Menu

Nowoczesna epilacja laserowa – tego o niej jeszcze nie wiesz!

Wraz ze wzrostem popularności epilacji laserowej narosło wokół niej sporo mitów. Poznaj całą prawdę na temat nowoczesnych urządzeń do depilacji laserowej!
Nowoczesna epilacja laserowa – obalamy największe mity na temat depilacji!

Najskuteczniejszym, najnowocześniejszym i najtrwalszym sposobem na usuwanie niechcianego owłosienia jest dziś zdecydowanie depilacja laserowa. Trzeba jednak przyznać, że wraz ze wzrostem popularności oraz dostępności epilacji narosło wokół niej wiele mitów. Dziś postanowiliśmy je obalić. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat nowoczesnych laserów epilacyjnych!

Depilacja laserowa a ból

Bardzo często powtarzanym mitem na temat epilacji laserowej jest to, że zabieg wiąże się z trudnymi do zniesienia dolegliwościami bólowymi. Przyznajemy, że jeszcze do niedawna urządzenia znajdujące się w gabinetach medycyny estetycznej lub salonach kosmetycznych narażały pacjenta na ból i dyskomfort podczas zabiegu. Intensywny rozwój dziedziny laseroterapii w ostatnich latach sprawił jednak, że dziś pacjenci mogą poddać się zabiegowi depilacji laserowej bez obaw przed nieprzyjemnymi dolegliwościami. W posiadanym przez nas laserze Thunder MT gwarantuje to specjalny system chłodzenia, zaś w laserze Motus AX firmy Deka – zastosowana technologia “in motion” oraz szafirowa płytka chłodzona do 15 stopni Celsjusza, która sprawia, że pacjent podczas zabiegu odczuwa tylko silny chłód (wynikający z działania szafirowej płytki) oraz niewielkie ukłucia w głębi skóry. Według opinii zdecydowanej większości naszych pacjentów depilacja laserowa przy pomocy urządzenia Motus jest całkowicie bezbolesna i komfortowa. Bezbolesny przebieg zabiegu sprawia, że depilację można z powodzeniem wykonywać również w miejscach szczególnie wrażliwych i podatnych na podrażnienia, np. bikini, okolice intymne, pachy czy górna warga.

Depilacja laserowa na ciemnej i opalonej skórze

Jeszcze do niedawna zabieg depilacji laserowej mógł być wykonywany wyłącznie na skórze o jasnej karnacji, pozbawionej opalenizny. W innym przypadku przeprowadzenie laserowego usuwania owłosienia groziło poparzeniem skóry pacjenta. Dziś na szczęście ciemniejsza skóra stanowi coraz mniejsze ograniczenie przy zabiegach laserowych. Zawdzięczamy to m.in. innowacyjnej technologii Skintel zastosowanej w oferowanym przez nas laserze Vectus firmy Palomar. Dzięki wbudowanemu w laser inteligentnemu czytnikowi pomiaru melaniny w skórze urządzenie dostosowuje jak najbardziej optymalne parametry zabiegu, aby przy zachowanej skuteczności wyeliminować ryzyko poparzenia skóry pacjenta. We wspomnianym już laserze Thunder MT zapewnia to natomiast technologia naprzemienna – wynikająca z połączenia dwóch długości fali tego lasera: aleksandrytowej i neodymowo-yagowej. Należy jednak pamiętać o tym, że świeża opalenizna nadal stanowi przeciwwskazanie do przeprowadzania zabiegów laserowych. Równie ważne jest to, aby unikać kontaktu ze słońcem przez kilka tygodni po przeprowadzonej terapii.

 

Depilacja laserowa jasnych włosów

Kilka lat temu jedynym dobrym  kandydatem lub kandydatką do zabiegu depilacji laserowej była osoba, która miała nie tylko jasną skórę, lecz także ciemne i grube owłosienie. Właśnie tylko w takiej konfiguracji zabieg przynosi efekty. Dziś ograniczenia nie stanowi ani ciemniejsza skóra, ani jasne W laserze Thunder odpowiada za to technologia naprzemienna – w zależności od stopnia zawartości melaniny w skórze lub włosie pacjenta, zabiegowiec  dobiera indywidualną terapię dostosowaną bezpośrednio do potrzeb. Dzięki możliwości “wychwycenia” nawet niewielkiej ilości melaniny we włosach pacjenta zabieg może być skutecznie wykonywany na jasnym i cienkim owłosieniu również w przypadku zabiegu przeprowadzanego bezbolesnym laserem Motus.

Dowiedz się więcej na temat naszych laserów do depilacji:

https://klinikamiracki.pl/motus/

https://klinikamiracki.pl/depilacja-laserowa-thunder/

https://klinikamiracki.pl/vectus/

Zobacz również

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

02.01.2019

Klinika Miracki zwyciężyła plebiscycie Gala Beauty Stars 2018 w kategorii Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej i Dermatologii. Kolejnym wyróżnieniem była Nagroda Specjalna za promowanie najnowszych trendów i technologii w medycynie estetycznej.  Dyrektor generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki gościli na uroczystym w