Menu

Technologia w walce o piękno

Liposukcja, ujędrnianie skóry, wyszczuplanie od dawna są zabiegami najbardziej pożądanymi przez pacjentów klinik medycyny estetycznej. Dotychczas wiązały się z jednak z bólem, skomplikowaną procedurą zabiegową i długą rekonwalescencją. Dziś w sukurs medycynie przychodzą najnowsze technologie laserowe i ultradźwiękowe. Klinika Miracki z dumą prezentuje w swoich gabinetach urządzenia do liposukcji będące światowymi liderami w poprawianiu kondycji skóry.

Dwa innowacyjne urządzenia, które zmieniają oblicze współczesnej liposukcji to laser Smart Lipo Triplex Cellulaze oraz wykorzystujący fale ultradźwiękowe Vaser Lipo. Oba narzędzia są prawdziwym przełomem we współczesnej medycynie estetycznej: dzięki nim usuwanie tkanki tłuszczowej, ujędrnianie skóry, wyszczuplanie i modelowanie ciała, ale też ginekomastia u mężczyzn czy nadmierna potliwość stają się dla pacjentów zabiegami o wiele mniej frustrującymi i obciążającymi zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. A efekty w postaci znaczącej poprawy kondycji  skóry są spektakularne.
Tradycyjne metody odsysania tłuszczu może nie trafiają jeszcze do archiwum, jednak wyrasta im na naszych oczach ogromna konkurencja w postaci ultranowoczesnych urządzeń, które precyzyjnie, niemal bezboleśnie i niezwykle skutecznie pomagają przeprowadzić zabiegi liposukcji, usuwania lub radykalnego zmniejszania cellulitu czy modelowania sylwetki. Co ważne, w odróżnieniu od chirurgicznych metod te unikalne urządzenia pozwalają na prawie całkowitą eliminację okresu rekonwalescencji. Pacjenci po zabiegach Smart Lipo Triplex Cellulaze oraz Vaser Lipo mogą niemal natychmiast wrócić do swoich naturalnych aktywności. Te innowacyjne technologie mają jeszcze jedną przewagę nad tradycyjną liposukcją: zabiegi odsysania tłuszczu są połączone z jednoczesnym obkurczaniem skóry, co wyklucza obwisanie skóry po zabiegu i sprawia, że staje się ona napięta i jędrna.
Kolejnym atutem obu innowacyjnych urządzeń jest bardzo szerokie spectrum zastosowań. Laserowe zabiegi z użyciem Smart Lipo Triplex Cellulaze to nie tylko skuteczne usuwanie cellulitu – choć warto o nim pamiętać, bo zabieg przy użyciu smart lipo jest niemal bezbolesny, niemal nie wymaga okresu rekonwalescencji i przede wszystkim – jest zabiegiem jednorazowym, którego efekty pojawiają się stopniowo, aby po trzech miesiącach dać spektakularne efekty. Jednak smart lipo to prawdziwe multifunkcyjne objawienie medycyny estetycznej – przy jego pomocy lekarze Kliniki Miracki skutecznie usuwają zbędną tkankę tłuszczową, zapobiegają i cofają wiotczenie i obwisanie skóry.Smart Lipo Triplex Cellulaze jest wykorzystywany również w zabiegach liftingujących na przykład okolic szyi i podbródka, gdzie stanowi doskonałą alternatywę dla chirurgii plastycznej; stosuje się go również w zabiegach liposukcji, wyszczuplania łydek, czy ginekomastii u mężczyzn.
Z kolei Vaser Lipo, to urządzenie, którego działanie oparte jest na unikalnym systemie pracy przy pomocy energii ultradźwięków. Jest to metoda, która całkowicie zmienia oblicze liposukcji, niezależnie od obszaru ciała, na którym pracują lekarze. Dzięki delikatnej energii ultradźwięków zabiegi odsysania tłuszczu nie tylko stają się bezbolesne dla pacjenta i nie wymagają praktycznie okresu dochodzenia do siebie po zabiegu, ale też pozwalają na skuteczne modelowanie sylwetki. Dodatkowym atutem Vaser Lipo jest jednoczesne obkurczanie skóry podczas zabiegu, dzięki któremu staje się ona jędrna i napięta tuż po zabiegu.
Vaser Lipo jest ogromną innowacją na rynku medycyny estetycznej. Swój spektakularny sukces i uznanie wśród lekarzy zawdzięcza unikalnej technologii wykorzystania ultradźwięków do pracy z komórkami tkanki tłuszczowej. Ze względu na swoją specyfikę delikatna energia ultradźwięków pracuje bezpośrednio na komórkach tłuszczowych, separując je od komórek okalających. Przy czym, co najważniejsze, precyzja działania ultradźwięków jest na tyle wysoka, że w trakcie zabiegu nie są uszkadzane znajdujące się w pobliżu nerwy, naczynia krwionośne i pozostałe tkanki. Natomiast sam tłuszcz pozyskany w trakcie zabiegu w ogromnej większości (około 90% odessanej tkanki) nadaje się do ponownego wszczepienia w ciało pacjenta i wymodelowanie sylwetki zgodnie z oczekiwaniami.
Smart Lipo Triplex Cellulaze działa natomiast w oparciu o innowacyjne zastosowanie fali światła lasera. Niesamowita skuteczność Smart Lipo wynika z jednoczesnego zastosowania w urządzeniu trzech fal światła laserowego o różnej długości, które niezależnie od siebie działają na rozpuszczanie tkanki tłuszczowej – zastępując tradycyjną liposukcję, silne obkurczanie skóry – dzięki któremu eliminowane jest ryzyko pozostawienia wiotkiej wiszącej skóry po zabiegu i usunięcie tkanki włóknistej czyli popularnego cellulitu.
Niezależnie od skali innowacji i rozwoju technologii w medycynie estetycznej kluczem do wprowadzania nowatorskich rozwiązań jest przede wszystkim skuteczność i komfort pacjenta. Oba urządzenia, zarówno Smart Lipo jak i Vaser Lipo są tego najlepszym dowodem.
Zabiegi przy ich użyciu są niemal bezbolesne, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym i wymagają krótkiego okresu rekonwalescencji. Sam zabieg, zależnie od obszaru, na którym pracuje lekarz z pomocą urządzenia trwa od pół godziny do trzech godzin, w przypadku obu urządzeń. Jedynymi objawami pozabiegowymi są lekkie obrzęknięcia skóry i możliwe zasinienia, które ustępują po kilkunastu dniach.

Zobacz również

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej