Menu

Laserowe zamykanie naczynek – zabieg dla portalu BlogStar.pl

Portal BlogStar.pl zawitał do naszej kliniki (znanej jeszcze jako BeautymeD) i sprawdzał efektywność zabiegu laserowego zamykania naczynek.

Redaktor: Mam cerę naczynkową, a otwierające się naczynka to wieczny problem. Stosowałam różne kosmetyki w domu, niestety żaden z nich mi nie pomógł, dlatego zdecydowałam się na zabieg laserowego zamykania naczynek w warszawskiej klinice BeautymeD.

Zabieg był bezbolesny, odczuwane było tylko ciepło – jakby pojedyncze strzały. Doktor Miracki poinformował mnie, że po zabiegu nie muszę już stosować żadnych dodatkowych preparatów w domu, a lekkie zaczerwienienie, jaki mam obecnie powinno zniknąć po 2, maksymalnie 3 godzinach.

…….

Doktor Krzysztof Miracki: Wcześniej używano powszechnie urządzenia, które nazywane jest IPL’em. Nie jest to laser, ale to urządzenie, jeżeli chodzi o rumień jeszcze w wielu przypadkach się sprawdza. Jeśli zaś chodzi o poszerzone naczynka, kompletnie widoczne, to jego skuteczność jest wątpliwa.  Dużo Pacjentek nadal korzysta z takich zabiegów głównie w gabinetach kosmetycznych, robią te zabiegi kosmetyczki, nie do końca są może przeszkolone i faktycznie trzeba uważać, żeby nie mieć powikłań.

Miejsce zabiegowe może być lekko zaczerwienione, ale zawsze z reguły to zaczerwienie, ten rumień znika po kilku godzinach i następnego dnia wygląda się już zupełnie normalnie. Chyba, że zamykamy jakieś bardzo duże naczynie, wtedy w tym miejscu powstanie duże fioletowe przebarwienie i będzie utrzymywało się do momentu, aż naczynie się wchłonie.

Skóra naczynkowa wymaga ewidentnie dużego zachodu i dużej dbałości ze strony Pacjenta o tę skórę. Ja zawsze mówię Pacjentkom, że należy stosować kosmetyki do skóry naczynkowej. Polecamy preparaty sprawdzonych firm kosmetycznych, które można nabyć głównie w aptekach. Praktycznie każda szanująca się firma kosmetyczna ma linię kosmetyków przeznaczoną do skóry naczynkowej. Powinno się stosować zarówno płyny micelarne, jak i kremy, kremy z filtrami – bo to jest też bardzo ważne, żeby przy skórze naczynkowej stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, czy w ogóle osobne filtry przeciwsłoneczne, żeby skóra nie była podrażniona i nie dochodziło do poszerzania naczynek.