,

Poznaj najlepsze zabiegi na cellulit

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z cellulitem są terapie łączone, podczas których cellulit „atakowany” jest różnymi metodami. Warto pamiętać, że istnieją 3 typy skórki pomarańczowej oraz 4 stopnie jej zaawansowania, dlatego nie można mówić o jednym, uniwersalnym zabiegu, który sprawdza się w każdym przypadku. Poznaj terapie antycellulitowe stosowane w Klinice Miracki i skutecznie pozbądź się uciążliwego cellulitu!

Cellulit – co to?

Cellulit na udach, brzuchu, pośladkach czy piersiach to nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Pomiędzy grudkami komórek tłuszczowych znajdują się przestrzenie, w których magazynuje się woda oraz produkty przemiany materii, stąd charakterystyczna powierzchnia cellulitu. Skórka pomarańczowa jest przypadłością zdecydowanie kobiecą, cellulit u mężczyzn jest rzadkością – pojawia się tylko u 1% z nich.

Jak odróżnić cellulit wodny od tłuszczowego?

Wyróżniamy trzy rodzaje cellulitu: wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny (łączący oba typy). Najłatwiejszym do zniwelowania jest cellulit wodny najczęściej pojawiający się u osób szczupłych, którego przyczyną jest odkładaniem wody w organizmie. Aby go zlikwidować należy poddać się masażom, uprawiać sport oraz odpowiednio pielęgnować skórę. Z zabiegów na cellulit wodny szczególnie polecany jest drenaż limfatyczny, będący rodzajem masażu poprawiającego krążenie płynów w organizmie. Największe wyzwanie stanowi cellulit tłuszczowy, którego skuteczna redukcja obejmuje zazwyczaj serię indywidualnie opracowanych zabiegów.

Jakie są przyczyny cellulitu tłuszczowego?

Przyczyny cellulitu mają korzenie przede wszystkim w uwarunkowaniach genetycznych oraz wysokim poziomie estrogenu. Na te czynniki niestety nie mamy wpływu, jednak istnieje szereg zależnych od nas bodźców odpowiedzialnych za powstawanie i zwiększanie się cellulitu na udach czy brzuchu. Do nich należy niezdrowa dieta bogata w sól, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, palenie papierosów czy noszenie bardzo obcisłych ubrań. Cellulit może też powstawać w wyniku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Mezoterapia na cellulit

Dostępne jest wiele sposobów na cellulit zarówno z zakresu domowej pielęgnacji, jak i zabiegów medycyny estetycznej. Skuteczną metodą, która dociera do głębi problemu jest mezoterapia. Podczas zabiegu Alidya przy użyciu mikroiniekcji substancje aktywne dostarczane są do warstw skóry, w których występuje problem. Wówczas wyłapywane zostają jony żelaza z macierzy, co przywraca prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych. Tym samym żywotność komórek i sprawność tkanki ulega znacznej poprawie. Mezoterapia Alidya jest nie tylko doskonałą metodą leczenia cellulitu, ale także formą profilaktyki. Innym rodzajem mezoterapii na cellulit jest Karboksyterapia wykorzystująca działanie dwutlenku węgla, który wprowadzony podskórnie rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje powstawanie nowych. Dzięki zwiększeniu przepustowości naczyń, szybciej i intensywniej zachodzą procesy regeneracyjne skóry.

Co na cellulit spośród zabiegów kosmetologicznych?

Podczas zabiegu Onda dochodzi nie tylko do redukcji cellulitu, ale także likwidacji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienia skóry. Urządzenie wykorzystuje działanie mikrofal, które nieinwazyjnie docierają do tkanki tłuszczowej, co jest niemal nieodczuwalne dla Pacjentki. Dzięki zastosowaniu dwóch głowic, mikrofale docierają zarówno do powierzchniowego cellulitu, jak i głębszych warstw skóry. Ogromną popularnością cieszy się również Endermologia stosowana na całe ciało. Prócz dużej skuteczności w walce z cellulitem na udach czy brzuchu, zabieg jest bardzo przyjemny, bowiem polega on na masażu pod ciśnieniem mechanicznym. Zabieg stymuluje metabolizm tkanki tłuszczowej, co wpływa na redukcję skórki pomarańczowej. Endermologia jako jedna z niewielu terapii usuwa cellulit w ciąży, ponieważ może być wykonywana zarówno u kobiet spodziewających się dziecka, jak i w okresie laktacji.

Zabiegi na zaawansowany cellulit

Storz sprawdza się w redukcji najbardziej zaawansowanego cellulitu – III i IV stopnia zwłóknienia. Urządzenie wykorzystuje fale akustyczne, które zostają skierowane na skórę pokrytą cellulitem, stymulując komórki do intensywnej regeneracji oraz przebudowy kolagenu. Pod ich wpływem dochodzi nie tylko do redukcji cellulitu, ale także tkanki tłuszczowej. Kolejną korzyścią płynącą z terapii Storz jest ujędrnienie skóry oraz usprawnienie przepływu limfy, krwi oraz wzmocnienie i dotlenienie nawet głębokich warstw skóry. W przypadku każdej z terapii końcowe efekty zabiegów pojawiają się po dwóch miesiącach od zakończenia kuracji, ponieważ skóra właśnie tyle czasu potrzebuje na przebudowę. Do bardzo skutecznych zabiegów na cellulit należą też Accent Prime czy Vella Shape III, jednak najlepsze efekty uzyskiwane są poprzez terapie łączone. Kosmetolog po wnikliwym badaniu określa, jaki plan zabiegowy jest najwłaściwszy i które zabiegi osiągną optymalne rezultaty w konkretnym przypadku.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki