NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Czarne wągry

Czarne wągry – informacje ogólne:

Czarne wągry to drobne, ciemne kropki na naszej skórze. Inaczej są nazywane zaskórnikami otwartymi. Częstotliwość ich występowania bardzo często jest uwarunkowana typem cery, jaki mamy. Najczęściej powód ich powstawania dotyczy osób ze skłonnościami do skóry przetłuszczającej się lub mieszanej – nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się na cerze suchej. Zaskórniki powstają na skutek zbyt dużej ilości wytwarzanego sebum (łoju skórnego), które podczas procesu utleniania wraz z potem i martwym naskórkiem tworzy ciemne kropki. Wągry mogą występować na czole, między brwiami, nosie, brodzie, w okolicy ust, w uszach, na szyi, dekoldzie, plecach lub naszych nogach.

Wągry czarne – zapobieganie:

Najskuteczniejszym sposobem w codziennej walce z niechcianymi wągrami niezwykle pomocne mogą okazać się toniki lub żele oczyszczające. Dbają o higienę naszej skóry – oczyszczają ją z zalegających w naszych otwartych porach bakterii, potu oraz martwego naskórka. Dlatego też niezwykle ważne jest dbanie o higienę naszej skóry. Warto również unikać kremów wysoce nawilżających, jeżeli takowych nie potrzebujemy – sprzyjają namnażaniu się problemu zaskórników.

Wągry czarne – zabiegi:

Wągów możemy pozbyć się u kosmetyczki z pomocą kwasu migdałowego, salicylowego, pirogronowego lub glikolowego. Warto również wiedzieć, że istnieje możliwość usunięcia zaskórników otwartych metodą laserową. Gdyby jednak osoba z wągrami obawiała się tych zabiegów, może spróbować domowych metod. To rozwiązanie oferują nam domowe maseczki (np. z sody czy żelatyny) jak również peelingi, które także możemy zrobić sami w warunkach domowych.

Peeling chemiczny

Peeling whitening

Hydrafacial

Cosmelan

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki