Pryszcze bez ropy

Każda zmiana skórna, nawet niepozornie wyglądające pryszcze bez ropy czy zaskórniki, potocznie nazywane wągrami, wymagają szybkiego podjęcia odpowiedniego leczenia. W przeciwnym wypadku może dojść do pogorszenia stanu niedoskonałości, a w konsekwencji do powstawania blizn. To dlatego, tak ważna jest właściwa diagnostyka przeprowadzona pod okiem doświadczonego dermatologa, a także wizyta u kosmetologa. Wcześnie podjęta kuracja zwiększa bowiem szanse na szybkie pozbycie się wykwitów skórnych i zapobiega ich powstawaniu w dalszym okresie życia.

Pryszcze bez ropy – przyczyny

Za powstawanie podskórnych pryszczy odpowiada nadaktywność gruczołów łojowych, związana z trądzikiem pospolitym. Choroba ta występuje w okresie dojrzewania w wieku 11-18 lat. Trądzik może również pojawić się w wieku dorosłym jako efekt zaburzeń hormonalnych, stresu, a także niewłaściwej diety i stosowania używek, takich jak palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu. Ponadto, guzki pod skórą mogą pojawić się wskutek alergii, wtedy dodatkowo towarzyszy im świąd. Poza tym, podskórne gule i grudki występujące najczęściej na twarzy, wiążą się z trądzikiem grudkowym, który jest domeną osób dorosłych.

Pryszcze bez ropy – metody leczenia

W terapii na podskórne pryszcze bardzo ważna jest właściwa diagnostyka i podjęcie leczenia dermatologicznego. Zarówno w przypadku trądziku młodzieńczego, jak i trądziku grudkowego stosowane są antybiotyki miejscowo oraz doustnie. Poza tym, lekarz może też zastosować kurację retinoidami, z udziałem izotretynoiny, która jest pochodną witaminy A. Preparat ten podawany doustnie charakteryzuje się wysoką skutecznością, wobec nawet najbardziej zaostrzonych postaci trądziku. Kuracja trwająca około 4-6 miesięcy prowadzi do trwałego zmniejszenia nadmiernego wydzielania się łoju, ograniczenia rozwoju bakterii odpowiedzialnych za procesy zapalne skóry, a także zahamowania powstawania nowych zaskórników.

Pryszcze bez ropy – profilaktyka

W profilaktyce wobec występowania guzków pod skórą, krost ropnych i zaskórników bardzo ważne jest regularne oczyszczanie twarzy z nadmiaru sebum. W tym celu, dobrze jest stosować specjalny żel antybakteryjny i przeciwłojotokowy wraz ze szczoteczką do mycia twarzy. Działaniem zapobiegającym powstawaniu niedoskonałości skórnych jest także zdrowa dieta, bogata w witaminy i mikroelementy, z wykluczeniem jedzenia słodyczy, ostrych przypraw, tłustych potraw, fast foodów i żywności przetworzonej.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy bez ropy

Doskonale sprawdzającymi się zabiegami w leczeniu pryszczy bez ropy i blizn potrądzikowych są, między innymi:

Discovery Pico

Icon 1540

Peeling chemiczny

Alma Harmony iPixel

Maska tretinoinowa

Cosmelan

Yellow Peel

Peeling Refresh

PRX

Alma Harmony Acne

Peeling Whitening

PicoSure

Peeling Salipeel Lic

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki