NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze gule

Tworzące się podskórne gule są bardzo uciążliwe i nieestetyczne. Grudki pod skórą najczęściej bywają dokuczliwie bolesne i oporne na domowe sposoby leczenia. W wypadku tego rodzaju pryszczy podskórnych warto więc sięgnąć po profesjonalne rozwiązania. Z pewnością dobrze jest zasięgnąć porady dermatologa, a także kosmetologa. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści wiedzą jak poradzić sobie z tymi przykrymi dolegliwościami. Pryszcze gule nie znikają samoistnie, a pozostawione same sobie wiążą się z ryzykiem występowania blizn. Z tego powodu, wskazane jest jak najszybsze podjęcie skutecznej kuracji.

Pryszcze gule – przyczyny

Najczęstszą przyczyną powstawania podskórnych guli jest trądzik grudkowy, inaczej nazywany grudkowo-zaskórnikowym. Choroba ta powoduje nadmierne wydzielanie sebum w okolicach nosa, brody oraz czoła, czyli w miejscach szczególnie podatnych na łojotok skóry. Wzmożona praca gruczołów łojowych w połączeniu z zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, pot, pyłki ze środowiska, a także resztki makijażu czy łez przyczyniają się do namnażania pryszczy podskórnych. Pojawienie się grudek pod skórą może również oznaczać łagodne guzki tkanki podskórnej, takie jak kaszaki, włókniaki czy tłuszczaki. Zdarza się też, że za występowanie podskórnych guli odpowiada alergia.

Pryszcze gule – leczenie

Kuracja na pryszcze podskórne uzależniona jest od rozpoznanej przyczyny schorzenia. I tak, w przypadku trądziku grudkowego stosuje się antybiotyki, retinoidy, a także leczenie hormonalne oraz steroidowe. Natomiast w sytuacji zdiagnozowania alergii, terapia rozpoczyna się od wykluczenia alergenu i kontynuowana jest poprzez podawanie leków przeciwhistaminowych. Jeśli chodzi o łagodne guzki tkanki podskórnej, czyli kaszaki, włókniaki i tłuszczaki, to konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, w celu ich usunięcia. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna posiada możliwości, które nie pozostawiają blizn po tego rodzaju zabiegach.

Pryszcze gule – profilaktyka

Efektywna profilaktyka wobec grudek pod skórą opiera się przede wszystkim na zastosowaniu specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu przeciwłojotokowym oraz przeciwzapalnym. Poza tym, dobrze jest systematycznie wykonywać zabiegi medycyny estetycznej, mające na celu złuszczanie zrogowaciałego naskórka, na przykład z zastosowaniem kwasów AHA. Znakomicie sprawdzają się w takiej sytuacji peelingi i maseczki.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy guli

W leczeniu pryszczy guli oraz blizn potrądzikowych polecanymi zabiegami są między innymi:  Discovery Pico Icon 1540 Peeling chemiczny Alma Harmony iPixel Maska tretinoinowa Cosmelan Yellow Peel Peeling Refresh PRX Alma Harmony Acne Peeling Whitening PicoSure Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki