NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Metody liftingu biustu polecane przez specjalistów

Istnieje kilka metod liftingu biustu: od nieinwazyjnego ujędrniania po chirurgiczny zabieg podniesienia piersi. Wybór metody zależy od kondycji biustu oraz od oczekiwań pacjentki. Jak wybrać odpowiednią metodę? Przedstawiamy trzy efektywne zabiegi, które wykonasz w Klinice Miracki.

Nieinwazyjny lifting biustu

Niewielką utratę jędrności piersi można skorygować nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak termolifting Zaffiro. Zabieg ten wykorzystuje promieniowanie podczerwone, wywołujące w tkankach efekt termiczny. Podgrzanie włókien kolagenu powoduje ich obkurczenie, co w efekcie napina i ujędrnia skórę. Pobudzone do pracy fibroblasty jednocześnie produkują nowy kolagen, dzięki czemu zwiększa się gęstość skóry. Efektem jest nieinwazyjne podniesienie biustu i ujędrnienie. Rezultaty widoczne są niemal od razu po pierwszym zabiegu, jednak intensyfikują się w ciągu 3-6 miesięcy. Dla uzyskania optymalnych efektów termiczny lifting biustu powtarza się 4-6 razy z zachowaniem miesięcznych odstępów.

Podniesienie piersi nićmi liftingującymi

Nieinwazyjne podniesienie biustu możliwe jest także dzięki wprowadzeniu nici liftingujących. Okazuje się, że lifting nićmi jest równie skuteczny w podnoszeniu piersi, jak i w odmładzaniu twarzy. Zabieg polecany jest paniom, które posiadają nieduży biust, który utracił swoją jędrność. Niechirurgiczny lifting biustu nićmi polega na wprowadzeniu nici pod skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły. Materiał, z którego zostało wykonane włókno, nie tylko podtrzymuje nieznacznie opadające tkanki, ale też wzmaga produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu skóra piersi odzyskuje jędrność i elastyczność. Chociaż nici rozpuszczają się po około 1,5 roku, to naturalny efekt liftingu biustu utrzymuje się przez około dwa lata, dzięki temu, że nici powodują powstawanie niewielkich zwłóknień, które tworzą podskórny stelaż.

Operacja podniesienia biustu metodą Ribeiro

Najskuteczniejszą i najtrwalszą metodą liftingu biustu, niezależnie od rozmiaru, jest operacja plastyczna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Operacja podniesienia biustu metodą Ribeiro polega na nacięciu skóry wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu, a następnie usunięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu piersi w ten sposób, aby odpowiednio przemieścić tę część gruczołu, która przez siłę grawitacji ciąży ku dołowi. Własna tkanka pacjentki traktowana jest jak naturalny implant (tzw. autoimplant). Podczas zabiegu wypełniona zostaje górna część piersi, co zapobiega ich opadaniu i spłaszczeniu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, korekta może obejmować również korektę umiejscowienia brodawki, a nawet jej wielkości i kształtu.

Ponieważ chirurgiczny lifting piersi poprawia jędrność i kształt biustu, ale może nieznacznie zmniejszyć jego rozmiar, łączy się go z powiększeniem biustu implantami. Lifting biustu to również zabieg dla kobiet posiadających zbyt duży biust, które chcą go zmniejszyć i odciążyć kręgosłup. Wówczas lekarz podczas jednego zabiegu usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i gruczołu piersiowego. Operacja podniesienia piersi wiąże się z jednodniową hospitalizacją i rekonwalescencją trwającą od 7 do 14 dni. Rany goją się do kilku miesięcy, a przez 1-3 miesiące trzeba powstrzymywać się od aktywności fizycznej. Efekty zabiegu są nieporównywalnie lepsze i trwalsze niż w przypadku niechirurgicznego liftingu biustu. 

Jaką metodę liftingu piersi wybrać?

Wybór metody liftingu biustu warto pozostawić specjaliście. Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej lub chirurgiem plastycznym dowiesz się, jaki zabieg  na podniesienie biustu będzie dla Ciebie najlepszy. Specjalista weźmie pod uwagę nie tylko Twoje oczekiwania, ale też stan zdrowia i wygląd całej sylwetki. Przed zakwalifikowaniem Cię do zabiegu przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, który pozwoli na wykluczenie przeciwwskazań do wybranego zabiegu.

Jeśli szukasz idealnego dla siebie zabiegu liftingu biustu, umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Miracki w Warszawie i Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki