Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
depilacja pośladków, pach, bikini w Katowicach
,

Jakie części ciała można poddać depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, który dla wielu osób jest zbawienny. Pozwala na długotrwałe, a w wielu przypadkach trwałe, pozbycie się włosów z wybranych obszarów ciała. Wiązka lasera wchodzi w kontakt z melaniną zawartą w mieszku włosowym, czego efektem jest zjawisko fototermolizy. Destrukcji ulega nie tylko łodyga włosa, ale też jego macierz, odpowiedzialna za wzrost. Dzięki nowoczesnym laserom do depilacji możliwe jest usuwanie owłosienia w zasadzie z dowolnego miejsca (oprócz skóry głowy). Wyjaśniamy, jakie korzyści przynosi depilacja laserowa różnych części ciała.

Depilacja laserowa nóg

Największym powodzeniem wśród naszych pacjentów cieszy się depilacja laserowa nóg. Zabieg ten doceniany jest zwłaszcza latem, kiedy skazane jesteśmy na niemal codzienne golenie nóg, aby prezentować się perfekcyjnie w kostiumie kąpielowym, szortach lub krótkich sukienkach. Częste golenie nóg maszynką jest nie tylko uciążliwe, ale też niekorzystne dla skóry – może powodować silne podrażnienia, skaleczenia, tzw. truskawkowe nogi (zatkane mieszki włosowe), a także wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych. Depilacja laserowa daje szansę na uniknięcie tych problemów.

Depilacja laserowa bikini – sposób na wygładzenie delikatnych miejsc intymnych

Depilacja bikini to zabieg usuwania owłosienia, który nastręcza najwięcej trudności, jeśli chcemy go wykonać w domu. Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą pozbyć się włosków z okolic intymnych. Włosy w pobliżu bikini są często grube i ciemne, co sprawia, że ​​jest to obszar, który dobrze reaguje na każdy rodzaj lasera do depilacji. Raz wykonana seria zabiegów laserowych pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Epilacja laserowa pach i ramion

Wielokrotne golenie pod pachami sprawia, że ​​obszar ten jest bardzo podatny na takie zmiany skórne, jak odparzenia, wrastające włoski, a nawet torbiele. Po depilacji laserowej pory w skórze zamykają się i ciało pozostaje gładkie, bez ryzyka powstawania stanów zapalnych. W przypadku pacjentów z ciemnymi włosami na ramionach noszenie niektórych elementów garderoby może być kłopotliwe. Dla kobiet i mężczyzn o niezwykle gęstych i ciemnych włosach na ramionach depilacja laserowa jest prawdziwym wybawieniem.

Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy

Nadmierne owłosienie na twarzy, wbrew pozorom, nie dotyczy tylko mężczyzn. Wiele kobiet zmaga się z tzw. hirsutyzmem, czyli owłosieniem typu męskiego, które bardzo często pojawia się w postaci wąsika lub zarostu na brodzie. Idealną metodą jego usuwania jest epilacja. Trzeba jednak liczyć się z tym, że dla uzyskania optymalnych efektów, potrzebna będzie seria kilku zabiegów. Efekty nie zawsze są trwałe. Hirsutyzm jest schorzeniem zależnym od gospodarki hormonalnej, dlatego każde wahania hormonów mogą doprowadzić do pojawienia się pojedynczych włosków. Wówczas wystarczy wykonać pojedynczy zabieg przypominający, aby cieszyć się gładką skórą przez kolejne miesiące, nawet lata.

Ile zabiegów potrzeba, aby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia?

Decyzję o liczbie zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów podejmuje kosmetolog na podstawie oceny skóry i wywiadu z pacjentem. To, po ilu zabiegach owłosienie zostanie usunięte na stałe, jest kwestią indywidualną – podczas pierwszej konsultacji kosmetolog oceni grubość oraz kolor włosa i na tej podstawie oszacuje ilość potrzebnych zabiegów. Usuwanie owłosienia laserem zawsze wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na fazy wzrostu włosów. Zalecamy minimum 4 zabiegi, ale rekomendujemy 6-8 lub więcej powtórzeń, po których możliwe jest całkowite usunięcie niechcianych włosków. Odstępy czasowe między zabiegami uzależnione są od depilowanej części ciała i w przypadku:

 • twarzy, szyi, karku – wynoszą 4 tygodnie,
 • górnych partii ciała, bikini, pośladków – 6 tygodni,
 • nóg i pleców – 8 tygodni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości laserowej depilacji, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki