AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krostki na plecach

Kiedy pojawiają się krosty na plecach budzą w nas niepokój i chęć jak najszybszego ich pozbycia się. Warto jednak pamiętać, że skuteczne leczenie obejmuje właściwą diagnostykę i konsekwentną terapię. Pomocne jest również przestrzeganie zasad odpowiedniej higieny osobistej, zwłaszcza u osób intensywnie uprawiających sporty i systematycznie aktywnych fizycznie. Uporczywe i bolesne pryszcze na plecach wymagają nierzadko starannej pielęgnacji ciała, a także regularnego wykonywania zabiegów medycyny estetycznej pod okiem doświadczonego kosmetologa.

Krostki na plecach – przyczyny powstawania

Najczęstszym czynnikiem powodującym ropne krosty i trądzik na plecach jest nadaktywność gruczołów łojowych. Może być ona związana z tzw. burzą hormonów w przypadku nastolatków, jak też stresu, niewłaściwej diety i higieny osobistej osób dorosłych. Nierzadko również pryszcze na plecach występują u pacjentów w wieku dojrzałym z powodów zaburzeń hormonalnych, na przykład u pań w okresie ciąży czy menopauzy. Jednym ze sposobów na trądzik w wieku dorosłym jest więc trafna diagnostyka dermatologiczna oraz dostosowane do niej leczenie.

Krostki na plecach – leczenie

Leczenie krost na plecach, spowodowanych trądzikiem opiera się na antybiotykoterapii. W zaostrzonych stadiach choroby występuje również konieczność terapii opartej na retinoidach, za pomocą izotretynoiny. Są to pochodne witaminy A niezwykle skuteczne zarówno w kuracji wobec licznych zaskórników, ropnych krost, jak i grudek oraz bolesnych guli podskórnych. To efektywne rozwiązanie, które przynosi trwałe efekty już po 4-6 miesiącach doustnej terapii. W leczeniu trądziku na plecach pozytywny wpływ mają również zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laser z głowicą Acne, mikrodermabrazja wodna, peelingi czy maski. Innym, efektywnym sposobem na trądzik są także pigułki antykoncepcyjne, w przypadku osób, u których główne podłoże choroby jest hormonalne.

Krostki na plecach – profilaktyka

Skuteczną profilaktyką wobec krost na plecach jest unikanie stresu i przestrzeganie zasad zdrowej diety, z wykluczeniem ostrych przypraw, fast foodów, słodyczy, przetworzonej żywności oraz tłustych potraw. Ponadto, bardzo ważne jest również dokładne mycie skóry po każdym wysiłku fizycznym, sprawdza się w tym wypadku używanie specjalnej szczotki do pleców. Poza tym dobrze jest zrezygnować ze stosowania używek – palenia papierosów i spożywania alkoholu, a także intensywnego opalania na słońcu oraz w solarium.

Krostki na plecach – domowe sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik zarówno młodzieńczy, jak i dorosłych jest stosowanie maseczek z cynamonu i miodu, octu jabłkowego, a także kurkumy, mleka i miodu. Doskonałe rezultaty leczenia można uzyskać również za pomocą masek, zakupionych w aptekach i drogeriach kosmetycznych, takich jak na przykład maseczka z glinki zielonej i białej, błotna z Morza Martwego, cynkowa, siarkowa, węglowa czy z ekstraktem z drożdży piwnych.

Polecane zabiegi w leczeniu krostek na plecach

Zabiegami polecanymi zarówno w leczeniu krost na plecach, jak i przebarwień czy blizn potrądzikowych sąAlma Harmony Dye-VLCosmelanDiscovery PicoFerulac PeelHydrafacial z kompleksem wybielającymPeeling Retises CTPeeling Whitening

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki