Kiedy efekty zabiegu usuwania rumienia laserem są widoczne?
Intensywne, długotrwałe zaczerwienienie twarzy wynika z tendencji do rozszerzania i pękania drobnych naczyń krwionośnych znajdujących się płytko pod skórą. Przyczyn tego defektu może być wiele, ale nawet po ich opanowaniu ciężko jest usunąć już powstałe niedoskonałości. Skutecznie można pozbyć się rumienia za pomocą technologii laserowej. Dowiedz się więcej o takich zabiegach i sprawdź, kiedy pojawiają się efekty!
Rumień – czym jest i jak go rozpoznać?
Sporadyczne zaczerwienienie policzków zwykle nie jest powodem do obaw, a tylko naturalną reakcją organizmu na bodźce zewnętrzne, takie jak np. zmiana temperatury. Jeśli jednak Twoja twarz często się czerwieni, a plamki utrzymują się przez długi czas lub występują przewlekle, najprawdopodobniej jest to rumień.
Za wyraźnie odgraniczone, czerwone obszary, które pojawiają się najczęściej na policzkach i wokół nosa, odpowiada nadmierne poszerzenie kapilar, czyli drobnych naczyń krwionośnych zlokalizowanych płytko pod skórą. Jeśli dojdzie do poszerzenia licznych naczynek, prześwitują one spod cienkiej skóry powodując zmianę jej kolorytu. Przy rumieniu mogą też występować inne objawy, takie jak np. ,,pajączki”, suche obszary, swędzenie, czy dyskomfort wynikają z uczucia ściągnięcia skóry. Czerwonym obszarom może towarzyszyć również miejscowa ciepłota, a nawet pieczenie i kłucie.
Rumień na twarzy jako jeden z objawów trądziku różowatego
Wśród licznych przyczyn, które odpowiadają za pojawienie się rumienia na twarzy oraz w okolicy szyi i dekoltu, znajduje się trądzik różowaty. Zaczerwienienie skóry, a także rozszerzone i pękające naczynka na twarzy mogą stanowić jeden z pierwszych objawów trądziku różowatego, który uaktywnia się najczęściej u kobiet między 30. a 40. rokiem życia. Wraz z upływem czasu i brakiem podjęcia odpowiedniego leczenia trądziku różowatego, choroba ta może się rozwijać, a poza rumieniem na naszej twarzy mogą także pojawić się krostki, grudki i łojotok.
Na czym polega usuwanie rumienia laserem?
Za pomocą zabiegu laserowego jesteśmy w stanie obkurczyć i zamknąć trwale poszerzone naczynka krwionośne. Innowacyjna technologia zastosowana w laserach pozwala emitować różne długości fal, które specjaliści dostosowują do rodzaju zmiany naczyniowej. To sprawia, że energię można skierować bezpośrednio do źródła problemu, co w tym przypadku oznacza podskórne kapilary. Jest to możliwe dzięki powinowactwu określonej częstotliwości fali z barwnikiem, który znajduje się w czerwonych krwinkach, czyli hemoglobiną.
Wiązka światła laserowego dociera w głąb naczynia krwionośnego, które absorbuje światło laserowe poprzez barwnik, a następnie zamienia je na energię cieplną. Generowana energia, dzięki zjawisku termicznemu, pozwala na skuteczne zniszczenie uszkodzonego, widocznie poszerzonego lub pękniętego naczynka. Proces termokoagulacji prowadzi do wyeliminowania rumienia w sposób szybki i trwały, a co najważniejsze bez ryzyka uszkodzenia skóry. Podczas zabiegu powierzchnia tkanek jest stale chłodzona, co chroni je przed poparzeniami.
Efekty laseroterapii przy zmianach naczyniowych
Celem zabiegu laserowego w przypadku zmian naczyniowych jest całkowite, trwałe pozbycie się rumienia. Pod wpływem ciepła dochodzi do odparowania wody z naczynia krwionośnego, co doprowadza do jego trwałej destrukcji.
Dzięki nowoczesnej technologii zabieg taki jest bardzo efektywny i bezpieczny. Można liczyć nie tylko na redukcję rumienia, ale na jego całkowite usunięcie i wyrównanie kolorytu cery. Lasery naczyniowe, które cechują się kilkukrotnie wyższą mocą w porównaniu do starszych urządzeń, to m.in. wykorzystywane w naszej Klinice Excel V Cutera +, Excel V Cutera, Harmony Alma Dye-VL, Derma V Lutronic. Za ich pomocą można leczyć nawet przewlekły, utrwalony rumień, jak również inne zmiany naczyniowe, takie jak żylaki kończyn dolnych, czy naczyniaki.
