Vectus czy Motus – czy epilacja laserowa zawsze oznacza to samo? Sprawdź różnice

Wrześniowa premiera nowego urządzenia do epilacji laserowej – lasera Motus spowodowała, że nasi Pacjenci coraz częściej zaczynają zadawać pytania o różnice pomiędzy dwiema laserowymi metodami depilacji. Czym różni się laser Motus od lasera Vectus? Czy oba zabiegi są tak samo efektywne? Czy wybór metody depilacji laserem jest istotny? A przede wszystkim – która epilacja laserowa jest lepsza: Vectus czy Motus!

Wprowadzając alternatywną metodę epilacji laserowej Motus – spodziewaliśmy się tych pytań. Dlatego tez z przyjemnością rozwiewamy wszystkie wątpliwości. Przeczytajcie opinie naszych ekspertów.

– Czy depilacja laserowa Motus jest lepsza od depilacji Vectus?

Doktor Krzysztof Miracki: 

” Nie można porównując oba lasery Vectus i Motus posługiwać się w ich zestawieniu kategorią lepszy lub gorszy. Oba urządzenia mają tę samą skuteczność w podstawowym zakresie – jako jedyna metoda epilacji dostępna na rynku lasery usuwają trwale owłosienie, bowiem niszczą włos bezpowrotnie w jego fazie anagennej czyli w fazie wzrostu. Tym co łączy oba urządzenia jest więc trwałość efektów – suwają bowiem nie tylko łodygę włosa, ale termicznie niszczą jego macierz odpowiedzialną za przyszły wzrost całej struktury włosa. A zatem, jeżeli Pacjent jest zainteresowany trwałym usunięciem owłosienia – bez znaczenia jest, którą metodę epilacji wybierze: Vectus czy Motus”.

– Czy są różnice pomiędzy zabiegiem laserem Vectus i laserem Motus?

Ewelina Majko, kosmetolog:

“Różnic w efektach usuwania owłosienia laserem Vectus i Motus w zasadzie nie ma. Oba lasery charakteryzują się ogromną skutecznością i trwałością efektów zabiegów usuwania owłosienia. Z perspektywy Pacjenta możemy mówić natomiast o różnicach w odczuciach podczas zabiegów. Z naszego doświadczenia zabiegowego i rozmów z Pacjentami wynika, że laser aleksandrytowy Motus jest uznawany w potocznej opinii za mniej bolesny, a zabieg jest przyjemniejszy. Dlatego też osobom o mniejszej odporności na ból rekomendujemy skorzystanie z zabiegów laserem Motus”.

Doktor Krzysztof Miracki:

“Poza tym laser aleksandrytowy czyli Motus jest urządzeniem lepiej usuwającym owłosienie bardzo jasne. Dlatego Pacjentom posiadających włosy o niskiej zawartości melaniny proponujemy terapię laserem Motus”.

– A co z przebiegiem zabiegu? Czy oba urządzenia to ten sam czas trwania i sposób epilacji?

Ewelina Majko, kosmetolog:

“Procedura zabiegowa epilacji laserem Vectus i Motus jest taka sama jeśli chodzi o czas zabiegu, przygotowanie do niego Pacjenta, a także zalecenia pozabiegowe i ewentualne przeciwwskazania. Różnicę możemy wskazać w samym prowadzeniu głowicy po skórze: o ile w przypadku epilacji laserem Vectus kosmetolog wykonuje serię “strzałów” jeden przy drugim, o tyle głowicę lasera Motus prowadzimy po skórze ruchem ciągłym a nie pojedynczymi częstymi przyłożeniami. z perspektywy Pacjenta nie ma to jednak szczególnego znaczenia”.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu epilacji laserowej Vectus i Motus, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 605 905 608 lub do pobrania cennika. Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o epilacji laserowej Vectus i Motus  – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu epilacji laserowej.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki