AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łyżka do wągrów

Przyrząd do usuwania zaskórników jest bardzo pomocny, w sytuacji kiedy trzeba w krótkim czasie poradzić sobie z niedoskonałościami cery. Łyżka do wągrów, nazywana też łyżeczką Unny spełnia cel oczyszczania skóry zarówno w domowym zaciszu, jak i w salonach kosmetycznych. Warto jednak zwrócić uwagę na sterylne warunki podczas używania łyżeczki do zaskórników i odpowiednie przygotowanie skóry do jej zastosowania. Ponadto, dobrze jest także zadbać o regularne wykonywanie peelingów, których zadaniem jest złuszczenie zrogowaciałego naskórka.

Łyżka – wągry – gdzie kupić i jak to działa?

Obecnie łyżeczkę do zaskórników można kupić w większości drogerii kosmetycznych i jest to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Metalowa łyżka do wągrów to mały przedmiot z uchwytem, który po obu stronach posiada różnej wielkości pętelki. Działanie tego przyrządu jest bardzo proste. Najpierw należy wykonać demakijaż i oczyścić dokładnie skórę z nadmiaru sebum. Potem wystarczy lekko docisnąć jedną z dogodnych końcówek łyżeczki Unny w miejscu niechcianego zaskórnika i przesuwać w dół lub w bok, aż do momentu usunięcia go.

Łyżka – wągry – na co zwrócić uwagę przy jej stosowaniu?

Przede wszystkim przed zastosowaniem łyżeczki trzeba dokładnie oczyścić skórę i zdezynfekować przyrząd do usuwania zaskórników. Wskazane jest także wykonanie peelingu oraz rozpulchnienie cery poprzez utrzymanie twarzy nad parą wodną, potocznie nazywane „parówką”. Po usunięciu wągrów dobrze jest również przyłożyć do skóry wacik, nasączony zimną wodą lub kostkę lodu, w celu zamknięcia porów. Łyżeczka Unny może służyć zarówno do samodzielnego oczyszczania cery w domu, jak i przy wykonywaniu profesjonalnego zabiegu medycyny estetycznej, przeprowadzonego pod okiem wykwalifikowanego kosmetologa.

Łyżka – wągry – inne sposoby usuwania zaskórników

Zastosowanie łyżki do wągrów do nie jedyny sposób na pozbycie się zaskórników. Skuteczną metodą na niechciane zmiany skórne jest również peeling kawitacyjny. Zabieg ten opiera się na wykorzystaniu technologii ultradźwięków i polega na przesuwaniu przez kosmetologa końcówki aparatu, który emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. W efekcie skóra jest oczyszczona z wągrów, wygładzona oraz rozjaśniona. Innym środkiem na usunięcie zaskórników jest złuszczanie kwasami o wysokim stężeniu, do tego celu wykorzystuje się na przykład kwas glikolowy, pirogronowy, mlekowy oraz salicylowy. Ponadto, w terapii usuwania wągrów wykorzystywana jest również hydrabrazja, czyli mikrodermabrazja wodna, który polega na nieinwazyjnym mikromasażu z zastosowaniem końcówki urządzenia wytwarzającego duże ciśnienie. Tego rodzaju hydropeeling próżniowy nie tylko usuwa zaskórniki, ale również leczy trądzik, usuwa blizny potrądzikowe oraz odmładza wygląd skóry.

Polecane zabiegi w leczeniu wągrów

W przypadku istnienia zaskórników, pryszczy i blizn potrądzikowych polecanymi zabiegami medycyny estetycznej są, między innymi:Discovery PicoIcon 1540Peeling chemicznyAlma Harmony iPixelMaska tretinoinowaCosmelanYellow PeelPeeling Refresh PRX Alma Harmony Acne Peeling WhiteningPicoSure Peeling Salipeel Lic 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki