Skip to main content

Owłosienie

Owłosienie to naturalna ochrona skóry u każdego człowieka, jednak czasami jest go za dużo. Domowe sposoby depilowania wybranych partii ciała są uciążliwe przez to, że trzeba je regularnie powtarzać. Niektóre osoby mają także problem z nadmiernym owłosieniem w miejscach, z którego samodzielne usunięcie go jest niemożliwe – np. na plecach. Medycyna estetyczna dysponuje nowoczesnymi zabiegami, które skutecznie i bezboleśnie usuwają nadmiar owłosienia z wybranych przez Pacjenta partii. Efekty są długotrwałe, dzięki czemu uwalniają wiele osób z nielubianej czynności. Pacjenci mogą wybierać spośród dwóch metod usuwania owłosienia: laserem aleksandrytowym lub laserem diodowym. By efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, lekarze zalecają wykonanie ich kilku sesji. Pacjenci mogą wybierać spośród trzech zabiegów: depilacja laserowa Thunder MT, depilacja laserowa Vectus, depilacja laserowa Motus

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem usuwania nadmiaru owłosienia Pacjenci muszą odbyć ze specjalistą konsultację, na której lekarz zaleci odpowiednie do wybranego zabiegu przygotowanie. Należy pamiętać, że skóra musi być zdrowa – nie może być uszkodzona, ani zainfekowana. Nie może także mieć świeżej opalenizny. W dniu zabiegu Pacjenci muszą dokładnie ogolić skórę maszynką. Osoby, które przyjmują jakiekolwiek leki muszą poinformować o tym lekarza. 

Efekty zabiegu

Po zabiegu usuwania nadmiaru owłosienia Pacjent od razu może wrócić do domu. Pierwsze efekty są widoczne po 2-3 tygodniach, jednak by były jak najbardziej satysfakcjonujące, należy wykonać kilka serii zabiegów. Włoski staną się wtedy wyraźnie słabsze oraz zaczną same wypadać. Dzięki laserowemu usuwaniu owłosienia jest możliwe usunięcie włosków w 97% z wybranej partii ciała.

Polecane zabiegi epilacji owłosienia:

Vectus

Thunder

Motus

0