprowadzana jest delikatnie do tak zwanej czerwieni wargowej, a następnie precyzyjnie uformowana i wymodelowana poprzez masaż wykonywany przez lekarza. By usta mogły się w pełni zregenerować, należy przez dwa tygodnie od zabiegu zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie oraz na basenie. Przez kilka dni trzeba też unikać nadmiernej mimiki i uciskania miejsc po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego.

Jak dopasować kształt i wielkość ust?

Jeśli zależy Ci na zyskaniu większych ust, które będą pasowały do Twojej twarzy, wybierz się na zabieg do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej. Przed zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której możesz wyrazić swoje oczekiwania i obawy. Jasno określ swój cel. Wyjaśnij lekarzowi podczas konsultacji, czy Twoje usta mają być pulchne i wyraziste, czy tylko lekko powiększone i nawilżone. Zamiast od razu iść na całość, zdecyduj się na stopniowe powiększanie ust. Być może już niewielka ilość kwasu hialuronowego wystarczy, aby nadać Twoim ustom idealny kształt.

Istotną rzeczą, o której należy pamiętać podczas wypełniania ust, jest zachowanie naturalnych proporcji. Lekarz medycyny estetycznej, mający doświadczenie w powiększaniu ust, będzie doskonale wiedział, jaką ilość kwasu hialuronowego wstrzyknąć w dolną, a jaką w górną wargę, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Górna warga powinna być mniejsza niż dolna – idealny stosunek górnej do dolnej wargi wynosi 1:1,6.

W Klinice Miracki bardzo zależy nam, aby pomóc Ci w osiągnięciu Twojego celu. Dlatego w ramach Akcji Ciało 2022 w Warszawie i Katowicach oferujemy skuteczne zabiegi na wiotkość skóry, cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj: https://klinikamiracki.pl/akcja-cialo-2022/

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki