Skip to main content

Jakie oczyszczanie wybrać – mechaniczne czy manualne?

Przebarwienia, zaskórniki czy zmarszczki to problemy dermatologiczne, które dotykają większości osób. Trudno z nimi walczyć w warunkach domowych, jednak współczesna kosmetologia dysponuje narzędziami, które pomagają nam skutecznie odświeżać wygląd naszej skóry. Jaki zabieg na twarz wybrać, aby efekty były możliwie najbardziej zadowalające?

Oczyszczanie twarzy mechaniczne i manualne – czym się różnią?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg starszy i wykorzystujący bardziej tradycyjne metody, niż nowoczesna mikrodermabrazja. Zwykle wykonuje go personel gabinetów kosmetycznych (nie medycyny estetycznej). Procedurę rozpoczyna dokładny demakijaż. Następnie wykonywany jest peeling twarzy oraz tzw. parówka, której celem jest otwarcie porów. Często stosowane są również maści zmiękczające naskórek.

Zabieg właściwy polega na ręcznym usunięciu (wyciśnięciu) niedoskonałości, takich jak wągry, nagromadzony łój czy nadmiar sebum. Kolejnym etapem jest nałożenie maseczki łagodzącej i przyspieszającej regenerację tkanek. Ostatni krok to nałożenie właściwego dla danego typu skóry kremu na dzień. Aby zabieg przynosił zadowalające efekty, zaleca się wykonywanie go raz na miesiąc.

Manualne oczyszczanie twarzy jest przeznaczone głównie dla Pacjentów posiadających cerę tłustą, trądzikową lub mieszaną. Nie zaleca się wykonywania tego zabiegu na cerze naczynkowej. Posiadaczki wrażliwej skóry szczególnie chętnie korzystają z mniej inwazyjnej alternatywy, jaką jest mikrodermabrazja.

W naszych gabinetach wykorzystujemy innowacyjne urządzenie DermaClear firmy Alma Lasers. W trakcie zabiegu oddziałujemy na skórę twarzy Pacjenta specjalną obrotową głowicą, która mechanicznie odsysa niedoskonałości ze skóry. W ten sposób dokonywane jest oczyszczenie porów i usunięcie martwego naskórka z miejsca zabiegowego. W kolejnym kroku skóra zostaje poddana działaniu preparatów o właściwościach nawilżających i antyoksydacyjnych.

Zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa (nie kosmetyczkę). Dla osiągnięcia optymalnych efektów warto wykonać kilka sesji w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Zalecenia pozabiegowe obejmują stosowanie fotoprotekcji (unikanie ekspozycji na słońce, używanie kremów z filtrem UV o wartości SPF 50). Nie ma jednak przeciwwskazań do wykonywania mikrodermabrazji (klasycznej lub wodnej) w miesiącach letnich, gdy nasłonecznienie jest największe. Zabieg może być wykonywany przez cały rok, z taką samą skutecznością.

Mikrodermabrazja wodna – skuteczny sposób na oczyszczanie twarzy!

Mikrodermabrazja wodna, czyli hydradermabrazja, służy skutecznemu pozbywaniu się zanieczyszczeń i martwego naskórka obrębie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Bywa nazywana zabiegiem bankietowym, ponieważ wiele osób decyduje się na jej wykonanie tuż przed ważnym wyjściem lub wyjątkowym wydarzeniem.

Stosowana w naszej klinice metoda DermaClear to nowoczesny sposób wykonywania mikrodermabrazji. Zabieg jest jest podzielony na trzy fazy, w trakcie których następuje usunięcie martwego naskórka, gruntowne oczyszczenie miejsca zabiegowego oraz wtłoczenie w głąb tkanek rewitalizujących substancji odżywczych. Dzięki temu uzyskujemy długotrwały efekt anti-aging, który obejmuje m.in.:

  • usunięcie zaskórników,
  • pozbycie się zrogowaciałego naskórka,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • wygładzenie zmarszczek wokół oczu,
  • redukcję zmian skórnych w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Efekty zabiegu są widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Skóra jest wyraźnie odżywiona i nawilżona, co wpływa pozytywnie na całość wizerunku Pacjenta. Twarz wydaje się młodsza, ale także zdrowsza i bardziej promienna.

Mikrodermabrazja wodna to zabieg bezbolesny i wyjątkowo bezpieczny. Może być stosowany do oczyszczania twarzy u Pacjentów z każdym typem cery – także bardzo  wrażliwej, jak cera naczynkowa. Hydradermabrazja stanowi doskonałe przygotowanie do dalszych zabiegów na twarz, takich jak odmładzanie ultradźwiękami (HIFU) czy laserem.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

0