Skip to main content

Laserowe usuwanie owłosienia – na czym polega zabieg i na jak długo możemy zapomnieć o włoskach?

Laserowe usuwanie owłosienia to aktualnie najskuteczniejsza metoda pozwalająca na pozbycie się włosków na stałe. Co więcej, laser eliminuje problemy z podrażnieniami, zwiększa nasz komfort i poprawia wygląd skóry. Za pomocą epilacji oszczędzamy sporo czasu i trudu, który do tej pory wiązał się z tradycyjnym usuwaniem owłosienia z różnych partii ciała. Przekonaj się, na czym polega działanie laserów do depilacji i jakie owłosienie możemy usunąć przy ich pomocy! 

Jak działają lasery do usuwania owłosienia stosowane w klinikach?

Trwała depilacja laserowa, określana poprawnie jako epilacja, to zabieg wykonywany w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii. Warto zaznaczyć, że urządzenia IPL do użytku domowego różnią się siłą działania, dlatego w tym przypadku włosy są jedynie osłabiane, dzięki czemu z czasem rośnie ich znacznie mniej. Z kolei laserowe usuwanie owłosienia przy pomocy specjalistycznych urządzeń ma na celu całkowitą destrukcję mieszków włosowych. 

Lasery do usuwania owłosienia emitują wiązkę energii o różnej częstotliwości. Zawsze jednak parametry urządzenia ustawia się w taki sposób, by energia dotarła do mieszków włosowych zlokalizowanych głęboko w skórze. Wybiórcze działanie laserów wynika z tego, że energia pochłaniana jest przez barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. 

W wyniku kumulacji wiązki lasera we włosach dochodzi do ich termicznego uszkodzenia. Już jeden kontakt promieni z włosem sprawia, że cebulka wraz z komórkami odpowiedzialnymi za wzrost włosa ulega zniszczeniu. 

Jak wygląda laserowe usuwanie owłosienia z delikatnych części ciała? 

Lasery do usuwania owłosienia działają punktowo, z bardzo dużą mocą, a jednocześnie są bezpieczne, ponieważ pomijają naskórek. Żeby zabieg był całkowicie bezpieczny i jak najbardziej komfortowy, konieczne jest odpowiednie dobranie parametrów urządzenia do partii ciała, fototypu skóry, a także barwy i rodzaju włosów. 

Inny laser sprawdzi się do depilacji owłosienia z nóg, pach i pleców, a jeszcze inny będzie wybrany do twarzy, czy okolic bikini. Możliwość wyboru, a nawet zmiany urządzeń po zaobserwowaniu reakcji na energię lasera ma więc kluczowe znaczenie dla skuteczności zabiegów. W Klinice Miracki stosuje się kilka laserów do usuwania owłosienia, dzięki czemu mamy gwarancję uzyskania najlepszych efektów możliwie jak najszybciej – wspominają specjaliści. 

Czy depilacja laserowa usuwa jasne włosy?

Najwięcej barwnika (melaniny) znajduje się w ciemnych włosach. Jeśli kontrast między nimi a skórą jest duży, wówczas włos taki zostaje szybko ,,wychwycony” przez laser. Ciemne włosy na nogach, plecach, czy brodzie są więc skutecznie usuwane. A co z jasnymi włoskami, np. na pośladkach, czy na twarzy u blondynek? Takie włosy również mogą być z powodzeniem eliminowane. 

Nowatorskie lasery do depilacji cechują się zwiększoną skutecznością, nawet o 25% w porównaniu do starszych urządzeń. Dzięki temu, po odpowiedniej ocenie stanu skóry i rodzaju włosów, można usuwać owłosienie o każdej barwie, jednak z wyjątkiem włosów siwych. 

Ile zabiegów laserowego usuwania owłosienia należy wykonać?

Większość włosów po kontakcie z laserem zostaje natychmiast zniszczona. Już po jednym zabiegu obserwuje się, jak włosy wypadają i przestają rosnąć. Laserowe usuwanie owłosienia należy jednak powtarzać, ponieważ destrukcji ulegają tylko włosy będące w fazie wzrostu, czyli te połączone z macierzą. 

Gdy faza wzrostu mija, włos oddziela się od macierzy, przez co energia lasera do niej nie dociera. Serie zabiegów w odstępach kilkutygodniowych mają na celu wychwycenie wszystkich włosów. Zarówno odstępy pomiędzy zabiegami, jak również ich ilość, zależą przede wszystkim od partii ciała. Włosy na ciele rosną w różnym tempie, dlatego konieczne jest indywidualne ustalenie planu zabiegowego, w zależności od tego, z jakiej części ciała chcemy usunąć owłosienie na stałe. 

Umów się na laserowe usuwanie owłosienia i ciesz się idealnie gładkim ciałem!  

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0