Menu

Poznaj różnice między tradycyjną liposukcją a liposukcją ultradźwiękową Vaser Lipo

Liposukcja jest potocznie nazywana zabiegiem odsysania tłuszczu. Dzięki niej można pozbyć się nadmiaru lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Liposukcję przeprowadza się najczęściej, gdy diety oraz ćwiczenia fizyczne nie są w stanie odpowiednio wymodelować sylwetki. Istnieją jednak różne rodzaje tego zabiegu – porównajmy zatem liposukcję tradycyjną oraz nowoczesną liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo.

Vaser Lipo a tradycyjna liposukcja

Warto podkreślić, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, przeznaczonym dla osób ze znaczną otyłością. Zabieg ten pozwala zredukować mankamenty figury u osób z normalną masą ciała lub niewielką nadwagą.  Przeprowadza się go najczęściej w okolicy brzucha, ud, bioder, pleców i pośladków.

Klasyczna liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową specjalnych kaniul (przez niewielkie nacięcia skóry), podłączonych do aparatu wytwarzającego ujemne ciśnienie. Chirurg odpowiednio porusza metalowymi kaniulami, dzięki czemu rozbija tłuszcz i odsysa go (około 1,5-2 litry tłuszczu). Niestety, przy zastosowaniu tej metody istnieje ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i okolicznych tkanek. Cała procedura trwa około 1-2 godzin. Po zabiegu pacjent przechodzi dość długi okres rekonwalescencji – około 4-6 tygodni. Na początku towarzyszą mu odczucia bólowe i znaczna opuchlizna miejsca zabiegowego. Konieczne może być przyjmowanie środków przeciwbólowych. Poza tym należy nosić specjalną odzież uciskową oraz unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Efekty zabiegu widoczne są zazwyczaj po 3 miesiącach, ale w celu uzyskania najlepszych rezultatów, zaleca się przeprowadzenie dodatkowych zabiegów, np. endermologii. Klasyczną liposukcję wykonuje się dziś coraz rzadziej, ponieważ medycyna dysponuje coraz bardziej nowoczesnymi jej rodzajami. W naszej klinice oferujemy pacjentom liposukcję ultradźwiękową  Vaser Lipo.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo?

Liposukcja ultradźwiękowa jest przede wszystkim zabiegiem minimalnie inwazyjnym, w porównaniu z tradycyjnym odsysaniem tłuszczu. Vaser Lipo wykorzystuje specyfikę energii ultradźwiękowej. Ultradźwięki działają wyłącznie na komórki tłuszczowe, bez obaw o naruszenie pobliskich tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych. Precyzja zabiegu Vaser Lipo w zakresie oddziaływania na komórki jest tutaj kluczem. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie Pacjenta, w znieczuleniu ogólnym. W tym przypadku okres rekonwalescencji również trwa kilka tygodni, ale jest zdecydowanie mniej uciążliwy niż po tradycyjnej liposukcji (także wskazane jest noszenie odzieży uciskowej). Ze względu na znacznie delikatniejszą ingerencję w skórę – rekonwalescencja jest krótsza a odczucia bólowe, znacząco mniejsze. Pacjent może więc szybciej powrócić do codziennej aktywności.

Ogromną zaletą Vaser Lipo jest możliwość ponownego wykorzystania odessanego tłuszczu (lipotransfer) do modelowania sylwetki, np. biustu. Aby utrzymać efekt liposukcji, należy pamiętać o prowadzeniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Warto również, co jakiś czas korzystać z nieinwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki, np. endermologii.

 

Zobacz również

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej