Skip to main content
czym jest mezoterapia
,

Mezoterapia – co to jest? Eksperci z naszej kliniki w Katowicach radzą

Dbałość o naskórek i intensywne nawilżenie to podstawa pielęgnacji cery oraz innych obszarów ciała. Jednak wraz z upływem czasu to nie wystarcza. Doskonałe rezultaty można natomiast osiągnąć docierając do głębiej położonych warstw skóry, co zapewnia mezoterapia – jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów anti-aging, przeznaczony do wielowymiarowego wsparcia tkanek. Sprawdź, na czym polega działanie mezoterapii i jakie efekty można uzyskać!   

Czym jest mezoterapia? 

Obecnie do poprawy wyglądu i leczenia różnych niedoskonałości stosuje się wiele metod z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z zabiegów o niskiej lub zerowej inwazyjności jest mezoterapia. Jest to metoda, której zakres skupia się nie na samym naskórku, a na głębszych warstwach skóry. 

Klasyczna mezoterapia igłowa i mikroigłowa wymagają niewielkiej ingerencji przezskórnej. Z kolei mezoterapia bezigłowa odbywa się bez naruszania ciągłości tkanek. Dzięki każdej ze stosowanych metod można uzyskać zaskakujące, ale naturalne efekty.

Działanie mezoterapii skupia się na dostarczaniu różnych substancji korzystnie wpływających na skórę do jej głębszych warstw, czyli tam, gdzie ze względu na niską transparentność skóry nie mają szansy dotrzeć kosmetyki stosowane zewnetrznie. Możliwość dotarcia do epicentrum problemu intensyfikuje osiągane efekty. Stosowane dermokosmetyki i substancje bioaktywne działają dokładnie tam, gdzie zachodzi największa potrzeba wsparcia tkanek, a to przekłada się także na poprawę wyglądu powierzchni skóry.  

Mezoterapia – stosowane techniki zabiegowe

Klasyczna mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu nakłuć za pomocą cienkiej igły. Iniekcja przeprowadzana jest na obszarach wymagających regeneracji. Dzięki takiemu zabiegowi lekarz wprowadza określoną ilość substancji na odpowiednią głębokość tkanek. Dzięki różnorodności preparatów do mezoterapii można z powodzeniem dobrać właściwy, w zależności od potrzeb pacjenta. 

Z kolei mezoterapia mikroigłowa nieco bardziej skupia się na stymulacji naturalnej przebudowy skóry pod wpływem stanu zapalnego zainicjowanego przez serię mikronakłuć. W tym przypadku substancje aktywne nie są wprowadzane bezpośrednio w formie iniekcji, a nakładane na obszar zabiegowy, po czym wprowadzane głębiej za pomocą urządzenia wykonującego wiele mniejszych, ale gęściej rozmieszczonych mikrootworów. Stosowane sprzęty to m.in. mezorollery i dermorollery.

Mezoterapię wykonuje się także w formie bezigłowej. W tym przypadku substancje aktywne zawarte w wybranym preparacie docierają głębiej dzięki działaniu ultradźwięków, fal magnetycznych (elektroporacja) lub prądu galwanicznego (jonosfera). 

Zasada działania mezoterapii 

Kontrolowana ingerencja w ciągłość tkanek stymuluje naturalne reakcje obronne organizmu. Dzięki nakłuciom stymulowana jest przebudowa i regeneracja skóry. Tworzą się nowe komórki kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. 

Działanie standardowej mezoterapii igłowej opiera się przede wszystkim na pobudzeniu skóry do odnowy za pomocą dostarczanych do niej preparatów. Podstawą działania tej metody jest możliwość dotarcia do źródła problemu, na głębokość nawet kilkunastu milimetrów, w zależności od indywidualnych potrzeb i obszaru zabiegowego.  

Z kolei w przypadku mezoterapii mikroigłowej działanie jest nieco bardziej skupione na pobudzaniu naturalnej przebudowy. Urządzenia przeznaczone do przeprowadzania takiego zabiegu generują nawet kilkaset mikronakłuć na obszarze zabiegowym. W tym przypadku działanie preparatów jest drugorzędne, jednak wciąż bardzo istotne. Mikrootwory znacznie ułatwiają wnikanie składników bioaktywnych i odżywczych, chociaż nie tak głęboko, jak to ma miejsce w trakcie klasycznego zabiegu. 

Przy jakich problemach pomaga mezoterapia? 

Każda z technik mezoterapii jest zabiegiem o wszechstronnym działaniu. Jest to doskonała metoda z zakresu zabiegów anti-aging. Dzięki niej skóra przechodzi przez naturalny, jednak znacznie przyspieszony proces odnowy. 

Stymulacja procesów naprawczych sprawia, że po zabiegu cera staje się promienna, świeża, zdrowo wyglądająca. Tkanki się zagęszczają, a to wpływa na poprawę napięcia i ujędrnienie skóry. W zależności od wybranej formy zabiegu i zastosowanego preparatu możliwa jest redukcja zmarszczek, wygładzenie powierzchni skóry, czy rozjaśnienie przebarwień. Mezoterapia służy również do zmiękczania, a nawet usuwania blizn. Poprawie ulega także mikrokrążenie, a to skutkuje lepszym dotlenieniem i odżywieniem tkanek. 

Co ważne, efekty osiągane dzięki mezoterapii są naturalne i z racji pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny, peptydów i naturalnych substancji nawilżających utrzymują się długotrwale. Jeśli interesuje Cię zabieg, za pomocą którego osiągniesz wymarzone efekty bez większych wyrzeczeń, zachęcamy do ustalenia wizyty w Klinice Miracki w Katowicach!  

Zapraszamy też do naszych klinik w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

0