Menu

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu

Laseroterapia to zabieg leczenia światłem lasera o konkretnej długości fali. Laser stosowany jest w leczeniu różnych schorzeń, a także w zabiegach poprawiających urodę. Jednym z często stosowanych zabiegów laserowych jest depilacja, czyli usuwanie zbędnego owłosienia. Za pomocą lasera możemy pozbyć się nadmiaru włosków praktycznie z całej powierzchni ciała. Działanie lasera polega na emitowaniu światła, które dociera do mieszka włosowego, gdzie wchłaniane jest przez barwnik włosa, co skutkuje jego termicznym zniszczeniem. W ten sposób włos zostaje usunięty trwale.

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

Zabieg jest mało bolesny, a dodatkowy system chłodzenia minimalizuje dyskomfort pacjenta. Procedura laserowego usuwania owłosienia trwa zaledwie kilka minut. Laser Vectus umożliwia usuwanie włosów nawet tych najjaśniejszych i rudych. Wyposażony jest w czytnik melaniny,co sprawia, że parametry dobierane są zawsze indywidualnie, a zabieg jest bezpieczny. Usuwanie owłosienia wymaga kilku zabiegów, ponieważ laser likwiduje jedynie włosy będące w fazie wzrostu. Aby cieszyć się na trwałe gładkim ciałem, potrzeba 4-6-8 zabiegów. Różne rodzaje lasera inaczej prowadzone są po skórze. Laser diodowy Vectus pracuje na zasadzie pojedynczych strzałów w określone miejsce, a laser aleksandrytowy Motus zaopatrzony jest w specjalną głowicę, które przesuwana jest po skórze w sposób płynny i szybki.

Depilacja laserowa – rodzaje lasera

Depilacja laserowa może być przeprowadzona za pomocą kilku rodzajów lasera: lasera diodowego, fala o długości 810 nm, np.: Vectus, połączenie dwóch laserów: aleksandrytowego o długości fali 755 nm i neodymowo-yagowego o długości 1064 nm, np.: Thunder MT, lasera aleksandrytowego o długości 755nm, np.: Motus.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Nadmierna i świeżą opalenizna,nowotwory skóry,infekcje w obszarze zabiegu, ciąża, epilepsja, przyjmowanie środków fotouczulających, epilepsja, bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, rozrusznik serca,  bliznowce, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Depilacja laserowa – obszary zastosowania

Depilacja laserowa może być przeprowadzana na twarzy, plecach, ramionach, torsie, brzuchu, udach, łydkach, pośladkach, miejscach intymnych, a także palcach i brodawkach.

Polecane zabiegi

Depilacja/epilacja laserowa Vectus

Depilacja/epilacja laserowa Thunder

Depilacja/epilacja laserowa Motus