Skip to main content
,

Usuwanie blizn potrądzikowych – odzyskaj zdrową skórę!

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to najlepszy sposób na odzyskanie pięknego i zdrowego wyglądu skóry. Zobacz, jaki laser wybrać na blizny po trądziku!

Usuwanie blizn potrądzikowych – odzyskaj piękny i zdrowy wygląd skóry!

Nieestetyczne przebarwienia i blizny to bardzo częsty problem, z jakim zmagają się nasi Pacjenci w wyniku przebytego trądziku. Szczególnym problemem okazują się dla nich blizny potrądzikowe, które w odróżnieniu od przebarwień są bardzo trudne do zakamuflowania, np. pod makijażem. Na szczęście dysponujemy dziś bardzo skutecznymi metodami usuwania blizn potrądzikowych, do których możemy zaliczyć przede wszystkim laseroterapię.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem – dlaczego to najlepszy sposób?

Blizna potrądzikowa to trwała zmiana w strukturze skóry, która może przyjmować różny kształt i głębokość. Aby pozbyć się blizn po trądziku, najlepiej ponownie uszkodzić tkankę w kontrolowanych warunkach, żeby zmusić skórę do prawidłowej regeneracji (bez wytworzenia się nowej blizny). Jeszcze do niedawna najczęściej stosowanymi w tym celu metodami były zabiegi głębokiego złuszczania skóry, które było mało skuteczne w działaniu i dodatkowo narażały Pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Nowoczesne lasery, choć działają mocniej, głębiej i skuteczniej, nie narażają Pacjentów na mocno nasilone efekty uboczne wyłączające z normalnego funkcjonowania.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe

W naszej klinice leczenie blizn potrądzikowych odbywa się przy pomocy laserów pikofrakcyjnych PicoSure oraz Discovery Pico, a także innych, tradycyjnych laserów frakcyjnych, wśród których możemy wymienić urządzenia Icon 1540, Alma Harmony iPixel czy Pixel CO2. Lasery frakcyjne prowadzą do wytworzenia w skórze mikrouszkodzeń, pozostawiając wokół nich obszary nienaruszonej tkanki, co pobudza skórę do rozpoczęcia ponownego procesu gojenia. W wyniku zabiegu w głębi skóry ma miejsce początek intensywnych procesów regeneracyjnych – namnażają się nowe włókna kolagenowe, które budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry. Pozostałości blizn potrądzikowych zostają wyparte na powierzchnię, dzięki czemu niedoskonałości ulegają spłyceniu z równoczesnym wyrównaniem kolorytu. Zabieg usuwania blizn po trądziku laserem frakcyjnym jest bezpieczny i obciążony minimalnym ryzykiem powikłań. Terapie z użyciem urządzeń PicoSure, Discovery Pico, Alma Harmony Ipixel, Pixel CO2 charakteryzują się krótkim okresem rekonwalescencji i umożliwiają szybki powrót Pacjenta do formy po zabiegu. Pozwalają pozbyć się krępującego problemu blizn – możemy całkowicie usunąć je z powierzchni skóry lub widocznie zredukować, w zależności od ich wieku czy głębokości. Najczęściej potrzeba w tym przypadku od 3 do 5 zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Leczenie blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi

W naszych klinikach Pacjenci mogą też skorzystać z zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych. To urządzenia wykorzystujące najkrótszy impuls wiązki światła laserowego, który działa precyzyjnie i głęboko, bez narażania Pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Krótki kontakt ze skórą zmniejsza do absolutnego minimum ryzyko oparzenia skóry Pacjenta, czyniąc laserowe usuwanie blizn po trądziku zabiegiem minimalnie inwazyjnym, w pełni bezpiecznym i niemal bezbolesnym. Tak samo jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem innych laserów frakcyjnych, potrzeba około 3 do 5 sesji, aby uzyskać jak najbardziej optymalne efekty terapii. Blizny będą wyrównywać się stopniowo w ciągu kilku miesięcy od zakończenia każdego zabiegu, przywracając skórze zdrowy i promienny wygląd.

Więcej informacji na temat usuwania blizn potrądzikowych w naszych klinikach znajdziecie Państwo na stronach:

Zabieg laserem iPixel 

Zabieg laserem Discovery Pico

Zabieg laserem PicoSure

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

0