Laserowe leczenie rumienia – kiedy efekty będą widoczne?
To, kiedy efekty laserowego usuwania rumienia będą widoczne, zależy przede wszystkim od charakteru i objętości zmiany. W początkowym etapie rumień ma charakter płytki i łagodny, co sprawia, że można usunąć nawet w podczas jednego zabiegu trwającego zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Zabieg nie jest szczególnie bolesny dla pacjenta. W razie potrzeby można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci żelu, ale często nie jest to konieczne, ponieważ najnowsze urządzenia posiadają głowice wyposażone w system chłodzący, który znacznie podnosi komfort w trakcie zabiegu i redukuje rozgrzanie powierzchni skóry.
Z kolei przy zmianach rozległych, intensywnych i głębokich zaleca się wykonanie kilku powtórzeń w odstępach co kilka tygodni. Warto jednak zaznaczyć, że nawet w takim przypadku już po pierwszej sesji zabiegowej możemy zauważyć znaczną redukcję rumienia. Zwykle wystarczające jest poddanie się zabiegowi 2 do 3 razy.
Przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu leczenia rumienia twarzy
Laserowa zamykanie naczynek jest specjalistycznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzanym przez wykwalifikowanego lekarza. W związku z możliwością pojawienia się pewnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, w pierwszym etapie niezbędne jest umówienie się na konsultację ze specjalistą, by uniknąć ewentualnych komplikacji w trakcie leczenia. Laserowej terapii rumienia nie powinno przeprowadzać się m.in. w przypadku: ciąży, padaczki, chorób nowotworowych, wszczepionego rozrusznika serca, aktywnych zmian chorobowych skóry, bielactwa czy skłonności do powstawania bliznowców. Zabieg nie powinien być wykonywany także w momencie, gdy na skórze pacjenta (w obszarze zabiegowym) znajduje się świeża opalenizna lub gdy jest on w trakcie stosowania środków fotouczulających np. pochodne witaminy A, niektóre antybiotyki, dziurawiec.
Skuteczne usuwanie rumienia to także trzymanie się zaleceń lekarza po zabiegu. Bardzo ważne jest przede wszystkim unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne, a dodatkowo zabezpieczanie skóry kosmetykami z wysokimi filtrami przy każdym wyjściu z domu. Dodatkowo przez pierwsze 3 dni po zabiegu niezbędne jest stosowanie zaleconego przez lekarza preparatu ochronnego, który wspomaga regenerację skóry. Przez pierwszą dobę po zabiegu niewskazane jest wykonywanie makijażu, zaś przez 7 dni należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, intensywnego wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu i innych produktów lub czynności, które mogłyby wywołać nadmierne przekrwienie lub przegrzanie skóry.
Jeśli chcesz wiedzieć, na jakie efekty możesz liczyć w swoim przypadku, zachęcamy do ustalenia terminu konsultacji wstępnej w Klinice Miracki w Warszawie lub Katowicach. Lekarz ustali indywidualny plan postępowania i wyjaśni wszystkie szczegóły.
Zapraszamy też do naszych klinik w Łodzi i Krakowie.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
-
Your
BlackFriday – Mezoterapia, Organiczny Kwas Hialuronowy, Redukcja Zmarszczek Mimicznych, Wampirzy Lifting do 97% OFF -
Your
BlackFriday w Klinice Miracki. Najlepsze promocje – Voucher, Laserowe Odmładzanie, Depilacja Laserowa - Pora na Black Friday 2024 w Klinice Miracki! Rabaty aż do 97%!
- Zyskaj naturalny efekt odmłodzenia dzięki zabiegowi Wampirzego Liftingu
- Dlaczego warto wykonać serię zabiegów Depilacji Laserowej?
- Bądź piękna tej jesieni! Zregeneruj skórę po lecie
- Summer Sale – zabiegi dla Twojego piękna!
- Dla Twojego piękna – nowość w Klinice Miracki: Voucher Laseroterapia Elite
- Zyskaj efekt bioodnowy Swojej skóry – weź udział w Letnim Festiwalu Stymulatorów Tkankowych!
- Latem ciesz się pełną blasku skórą bez przebarwień!
- Naturalnie piękna na wakacjach – spełnij Swoje marzenie o jędrnej skórze i smukłej twarzy!
- Przygotuj się na wakacje! Zadbaj o nawilżenie Swojej skóry!
- W trosce o Twoje piękno. Pomożemy Ci pozbyć się zmian skórnych!
- Światowa Nowość tylko w Klinice Miracki – Laser Quanta PREMIUM! Przełom w Leczeniu Zmian Naczyniowych
- Latem poczuj się doskonale! Najlepsze zabiegi na twarz i ciało