Skip to main content
,

W trosce o Twoje piękno. Pomożemy Ci pozbyć się zmian skórnych!

Wiele z nas zmaga się z problemem, jakim są zmiany skórne. Pieprzyki, włókniaki czy kurzajki zwykle nie są powodem do niepokoju, ale niekiedy sprawiają, że nie czujemy się do końca zadowolone ze Swojego wyglądu. Marzymy za to o pięknej skórze bez znamion. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to marzenie spełnić – w Klinice Miracki doświadczeni Specjaliści wykonują zabiegi Laserowego Usuwania Zmian Skórnych, dzięki którym możesz pozbyć się włókniaków, brodawek i innych zmian!

Jakimi metodami usuwa się zmiany skórne?

Jeśli chciałabyś pozbyć się zmiany skórnej, możesz zdecydować się na kilka różnych metod. W naszej Klinice stosujemy bezpieczne i skuteczne terapie, które pozwolą Ci raz na zawsze pozbyć się niechcianych znamion. Podczas konsultacji nasi wykwalifikowani Specjaliści zaproponują Ci zabieg, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Laserowe Usuwanie Zmian Skórnych

Jedną ze stosowanych w naszej Klinice metod usuwania zmian skórnych jest Laseroterapia – jej wysoką skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Zabieg wykonują doświadczeni Lekarze, którzy przebieg terapii zawsze dopasowują do indywidualnych potrzeb Pacjentki. Jeśli marzysz o usunięciu włókniaka na szyi, pieprzyka na twarzy, kurzajki na dłoni albo innej zmiany skórnej, możesz skorzystać z naszej wyjątkowej oferty:

Laserowe Usuwanie Zmian Skórnych – promocje do 40% – tylko do 30.06.24!

Do wykonywania zabiegów Laserowego Usuwania Zmian Skórnych nasi doświadczeni Specjaliści wykorzystują lasery frakcyjno-ablacyjne, które umożliwiają usunięcie takich zmian, jak:

 • pieprzyki,
 • włókniaki,
 • brodawki wirusowe.

Przed zabiegiem Laserowego Usuwania Zmian Skórnych zaprosimy Cię na konsultację dermatologiczną. Podczas niej Lekarz oceni charakter Twojej zmiany i wykluczy ewentualne przeciwwskazania – Twoje bezpieczeństwo zawsze jest dla nas najważniejsze! 

Podczas wykonywanej przez naszych Specjalistów Laseroterapii zmiana skórna wskutek działania lasera ulega odparowaniu, w efekcie czego całkowicie znika – przez 3-4 tygodnie w jej miejscu utrzymuje się strupek, jednak po wygojeniu na Twojej skórze nie będzie żadnego śladu. Zabieg jest komfortowy dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia skóry zimnym powietrzem. Jeżeli zależy Ci na szybkim, bezpiecznym i nieinwazyjnym usunięciu zmiany skórnej, Laseroterapia może okazać się czymś właśnie dla Ciebie! Jej główne zalety to:

 • wysoka skuteczność,
 • krótki czas rekonwalescencji,
 • brak blizn pozabiegowych i innych nieestetycznych śladów,
 • zabieg bezinwazyjny, szybki, bezpieczny i komfortowy.

Chirurgiczne Usuwanie Zmian Skórnych

W Klinice Miracki przeprowadzamy także zabiegi Chirurgicznego Usuwania Zmian Skórnych. Nasi Specjaliści wykonują je przede wszystkim, gdy istnieje podejrzenie, że zmiana ma charakter złośliwy lub jeśli istnieją przeciwwskazania do usunięcia jej innymi metodami. W przeciwieństwie do Laseroterapii zabieg chirurgiczny ma tę zaletę, że umożliwia późniejsze przebadanie wyciętej tkanki.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie musisz obawiać się dolegliwości bólowych. Chirurg przy pomocy skalpela nacina skórę wokół zmiany, po czym usuwa ją z niewielkim marginesem zdrowej tkanki. Następnie zakłada szwy i opatrunek – szwy są zdejmowane zwykle po upływie około 7 dni. Najważniejsze zalety zabiegu Chirurgicznego Usuwania Zmian Skórnych to:

 • wysoka skuteczność,
 • możliwość wykonania badania histopatologicznego wyciętej tkanki,
 • krótki czas trwania zabiegu – zwykle ok. 30-40′,
 • zabieg bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu.

Radiochirurgiczne Usuwanie Zmian Skórnych

Nasi doświadczeni Specjaliści mogą zaproponować Ci jeszcze jedną skuteczną metodę pozbycia się pieprzyka, włókniaka czy brodawki – zabieg Radiochirurgicznego Usuwania Zmian Skórnych. Wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia, które emituje fale elektryczne lub magnetyczne o wysokiej częstotliwości. Pod ich wpływem dochodzi do podgrzania i koagulacji tkanki – zmiana skórna zostaje całkowicie usunięta, a okoliczne tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Zabieg jest komfortowy i bezpieczny, a czas rekonwalescencji bardzo krótki – proces gojenia trwa zwykle tylko kilka dni. Podobnie jak Laseroterapia umożliwia jednak usunięcie wyłącznie łagodnych zmian skórnych. Główne zalety terapii radiochirurgicznej to:

 • wysoka skuteczność,
 • krótki czas trwania zabiegu i rekonwalescencji,
 • mała inwazyjność zabiegu,
 • brak blizn.

Skąd się biorą zmiany skórne?

Z niektórymi znamionami skórnymi przychodzimy na świat – inne pojawiają się na naszych ciałach wraz z upływem czasu. Ich wystąpienie może mieć wiele różnych przyczyn. Nowe pieprzyki możesz zauważyć na Swojej skórze, jeśli zbyt często i długo wystawiasz ją na działanie promieni słonecznych.

Włókniaki często mają natomiast podłoże genetyczne. Oprócz tego mogą pojawić się na Twojej skórze w miejscu uszkodzenia, np. otarcia, zranienia, ukłucia czy ukąszenia, albo jako powikłanie po zapaleniu mieszka włosowego. Na powstanie zmian skórnych możesz być także szczególnie narażona, jeśli cierpisz na zaburzenia hormonalne albo takie schorzenia, jak cukrzyca, insulinooporność czy nadciśnienie tętnicze. Niektóre zmiany, takie jak kurzajki, to z kolei konsekwencja zakażenia wirusowego.

Jakie są rodzaje zmian skórnych?

Zmiany skórne mogą być wrodzone albo nabyte – powstałe pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. Do naszej Kliniki najczęściej zgłaszają się Pacjentki marzące o usunięciu takich zmian skórnych, jak:

 • znamiona barwnikowe (pieprzyki) – ciemniejsze punkty na powierzchni skóry będące konsekwencją zgromadzenia się dużej ilości melaniny; mogą pojawić się na każdym obszarze ciała, ale zwykle występują na plecach, ramionach, klatce piersiowej, twarzy i szyi,
 • włókniaki – grudkowate narośla, najczęściej pojawiające się w okolicach piersi, szyi, dekoltu i pachwin,
 • brodawki wirusowe – powstające wskutek infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV); zwykle mają postać grudkowatej, nierównej i zrogowaciałej powierzchni; są to m.in. kurzajki pojawiające się najczęściej na stopach i dłoniach oraz kłykciny kończyste występujące na narządach płciowych.

Czy zmiany skórne powinno się usuwać?

Większość zmian skórnych ma łagodny charakter, jednak powinno się uważnie je obserwować i regularnie kontrolować w gabinecie dermatologicznym – przynajmniej raz na rok. Cechy zmiany skórnej, które powinny skłonić Cię do umówienia wcześniejszej wizyty u lekarza, to:

 • asymetryczny kształt,
 • nieregularne brzegi, brak wyraźnie odgraniczonego konturu,
 • niejednolity kolor,
 • wielkość powyżej 5-6 mm,
 • ewolucja zmiany – np. dotycząca jej wielkości, kształtu czy koloru.

W zdecydowanej większości przypadków z medycznego punktu widzenia nie ma potrzeby usuwania zmian skórnych. Dla wielu z nas są jednak problemem estetycznym, który wpływa na nasze samopoczucie. W takim wypadku jak najbardziej można je usunąć. Pozbycie się pieprzyka czy kurzajki może sprawić, że poczujesz się piękniej i nabierzesz pewności Siebie.

Co więcej, nasi Specjaliści niekiedy zalecają taki zabieg Pacjentkom, u których istnieje ryzyko uszkodzenia zmiany skórnej – jeśli np. Twój pieprzyk czy włókniak zaczepia o ubranie lub biżuterię.

Dlaczego warto usuwać zmiany skórne w Klinice Miracki?

Jeśli zdecydujesz się na Zabieg Usuwania Zmian Skórnych w naszej Klinice, możesz być pewna, że wykonają go Specjaliści o wysokich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu. Dla naszych Lekarzy priorytetem zawsze jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego stworzą dla Ciebie indywidualny plan zabiegu. Stosujemy wyłącznie nowoczesne terapie o wysokiej skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi.

Nasi Eksperci otoczą Cię profesjonalną opieką i zadbają o Twój komfort podczas zabiegu. Odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Niezależnie od tego, czy marzysz o usunięciu znamienia barwnikowego czy innej zmiany, z pewnością uda nam się pomóc Ci w osiągnięciu wymarzonego piękna!

Jeżeli masz pytania dotyczące zabiegów wykonywanych w naszych 7 Klinikach w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy Pacjenta z przyjemnością Ci pomogą:

+48 221 030 030

605 905 608

rejestracja@klinikamiracki.pl 

0