NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Laserowe odmładzanie szyi, kiedy i gdzie powinno się je zrobić?

Szyja to ten obszar ciała, o którym często zapominamy w czasie domowych zabiegów pielęgnacyjnych. O ile twarzy i dekoltowi poświęcamy wiele uwagi, szyja pozostaje zapomniana. Tymczasem skóra na niej jest wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Szczególnie szkodliwe są dla niej promienie słoneczne. To one powodują, że skóra na szyi starzeje się przedwcześnie, a oznaki mijającego czasu są bardziej widoczne. Kiedy zauważysz, że skóra na szyi staje się mniej jędrna, bardziej obwisła i pozbawiona elastyczności, pora na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej.

W niwelowaniu oznak starzenia się pomoże zabieg laserowego odmładzania szyi. Jak on wygląda?

Laserowe odmładzanie szyi – kiedy ten zabieg jest wskazany?

Zimą skrzętnie okrywana szalikami i ukrywana pod golfami, latem wystawiona na intensywne promienie słoneczne – szyja jest tym obszarem ciała, o którym najczęściej zapomina się w domowej pielęgnacji. To duży błąd. Brak oczyszczania i nawilżania tego regionu ciała powoduje, że skóra na szyi bardzo szybko się starzeje. Jeśli chce się uniknąć szybkiego starzenia się skóry na szyi, warto jak najwcześniej wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Tę powinno się rozpocząć od kosmetyków do twarzy – są one również dedykowane szyi. To jednak nie wszystkie sposoby na wiotką skórę, gąszcz zmarszczek i nieestetyczne zwisy. Duży wpływ na nią ma również zachowywanie właściwej pozycji ciała. Obwisła skóra na szyi to rezultat zjawiska nazywanego tech-neck. Polega ono na pochylaniu głowy coraz niżej do smartfona, co sprawia, że kręgosłup dźwiga coraz większy ciężar – prawie 30 kg. To ma wpływ na wygląd szyi i powstawanie na niej nieestetycznych zwisów skóry. Zjawisko tech – neck sprawia, że na laserowe odmładzanie szyi decydują się coraz młodsze osoby mające problem ze zmarszczkami w tym obszarze ciała.

Zmarszczki na szyi i co dalej?

Starzejąca się skóra traci swoją elastyczność, jędrność oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Odmłodzenie jej domowymi sposobami jest bezowocne. Wszystko przez jej specyficzną budowę. Skóra na obszarze szyi jest cienka, a dodatkowo pod nią znajdują się cienkie mięśnie bez tkanki tłuszczowej. To sprawia, że wiele metod nie daje dobrych rezultatów. Na szczęście na te problemy odpowiedź zna medycyna estetyczna. Już od lat wysoką skutecznością cieszy się zabieg laserowego odmładzania szyi. Najlepsze rezultaty liftingu szyi laserem widoczne są u pań przed 40. rokiem życia, u starszych optymalne rezultaty osiąga się większą ilością zabiegów. Wskazaniem do liftingu laserowego szyi są:

 • widoczne zmarszczki w tym regionie ciała,
 • plamy starcze,
 • przebarwienia posłoneczne,
 • wyraźna utrata jędrności skóry.

Na czym polega odmładzanie szyi laserem?

W celu poprawienia wyglądu skóry na szyi wykorzystuje się laser frakcyjnych, taki jak w zabiegach ClearLift czy Fotona Dualis SP. Poprawia on ogólny wygląd skóry, odmładza ją i zwiększa jej napięcie. Zabieg, mimo że jest silny, nie powoduje efektów ubocznych. Wszystko za sprawą wykorzystania precyzyjnej wiązki światła laserowego. Trafia ona bardzo dokładnie w miejsce poddawane odbudowie i nie powoduje uszkodzenia tkanek ościennych. Sprawia to, że po odmładzaniu szyi laserem niekonieczna jest długotrwała czy wymagająca rekonwalescencja. Do codziennych aktywności można powrócić od razu. Ważne jest jedynie, aby chronić obszar zabiegu przed promieniami słonecznymi poprzez nakładanie kremów z wysokim filtrem.

Czy lifting szyi boli?

Czasy, w których zabiegi upiększające i odmładzające kojarzyły się z bolesnymi  operacjami plastycznymi, minęły bezpowrotnie. Dziś wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie tylko pozwala wrócić do domu piękniejszym, ale nie wymaga też rekonwalescencji. Podczas zabiegu laserowego liftingu skóry na szyi istnieje możliwość podania znieczulenia, jeśli Pacjent ma niski próg bólu. W czasie pracy lasera przeprowadzane jest regularne chłodzenie skóry w celu minimalizacji odczuć dyskomfortu.  

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki