NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Podniesienie biustu – jak wygląda operacyjny lifting piersi?

Zabieg podniesienia piersi nazywany jest mastopeksją. Opadanie piersi dotyczy nie tylko pań z obfitym biustem – ciąża i karmienie piersią, starzenie czy gwałtowny spadek wagi to czynniki, które bez wątpienia sprzyjają utracie jędrności piersi. Jakie są możliwości podniesienia biustu? Jak wygląda operacyjny lifting piersi? Odpowiadamy!

Spis treści:

Podniesienie biustu – wskazania

Ujędrnienie i podniesienie biustu po ciąży

Jak wygląda operacyjny lifting piersi?

Podniesienie biustu – efekty

Podniesienie biustu – wskazania

Głównym wskazaniem do zabiegu podniesienia biustu jest przede wszystkim niezadowolenie pacjentki ze swojego wyglądu. Operacyjny lifting piersi ma na celu wyeliminowanie defektu estetycznego i nadanie piersiom pożądanego uniesienia, a niekiedy także kształtu i wielkości. Na problem z utratą jędrności biustu narażone są szczególnie te panie, które przeszły ciążę i karmiły piersią, w krótkim czasie znacząco schudły i utraciły dużo tkanki tłuszczowej oraz kobiety w wieku dojrzałym. Wraz z wiekiem w skórze stopniowo następuje obniżenie poziomu kolagenu i elastyny, co jest bezpośrednią przyczyną utraty jędrności i wiotczenia skóry, także na piersiach. Nie bez znaczenia ma również rozmiar biustu. Panie, które posiadają obfity biust, zazwyczaj są bardziej podatne na problemy z opadającymi piersiami. Wynika to z tego faktu, że duże piersi są cięższe, a przez to bardziej poddane działaniu grawitacji.

Ujędrnienie i podniesienie biustu po ciąży

Na operacyjne podniesienie biustu bardzo często decydują się młode mamy. Opadające piersi po ciąży to niezwykle częsta przypadłość, która dotyka nie tylko panie z dużym biustem. Po okresie karmienia piersią istnieje znaczne ryzyko, że piersi utracą dawną jędrność i staną się bardziej wiotkie. W takim przypadku podniesienie biustu należy wykonać operacyjnie – masaże lub kosmetyki zdecydowanie nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Warto także zaznaczyć, że operacyjny lifting piersi najczęściej zaleca się kobietom, które nie zamierzają w przyszłości karmić dziecka piersią – w zależność od zakresu planowanego zabiegu, może zdarzyć się sytuacja, w której redukcji ulegnie także gruczoł mlekowy, a w konsekwencji karmienie dziecka piersią w przyszłości nie będzie już możliwe.

Jak wygląda operacyjny lifting piersi?

Jednak nie zawsze podczas operacyjnego liftingu piersi gruczoł mlekowy ulega redukcji. Wszystko zależy od budowy piersi, tego jak bardzo utraciły swoją jędrność, rozmiaru biustu oraz indywidualnych oczekiwań pacjentki. Podczas operacji podniesienia biustu chirurg plastyk dokonuje redukcji nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, unosząc piersi i nadając im odpowiedni kształt. Ze względu na to, że tkanka jest wycinana, warto zaznaczyć, że chirurgiczny lifting piersi zawsze wiąże się ze zmniejszeniem rozmiaru biustu. Nie zawsze jest to znaczące pomniejszenie, ponieważ zależy to od zakresu operacji. Mimo wszystko fakt ten może mieć bardzo duże znaczenie dla pacjentek, a w szczególności dla tych, które nie posiadają zbyt dużego biustu. Jednak nie należy bać się tego, że piersi zostaną znacząco zredukowane, ponieważ istnieje możliwość jednoczesnego liftingu biustu z powiększeniem implantami. W takim przypadku podczas jednego zabiegu chirurg plastyk podnosi biust, a dodatkowo wypełnia go, umieszczając implanty. W ten sposób rezultatem są nie tylko uniesione, jędrne piersi, ale także mają one większy, wybrany przez pacjentkę rozmiar i pożądany kształt.

Podniesienie biustu – efekty

Po zabiegu podniesienia biustu wymagana jest rekonwalescencja, która trwa ok. 14 dni. Po tym czasie pacjentka może wrócić do normalnego trybu życia i wykonywania zwykłych czynności. Wcześniej jest to niezalecane ze względu na proces gojenia, bolesność piersi i obrzęk. Pierwsze efekty liftingu piersi są widoczne po upływie ok. 3 miesięcy od zabiegu, a finalny rezultat panie mogą podziwiać po ok. 12 miesiącach. Po operacyjnym podniesieniu biustu piersi stają się wyraźnie uniesione i jędrniejsze. Możliwe jest także jednoczesne zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka, co często wyraźnie poprawia estetykę piersi. Jeśli pacjentka zdecyduje się na lifting piersi z jednoczesnym powiększeniem implantami, rezultaty zabiegu będą spektakularne – poza uniesieniem i wymodelowaniem piersi, dodatkowo biust będzie większy i pełniejszy. Nie należy także obawiać się, że piersi będą wyglądały sztucznie i nienaturalnie. Doświadczony chirurg plastyk po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentki, dołoży wszelkich starań, aby urzeczywistnić jej wizję piękna.

 

Jesteś zainteresowana zabiegiem podniesienia biustu? Umów się na konsultację z doświadczonymi specjalistami z Kliniki Miracki!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki