Menu

Lipotransfer – czyli jak ponownie wykorzystać odessany tłuszcz?

Nadmiar tkanki tłuszczowej zazwyczaj traktujemy jak swojego największego wroga. Próbujemy różnymi sposobami pozbyć się zbędnych kilogramów i spełnić marzenie o idealnej figurze. Jednak warto wiedzieć, że nasz ,,tłuszczyk” może jeszcze się do czegoś przydać. Niewiarygodne, prawda? Medycyna estetyczna znalazła idealne rozwiązanie, jakim jest zabieg liposukcji z lipotransferem. Z jednej strony, pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym jest jej za dużo, a z drugiej, umożliwia ponowne jej wykorzystanie do modelowania wybranej partii ciała.

Zobacz, jak możesz wykorzystać własny tłuszcz!

Medycyna estetyczna oferuje nam dziś wiele ciekawych rozwiązań, dotyczących poprawy naszego wyglądu. Jednym z nich jest możliwość modelowania sylwetki. Dzięki nowoczesnym zabiegom możemy skorygować właściwie każdą część ciała. Co ważne, nie musimy już decydować się na syntetyczne substancje czy sztuczne implanty, ale wykorzystać własną tkankę tłuszczową. Na tym właśnie polega istota lipotransferu, czyli przeszczepu własnego tłuszczu z jednego miejsca ciała w inne. To bardzo przyjazna metoda dla naszego organizmu, ponieważ użyty materiał jest naturalny i bezpieczny. W Klinice Miracki do liposukcji z lipotransferem wykorzystujemy innowacyjne urządzenie Vaser Lipo. Odessany przy jego pomocy tłuszcz idealnie nadaje się później, np. do modelowania twarzy czy biustu. Taki zabieg to wiele korzyści – redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa estetyki innej części ciała. Warto podkreślić, że uzyskane efekty są bardzo naturalne.

Lipotransfer – zastosowanie:

  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
  • powiększenie biustu,
  • wymodelowanie pośladków,
  • odmłodzenie twarzy – lipofilling,

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Na początku, przy pomocy urządzenia Vaser Lipo, odsysa się tkankę tłuszczową z wybranej partii ciała (np. brzuch). Odessany tłuszcz jest przygotowywany do przeszczepu w specjalnym urządzeniu wirującym. Gotowy materiał podany zostaje w miejsce, które chcemy wymodelować. Cała procedura trwa około 2 do 5 godzin. Bezpośrednio po jej zakończeniu skóra będzie opuchnięta, ale dolegliwości te ustępują samoistnie. Po zabiegu Pacjentowi zaleca się noszenie specjalnej odzieży uciskowej.

Co się dzieje z przeszczepioną tkanką tłuszczową?

Przeszczepiona tkanka tłuszczowa jest naturalnym materiałem, dlatego podlega później takim samym procesom w organizmie jak dawniej. Może więc zmieniać swoją objętość przy znacznych wahaniach wagi ciała.  

Okazuje się, że własny tłuszcz może być świetnym sposobem na poprawę różnych mankamentów naszego ciała. Odessany z jednego miejsca – daje efekt wyszczuplenia, przeszczepiony w inne – może upiększyć, np. twarz czy wymodelować biust.

Zobacz również

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

02.01.2019

Klinika Miracki zwyciężyła plebiscycie Gala Beauty Stars 2018 w kategorii Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej i Dermatologii. Kolejnym wyróżnieniem była Nagroda Specjalna za promowanie najnowszych trendów i technologii w medycynie estetycznej.  Dyrektor generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki gościli na uroczystym wręczeniu nagród.

Czytaj dalej

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

02.01.2019

Klinika Miracki została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej w kategorii Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne.

Czytaj dalej