Zmniejszenie piersi metodą Ribeiro – pytania i odpowiedzi

Czy duże piersi zawsze są spełnieniem marzeń kobiet? Zbyt obfity biust bywa przyczyną dyskomfortu, a nawet może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie. W Klinice Miracki skorzystasz z zabiegu zmniejszania piersi metodą Ribeiro. Odpowiadamy na najczęstsze pytania na temat tej metody.

Czym się różni metoda Ribeiro od klasycznej plastyki piersi?

Zmniejszanie piersi metodą Ribeiro w dużym stopniu przypomina klasyczny zabieg plastyki biustu. Odbywa się w znieczuleniu ogólnym, na skórze wykonuje się tyle samo cięć, konieczne są szwy i jednodniowa hospitalizacja, a także okres rekonwalescencji. Różnica między zabiegami polega na nieco innym przemieszczaniu tkanek wewnątrz piersi, w wyniku czego powstaje tzw. autoimplant. Podczas zabiegu zmniejszania biustu metodą Ribeiro zostawia się fragment gruczołu, który następnie zostaje przesunięty ku górze i na nim kształtowana jest nowa, mniejsza i jędrniejsza pierś.

Jakie są wskazania do zabiegu zmniejszania piersi?

Głównym wskazaniem do operacji zmniejszania biustu są zbyt duże piersi, które nierzadko stwarzają ryzyko powstania wad postawy w wyniku obciążenia kręgosłupa. Panie obdarzone nadmiernie obfitym biustem mogą cierpieć z powodu bólu piersi i pleców. Zmniejszanie piersi wskazane jest również ze względów estetycznych, na przykład gdy biust jest asymetryczny lub nieproporcjonalnie duży w stosunku do sylwetki. Innym problemem, z jakim zmagają się kobiety ze zbyt dużymi piersiami, jest dobór biustonosza. Źle dobrana bielizna wymusza zgarbioną postawę i wbija się boleśnie w ciało pod ciężarem dużego biustu. Taka budowa bywa też przyczyną dyskomfortu psychicznego. Duży biust przykuwa spojrzenia, co dla wielu pań jest powodem do uczucia skrępowania. Poza tym obfite piersi szybko tracą jędrność i stają się mniej atrakcyjne. W każdym z tych przypadków warto rozważyć zabieg pomniejszenia biustu.

Na czym polega operacja zmniejszania biustu?

Operacja zmniejszenia piersi poprzedzona jest konsultacją wstępną, podczas której specjalista poznaje oczekiwania pacjentki, a także dowiaduje się więcej na temat jej zdrowia, aby zweryfikować, czy nie występują u niej żadne przeciwwskazania. Po zakwalifikowaniu do zabiegu zmniejszania piersi zleca się wykonanie badań kontrolnych i wyznacza termin operacji.

Pomniejszanie piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkoza). Czas trwania zabiegu to 120-240 minut. Operację przeprowadza chirurg plastyczny. Pomniejszanie biustu metodą Ribeiro odbywa się jednocześnie z podniesieniem piersi i nadaniem im odpowiedniego kształtu. Chirurg usuwa odpowiednią ilość gruczołu piersiowego i dokonuje wszelkich koniecznych korekt w wyglądzie biustu, tak aby uzyskać najbardziej naturalny i trwały efekt końcowy. Przy niewielkiej redukcji lekarz usuwa jedynie część skóry i tkanki tłuszczowej. Jeśli zmiana rozmiaru jest duża, konieczne jest usunięcie części gruczołu piersiowego. Zmniejszeniu poddaje się także otoczkę brodawkową, tak aby wyglądała proporcjonalnie do piersi i była zlokalizowana w odpowiednim miejscu.

Po operacji zmniejszania biustu odbywa się jednodniowa hospitalizacja. W 1-3 dobie po operacji usuwane są dreny. Szwy usuwa się zwykle po 8-20 dniach od zabiegu.

Jakie efekty daje metoda Ribeiro?

Plastyka piersi wykonana z użyciem metody Ribeiro pozwala na wykorzystanie własnej tkanki pacjentki do naturalnego wymodelowania biustu. Ta część, która przez siłę grawitacji opadła, traktowana jest jako naturalny, własny implant. Przesuwana jest podczas operacji ku górze, dzięki czemu wypełniona zostaje górna część piersi, co zapobiega ich spłaszczeniu. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwala nie tylko na zmniejszenie dużych piersi, ale także na nadanie im nowego kształtu i znaczne podniesienie. Biust jest symetryczny, jędrny i naturalny zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku. Efekty zmniejszania piersi metodą Ribeiro charakteryzują się dużą trwałością.

Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg zmniejszania piersi jest dla Ciebie, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie lub Katowicach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki