Skip to main content
nici liftingujace klinika miracki warszawa
,

Przywróć młodość swojej skórze dzięki zabiegom nićmi APTOS

Piękna, młoda skóra to marzenie wielu osób. Jak najdłużej pragniemy cieszyć się gładką i pozbawioną zmarszczek cerą, która niestety z czasem zaczyna tracić swój młodzieńczy wygląd. Starzenie się skóry jest nieuchronne. Z wiekiem zaczynamy zauważać, iż nasza skóra stała się wiotka, kąciki ust zaczynają opadać, tworzy się drugi podbródek, a owal twarzy traci swój ostry kontur.

Na proces starzenia się skóry mają wpływ nie tylko czynniki genetyczne, ale także zewnętrze – czyli przede wszystkim nasz styl życia i otoczenie w którym przebywamy. Stosując odpowiednio zbilansowaną dietę, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania uv, uprawiając sport oraz codzienne pielęgnując skórę, możemy opóźnić proces starzenia. Jednak już po 25 roku życia skóra zaczyna produkować mniej kolagenu, a z każdym kolejnym rokiem proces ten zaczyna przyspieszać, zmieniając nasze rysy twarzy. By zmniejszyć widoczność zmarszczek i przywrócić sprężystość skóry można zastosować różnego rodzaju kremy, jednak najskuteczniejszymi metodami są specjalistyczne terapie anti -aging. Jednym ze sposobów, po którym widać spektakularne efekty jest zabieg nićmi APTOS. Zabiegi nićmi APTOS mogą pomóc także osobom z porażeniem nerwu twarzowego, przywracając twarzy jej symetrię. 

Czym są nici APTOS? 

Specjalistyczne nici liftingujące opracowane zostały ponad 20 lat temu przez Dr Marlen Sulmanidze, rewolucjonizując przy tym rynek medycyny estetycznej. Pochodząca z języka łacińskiego nazwa – Anti Ptosis, w dosłownym tłumaczeniu oznacza “przeciwko opadaniu”. Nici wykonane są z mającego właściwości rewitalizujące i przyczyniającego się do efektu odmłodzenia kompolimeru kwasu polimlekowego oraz rozpuszczalnego kaproklaktonu, a w przypadku nici nierozpuszczalnych – polipropylenu. W Klinice Miracki wykorzystywane są innowacyjne i najnowsze rodzaje nici wchłanialnych – Aptos Nano, Aptos Excellence oraz Aptos Light Lift. 

Na czym polega zabieg nićmi APTOS?

Zabieg nićmi APTOS porównywany jest do zabiegu chirurgicznego, ale nie ma po nim okresu rekonwalescencji, co zwiększa komfort Pacjenta. Po wykonaniu miejscowego znieczulenia, nici wprowadzane są w wybrane obszary zabiegowe za pomocą wyspecjalizowanej igły prowadzącej. W tym celu wykonuje się 1 – 2 punkty wkłucia. Dzięki mikrowypustom, nici zaczepiają się w tkankach, tworząc podskórny stelaż. Jest to małoinwazyjna, skuteczna i bardzo bezpieczna metoda odmładzania twarzy i przywracania jej symetrii. Dzięki materiałowi, z którego wykonane są nici, następuje wzrost produkcji kolagenu i elastyny – a jak wiadomo, to dzięki nim możemy cieszyć się młodą i ujędrnioną skórą. Dzięki powstającej wokół nici tkance włóknistej, tworzony jest podskórny stelaż utrzymujący tkanki w odpowiednim położeniu. Zabieg wykonywany przez wyspecjalizowanych i doświadczonych lekarzy

Dla kogo jest zabieg?

Zabiegi nićmi APTOS doskonale sprawdzą w przypadku, gdy osoba zauważa u siebie pierwsze zmarszczki, opadającą, wiotką skórę, opadające kąciki ust, drugi podbródek, a także zaburzona jest ostrość konturów owalu twarzy. Jest to również ratunek dla osób, które po przebytych chorobach widocznie utraciły dawne rysy. Dzięki tak innowacyjnej technologii, w przypadku gdy osoba zmaga się z nabytą lub wrodzoną asymetrią twarzy, nićmi APTOS można przywrócić jej symetrię. Zabieg polecany jest zarówno kobietom i mężczyznom.

Jaki jest efekt?

Zabieg liftingujący nićmi APTOS to unikatowa metoda dzięki której przywracany jest młody i jednocześnie naturalny wygląd skóry, która już po jednym zabiegu jest bardziej napięta, a po 2-3 tygodniach bardziej zrewitalizowana, elastyczna i gładka.  Zabieg nie zmienia rysów twarzy, dlatego jest tak lubiany wśród osób pragnących w małoinwazyjny sposób odzyskać młody wygląd. Mimika nie ulega zmianie, a skóra nie nabiera dodatkowej objętości. Dzięki zabiegowi liftingującemu można w szybki sposób przywrócić symetrię, młodość i jędrność swojej skórze. Pełen efekt zabiegu widoczny jest od 6-8 tygodni i utrzymuje się do około 2 lat. 

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie.

0