NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Na czym polega i ile kosztuje zabieg podniesienia piersi metodą Ribeiro?

Opadający biust to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, zwłaszcza po okresie karmienia piersią. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

W naszej klinice skorzystasz z podniesienia piersi metodą Ribeiro, które przynosi bardzo naturalne i trwałe rezultaty. Wyjaśniamy, na czym polega chirurgiczny lifting biustu.

Czym wyróżnia się zabieg podniesienia piersi metodą Ribeiro?

Podniesienie piersi (mastopeksja) to zabieg chirurgii plastycznej. Nazywany jest też liftingiem piersi. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod chirurgii plastycznej, która pozwala na trwałą korektę kształtu biustu w stosunkowo krótkim czasie. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru opadającej skóry i właściwym wymodelowaniu gruczołu piersiowego.

Metoda Ribeiro polega na wykonaniu specjalnych cięć i odpowiednim przemieszczeniu tkanek wewnątrz piersi. Ta część gruczołu piersiowego, która przez siłę grawitacji ciąży ku dołowi, traktowana jest jako naturalny, własny implant. Przesuwana jest podczas operacji ku górze. W wyniku tego powstaje tzw. autoimplant. Podniesienie piersi wykonane w ten sposób, aby wykorzystać własne tkanki pacjentki, skutkuje naturalnym wymodelowaniem biustu. Wypełniana jest górna część piersi, co zapobiega ich opadaniu i spłaszczeniu.

Jakie są wskazania do liftingu piersi?

Po 30. roku życia dochodzi do naturalnego spadku poziomu kolagenu w skórze, tkanki tracą swoją gęstość i coraz bardziej widoczne staje się działanie czasu i grawitacji. W konsekwencji piersi opadają i stają się wiotkie, a naturalne metody liftingu biustu przestają być skuteczne. Wtedy na ratunek przychodzi operacyjne podnoszenie piersi metodą Ribeiro.

Wskazaniem do tego rodzaju plastyki piersi jest utrata jędrności biustu, która może wynikać z wielu różnych czynników, np.:

 • procesu starzenia,
 • gwałtownego spadku masy ciała,
 • ciąży i karmienia piersią,
 • zbyt dużego rozmiaru i ciężaru biustu.

Podniesienie piersi wykonuje się również w celu korekty kształtu asymetrycznej lub zbyt dużej brodawki bądź otoczki brodawkowej.

Na czym polega operacja podniesienia biustu?

Operacja podniesienia biustu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg przeprowadzany jest przez chirurga plastycznego. Poprzedzany jest szczegółową konsultacją wstępną oraz odpowiednimi badaniami kontrolnymi przygotowującymi do operacji.

Chirurgiczne podniesienie piersi polega na nacięciu skóry wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Zakres cięcia zależy od wybranej metody zabiegu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły w ten sposób, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Jeśli zachodzi taka potrzeba, korekta może obejmować również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt.

Trzeba mieć na uwadze, że podniesienie biustu wiąże się z nieznacznym zmniejszeniem jego rozmiaru. Dlatego proponujemy pacjentkom równoczesne powiększanie piersi implantami, które wykonuje się podczas jednego zabiegu. Z kolei panie, którym przeszkadzają zbyt obfite kształty, mogą zdecydować się na połączenie zabiegu liftingu biustu z redukcją piersi.

Zabieg wymaga jednodniowej hospitalizacji i tygodniowej rekonwalescencji. Szwy zdejmowane są zwykle po 7-10 dobach po operacji. Przez okres 1-3 miesięcy należy powstrzymywać się od wysiłku fizycznego. Całkowite wygojenie trwa do kilku miesięcy.

Ile kosztuje lifting biustu metodą Ribeiro?

Decydując się na podniesienie piersi, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena zależy od stopnia zwiotczenia tkanek, a także zakresu operacji. Na przykład lifting piersi połączony z wszczepieniem implantów piersiowych będzie kosztywał powyżej dwudziestu tysięcy złotych.

W razie innych pytań, dotyczących podnoszenia piersi, zapraszamy na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie lub Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki