Skip to main content

Redukcja dużych piersi i brodawek – fakty i mity

Nie każda kobieta marzy o dużym biuście. Taka budowa, choć wielu paniom dodaje pewności siebie, może sprawiać dyskomfort. Najczęstsze problemy z dużym biustem to nieproporcjonalne kształty, utrudnienia w życiu codziennym czy problemy z kręgosłupem.

Ze względu na to coraz bardziej popularny staje się zabieg redukcji piersi. Co warto o nim wiedzieć?

Redukcja piersi wykonywana jest m.in. ze względów zdrowotnych – fakt

Operacja zmniejszenia biustu to zabieg chirurgii plastycznej, który pozwala nie tylko na osiągnięcie efektów estetycznych, ale często jest wskazany ze względów zdrowotnych. Kobiety obdarzone zbyt obfitym biustem nierzadko decydują się na redukcję piersi z powodu bólu pleców, karku i ramion. Duży biust to ciężar, który obciąża kręgosłup i może doprowadzić do wad postawy oraz zwyrodnień stawów. Problemem kobiet z obfitymi piersiami są również trudności w pielęgnacji delikatnej skóry wokół biustu. Tworzące się fałdy, narażone są na wzmożoną potliwość, powstawanie podrażnień, odparzeń, a nawet ran trudnych do wygojenia.

Zbyt duży biust jest jedynym wskazaniem do zabiegu zmniejszenia biustu – mit

Wskazaniem do zmniejszenia piersi jest też ich asymetria – gdy jedna pierś i/lub brodawka piersiowa jest większa od drugiej. Niewielką redukcję piersi wykonuje się w przypadku opadającego biustu. Aby podnieść piersi, trzeba nieznacznie zredukować ich rozmiar, dlatego lifting biustu często łączy się z zabiegiem powiększania implantami.

Lekarz może odmówić wykonania redukcji biustu – fakt

Plastyka piersi zawsze poprzedzana jest konsultacją z chirurgiem plastycznym, który bada pacjentkę i poznaje jej oczekiwania. Jeśli lekarz uzna, że redukcja biustu mogłaby kobiecie z jakiegoś powodu zaszkodzić, może odmówić wykonania zabiegu. Kieruje się przede wszystkim przeciwwskazaniami medycznymi, do których należą m.in.:

  • zły ogólny stan zdrowia,
  • zaburzona krzepliwość krwi, co stanowi ryzyko krwotoku,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • infekcje skóry w okolicy klatki piersiowej,
  • okres dojrzewania,
  • wysoki poziom glukozy w wyniku nieleczonej cukrzycy,
  • uczulenie na środki podawane w trakcie narkozy,
  • nieunormowane nadciśnienie tętnicze.

Zabieg zmniejszenia piersi pozbawia biust jędrności – mit

Zaletą oferowanego w Klinice Miracki zabiegu redukcji piersi i brodawek metodą Ribeiro jest nie tylko ich zmniejszenie, ale też podniesienie. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru gruczołu piersiowego, a także tkanki tłuszczowej i skóry. Piersi są odpowiednio modelowane, a lekarz z dużą precyzją formuje pożądany kształt. Lifting i uniesienie piersi możliwy jest dzięki wycięciu nadmiaru skóry i jej naciągnięciu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wykonuje się także korektę wielkości i lokalizacji brodawki piersiowej, aby nowy, mniejszy biust był estetyczny i symetryczny.

Po operacji zmniejszenia biustu nie można karmić piersią – fakt

Decydując się na zabieg redukcji piersi, trzeba mieć świadomość, że w wielu przypadkach, zwłaszcza gdy zmniejszamy biust o kilka rozmiarów, w przyszłości możemy nie móc karmić piersią.

Blizny po redukcji piersi są bardzo widoczne – mit

Po redukcji piersi pozostają blizny, które z czasem stają się jaśniejsze i mało widoczne. Ich wielkość zależy od zakresu operacji. Chirurg plastyczny przeprowadza cięcia w taki sposób, by zachować wysoką estetykę i zminimalizować widoczność blizn. W zależności od metody zmniejszania piersi, blizny mogą pozostać wokół otoczki brodawki, pionowo lub w kształcie odwróconej litery T.

Jesteś zainteresowana zabiegiem redukcji piersi? Umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki z Warszawy lub Katowic.

Zapraszamy na zabiegi też do naszych klinik w Krakowie i Łodzi.

0