NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Powiększanie piersi implantami a wiek – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Powiększanie piersi implantami to zabieg cieszący się dużą popularnością. Już młode kobiety pragną zmiany wyglądu piersi. Chociaż najczęściej na wszczepienie implantów piersiowych decydują się panie po trzydziestce. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do powiększenia biustu w zależności od wieku?

W jakim wieku można wykonać zabieg powiększania piersi implantami?

Zabieg powiększania piersi można wykonać niezależnie od wieku. Warunkiem jest pełnoletność. Najczęściej na operację powiększania piersi decydują się kobiety po 30. roku życia, które chcą przywrócić piersiom jędrność utraconą wraz z wiekiem. Na powiększenie piersi równie dobrze mogą zdecydować się bardzo młode kobiety. Warto jednak poczekać do 20. roku życia, ponieważ do tego momentu gruczoły piersiowe mogą się jeszcze rozwijać. Kobiety w różnym wieku mają różne oczekiwania wobec zabiegu powiększania piersi. Młode panie zwykle chcą powiększyć naturalnie małe piersi, podczas gdy dojrzałe kobiety pragną skorygować wygląd piersi zmieniony po porodzie i karmieniu piersią.

Przed powiększaniem biustu konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, który nie tylko oceni, czy jesteśmy w odpowiednim wieku na operację, ale też porozmawia z nami o naszych oczekiwaniach, omówi wybór metody i rodzaj implantów. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, zwłaszcza w przypadku bardzo młodych kobiet lub nierealnych oczekiwań co do wielkości biustu, specjalista może odmówić wykonania zabiegu lub dodatkowo poprosić o opinię psychologa.

Wskazania i przeciwskazania do wszczepienia implantów piersiowych w różnym wieku

Bardzo często powodem tego, że decydujemy się na powiększanie piersi, są niekorzystne zmiany w wyglądzie biustu po porodzie i karmieniu piersią. Zdarza się, że piersi po zakończenia okresu laktacji stają się mniejsze niż przed ciążą, tracą również swoją jędrność i elastyczność. Jednak ilość tkanki gruczołowej lub tłuszczowej w piersiach może się zmieniać w każdym wieku, nie tylko na skutek ciąży, ale też pod wpływem innych czynników, np.: tycie, chudnięcie, przyjmowanie doustnych tabletek antykoncepcyjnych, zmiany hormonalne zachodzące w organizmie.

Przeciwwskazania do operacji powiększenia biustu niezależnie od wieku to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • miesiączka (najlepszy czas na przeprowadzenie operacji to 7-12 dzień cyklu menstruacyjnego),
 • opryszczka wargowa,
 • niedawno przebyta infekcja, choroba bakteryjna, wirusowa u pacjentki lub osób z jej otoczenia,
 • zaawansowane zmiany mastopatyczne,
 • podejrzenie raka piersi,
 • nieuregulowana cukrzyca, nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • zaburzenia pracy tarczycy.

Należy zauważyć, że wraz z wiekiem rośnie liczba przeciwwskazań do wykonania różnych zabiegów chirurgicznych, w tym również powiększenia piersi, dlatego często mówi się, że jest o zabieg dla kobiet stosunkowo młodych, cieszących się dobrą kondycją zdrowotną.

Pacjentki powyżej 40. roku życia muszą przed zabiegiem powiększania piersi wykonać mammografię, ze względu na zwiększone ryzyko raka piersi w tym wieku.

Powiększenie biustu implantami a ciąża i karmienie piersią

Problemy z karmieniem piersią u matek, posiadających implanty piersiowe są bardzo rzadkie. Warto jednak przemyśleć decyzję o powiększaniu piersi, jeśli zamierzamy w najbliższym czasie zajść w ciążę, ponieważ po urodzeniu dziecka i karmieniu biust może zmienić swój wygląd, nawet jeśli będą znajdować się w nim silikonowe wkładki. Wówczas może być potrzebna ponowna korekta piersi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy zabieg powiększenia biustu implantami jest dla Ciebie odpowiedni, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie lub Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki