Wolumetria twarzy – przez jaki czas utrzymają się efekty ?

Upływający czas nie tylko wpływa na wizualny wygląd naszej skóry, ale też na jej jakość. Wraz z wiekiem traci ona swoją gęstość, co wpływa na kontury naszej twarzy. Opadający owal, wiotczejące policzki, bruzdy nosowo-wargowo, widoczna dolina i łez i coraz mniej jędrna, starsza skóra może powodować niezadowolenie i oddziaływać na nasze samopoczucie. 

Medycyna estetyczna oferuje gros rozwiązań, aby zatrzymać procesy antystarzeniowe. Jednym z nich jest wolumetria twarzy – bezpieczne modelowanie owalu twarzy bez interwencji chirurgicznej. Na czym polega i jak długo można cieszyć się efektami? Opowiadamy!

Na jakiej zasadzie działa wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy polega na zastosowaniu kwasu hialuronowego w celu wypełnienia skóry twarzy. Dzięki wypełniaczowi lekarz może modelować jej owal, podnieść policzki, czy kąciki, wygładzić zmarszczki i przywrócić twarzy młodzieńczy, promienny wygląd. 

Zastosowanie wypełniacza to nic innego, jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Po wprowadzeniu igły z preparatem, w głębokich tkankach skóry zaczynają zachodzić procesy regeneracyjne, co skutkuje natychmiastowym odżywieniem, nawilżeniem i poprawieniem gęstości skóry. Dodatkowo efektami tego zabiegu można się cieszyć przez kilka miesięcy. 

Wolumetria – etapy zabiegu

Po uprzedniej wizycie konsultacyjnej z lekarzem medycyny estetycznej, który eliminuje przeciwwskazania i ustala plan leczenia, sam zabieg może trwać od kilkunastu do prawie 45 minut. Wszystko zależy powierzchni, którą chcemy wypełnić i tego z czym się zmagamy. 

Następnie lekarz nakłada preparat znieczulający w miejsca, które będą ostrzykiwane. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Wypełniacz jest aplikowany w bardzo głębokie warstwy skóry, z dużą precyzyjnością i uwagą. Żeby zabieg był skuteczny, a efekt zgodny z oczekiwaniami Pacjenta, niezbędna jest doświadczenie i profesjonalizm lekarza. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprawdzone i pewne kliniki. 

Ostrzykiwane miejsca są następnie delikatnie formowane przez lekarza tak, żeby wypełniacz rozłożył się równomiernie a wygląd był naturalny. Skutki jego działania widać niemalże natychmiast – skóra zyskuje jędrność, podnosi się, zmarszczki są wygładzone, znikają worki pod oczami a cera jest nawilżona i odżywiona. 

Tuż po zabiegu, skóra twarzy jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, co mija samoistnie po kilku dniach. W miejscach iniekcji mogą pojawić się małe siniaczki i strupki, które znikną w krótkim czasie. Okres rekonwalescencji nie jest wymagający i trwa stosunkowo niedługo, ale warto zadbać o siebie, by przyspieszyć procesy regeneracyjne. 

Ile czasu będą utrzymywały się efekty wolumetrii?

Odmłodzoną i jędrną skórą po zabiegu wolumetrii możemy się cieszyć przez kilkanaście miesięcy, nawet do półtora roku. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, problemu a także ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Jeżeli będziemy przestrzegać odpowiedniej pielęgnacji i utrzymywać prawidłową dietę, dobrze sypiać, wypoczywać, dbać o ruch i zrezygnujemy z używek – rezultaty mogą utrzymywać się naprawdę długo. 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wolumetrii?

Plusów jest zdecydowanie sporo, a wśród nich:

 • niezwykła skuteczność i natychmiastowe efekty – już po jednym zabiegu skóra jest jędrna, młodsza, znikają zmarszczki a owal twarzy jest podniesiony;
 • niewymagająca rekonwalescencja – tuż po zabiegu Pacjent może wrócić do normalnej aktywności;
 • zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnego bólu dzięki znieczuleniu; 
 • efekty utrzymają się nawet do ponad 12 miesięcy;
 • wypełniacz jest świetną i mniej inwazyjną alternatywą dla chirurgicznych zabiegów;
 • kwas hialuronowy jest absolutnie bezpieczny – jeżeli nie ma stwierdzonej alergii lub nadwrażliwości na jego skład. 

Wolumetria twarzy jest zabiegiem, dzięki któremu odzyskamy utraconą młodość i jędrność skóry. Skutecznie niweluje oznaki starzenia, przywraca właściwe kontury i zdrowy wygląd. Jeżeli zastanawiasz się nad zabiegiem z wypełniaczem, zapraszamy na umówienie wizyty konsultacyjnej w naszej Klinice Miracki w Warszawie.  

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Łodzi, Katowicach i Krakowie.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki