Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Wiotka skóra na udach – poznaj najlepsze zabiegi ujędrniające

Luźna skóra na brzuchu, udach czy ramionach jest frustrująca i wpływa na samoocenę. Niestety to częsta przypadłość, która pojawia się wraz z wiekiem, a także pod wpływem znacznej utraty masy ciała. Jak poradzić sobie z wiotką skórą? Czy są skuteczne metody ujędrniania ud?

Wiotka skóra na udach – przyczyny

Przyczyną wiotkiej skóry na udach jest osłabienie włókien kolagenowych, które następuje wraz z wiekiem. Kolagen to białko, które odpowiada za zwartą teksturę skóry. Struktura skóry może ulec osłabieniu również na skutek gwałtownego spadku masy ciała po okresie odchudzania lub po ciąży. Wtedy też mogą pojawić się rozstępy. Wiotkości skóry na udach często też towarzyszy cellulit. Jak widać, jest to problem złożony, dlatego też wymaga kompleksowej terapii.

Skuteczne zabiegi ujędrniające

Istnieje wiele nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na skuteczne ujędrnienie ciała. Z naszego doświadczenia wynika, że warto łączyć kilka technik, aby uzyskać najlepsze efekty. W terapiach łączonych stosowanych w celu niwelowania wiotkiej skóry na udach sięgamy po takie zabiegi, jak:

 • Lifting HIFU – wykorzystuje skoncentrowaną energię ultradźwiękową, która ogrzewa skórę na określonych głębokościach, dochodzących do kilku milimetrów, co pobudza intensywną produkcję kolagenu. Fale przenikają przez powierzchnię naskórka, ale go nie uszkadzają, docierają za to do głębokich warstw skóry. Ultradźwięki nie tylko napinają skórę, ale też zapobiegają jej wiotczeniu w przyszłości.
 • Lifting RF Accent Prime – do wyzwalania produkcji kolagenu w skórze wykorzystuje częstotliwość radiową (RF). W przeciwieństwie do ultradźwięków RF skupia się na płytszych warstwach skóry, aby uzyskać efekt wygładzenia naskórka. Połączenie obu technologii pozwala na uzyskanie wielowymiarowego efektu.
 • Endermologia – jest to zabieg, który opiera się na intensywnym masażu mechanicznym. Polega na zastosowaniu głowicy zaopatrzonej w rolki, zmechanizowaną klapkę i podciśnienie. Urządzenie zasysa fałd skóry, a następnie masuje go w różnych kierunkach. Następuje pobudzenie krążenia krwi i limfy, redukcji ulegają obrzęki i cellulit. Poprawia się wygląd rozstępów. Skóra staje się jędrniejsza. Endermologię można powtarzać często w celu utrzymania skóry w dobrej kondycji.
 • Termolifting Zaffiro – zabieg ujędrniający, który wykorzystuje działanie podczerwieni. Pod wpływem temperatury stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Wzmacniające rezultaty daje równoczesne zastosowanie peelingu wodnego Zaffiro, który przyczynia się do głębszego nawilżenia skóry oraz polepszenia jędrności leczonego obszaru ciała.
 • Mezoterapia kolagenowa Nithya – zabieg iniekcyjny, który polega na bezpośrednim wstrzyknięciu kolagenu pod skórę. Preparat z czystego kolagenu typu I uzupełnia ubytki strukturalne w skórze i przywraca jej jędrność oraz gładkość.

Skuteczność nieinwazyjnego ujędrniania ud

Decydując się na zabiegi high-tech, trzeba mieć na uwadze to, że na optymalne efekty musimy poczekać nawet do kilku miesięcy. Już na początku terapii można zauważyć wyraźną poprawę ujędrnienia skóry, jednak dla uzyskania satysfakcjonujących i trwałych rezultatów, trzeba wykonać zaleconą przez specjalistę serię zabiegów. Nieinwazyjne technologie, takie jak ultradźwięki czy RF stymulują procesy związane z produkcją kolagenu w skórze, ale nie przeprowadzają ich do końca. Proces regeneracji tkanki wymaga czasu, dlatego efekty pojawiają się stopniowo i pogłębiają się w ciągu kilku tygodni, a nawet miesięcy po zabiegu. Co ważne, decydując się na terapię łączoną, uzyskasz maksymalne i trwałe rezultaty.

W Klinice Miracki bardzo zależy nam, aby pomóc Ci w osiągnięciu Twojego celu. Dlatego w ramach Akcji Ciało 2022 w Warszawie i Katowicach oferujemy skuteczne zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj: https://klinikamiracki.pl/akcja-cialo-2022/ 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki