Odbierz rabat 50 zł na zabieg mezoterapii i na konsultację o wartości 200 zł! Sprawdź
Opublikowano

Depilacja laserowa a pieprzyki. Nasi eksperci odpowiadają

Pieprzyki to zmiany skórne, które występują na ciele każdego człowieka. Znamiona barwnikowe mają różne odcienie, a ich liczebność także jest kwestią indywidualną. Masz pieprzyk, a interesuje Cię depilacja laserowa? Dzisiaj rozwiewamy wszystkie wątpliwości na temat depilacji laserowej i pieprzyków.

Spis treści:

Pieprzyk w obszarze depilacji laserowej

Depilacja laserowa a pieprzyki – wypowiedź eksperta

Czy znamiona są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Pieprzyk w obszarze depilacji laserowej

Pieprzyki to znamiona barwnikowe, które posiada każdy z nas, nawet osoby o bardzo jasnej karnacji. Zazwyczaj w przypadku jasnych fototypów skóry pieprzyki mają blady odcień, przez co często bywają ledwo widoczne na białej skórze. Intensywność barwy pieprzyków zależy od zawartej w nich liczby komórek barwnikowych skóry, czyli tak zwanych melanocytów. Osoby o ciemniejszych karnacjach mają ich więcej, stąd też zmiany barwnikowe pojawiające się na ich skórze będą ciemniejsze – brązowe lub całkiem czarne. Czy pieprzyk w obszarze, który ma zostać poddany epilacji laserowej, będzie przeszkodą? Nie. Jednak posiadanie pieprzyków przez pacjenta nie jest obojętne dla kosmetologa wykonującego zabieg epilacji – zmianę barwnikową należy odpowiednio zabezpieczyć.

Depilacja laserowa a pieprzyki – wypowiedź eksperta

O to, czy posiadanie pieprzyków ma wpływ na wykonanie zabiegu depilacji laserowej, zapytaliśmy naszą ekspertkę. – Można wykonywać zabieg epilacji, jeśli pacjent posiada pieprzyki – odpowiada kosmetolog Kinga Gruszczyńska. Czy wobec tego podejmuje się jakieś działania, aby depilacja laserowa była bezpieczna także dla osób z pieprzykami? Należy pamiętać, że laser do depilacji działa na melaninę, która znajduje się zarówno we włosach, jak i w skórze, a szczególnie dużo jest jej właśnie w zmianach barwnikowych.  – Gdy pacjent posiada pieprzyki, wtedy zabezpieczamy je białą kredką, gdyż biały kolor nie pochłania wiązki laserowej – tłumaczy ekspertka. – W przypadku kiedy pacjent ma bardzo dużo pieprzyków, kosmetolog ocenia, czy dany pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Może się zdarzyć, że kosmetolog nie będzie w stanie przeprowadzić depilacji laserowej ze względu na zbyt dużą ilość pieprzyków. Pamiętajmy jednak, że są to bardzo wyjątkowe sytuacje.

Czy znamiona są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Pieprzyki mogą mieć nie tylko różne odcienie, ale także inną wielkość czy kształt. Zdarza się także, że na naszej skórze występuje zmiana barwnikowa, która jest wypukła. Czy jeśli posiadamy takie znamiona, możemy umówić się na zabieg depilacji laserowej? Tak! Bez względu na typ zmiany barwnikowej, każda przykrywana jest białym kolorem, przez co staje się niewidoczna dla wiązki laserowej. Właśnie dlatego nie ma znaczenia, czy pacjent posiada zmiany barwnikowe od urodzenia czy takie, które pojawiły się na skórze z biegiem lat – w każdym przypadku zabieg depilacji laserowej może zostać wykonany po odpowiednim wcześniejszym przygotowaniu zmiany. W przypadku kiedy zmiana barwnikowa na skórze jest bardzo dużych rozmiarów, podczas epilacji laserowej pomija się ten obszar i nie wykonuje na nim zabiegu. Jeśli nie jesteś pewny, jakiego rodzaju zmiana występuje na skórze i czy na pewno może zostać poddana epilacji, dobrym rozwiązaniem będzie umówienie się na konsultację do lekarza dermatologa, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Chcesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą bez wrastających włosków? Umów się na zabieg depilacji laserowej w Klinice Miracki!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki