AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wągry za uszami

Wągry za uszami – przyczyny powstawania

Wągry, nazywane także zaskórnikami, powstają w wyniku zapchanych porów skóry. Gdy gruczoły łojowe produkują za dużo lepkiego tłuszczu, a dodatkowo naskórek złuszcza się niewłaściwie, dochodzi do powstania zaskórników – otwartych lub zamkniętych. Zaskórniki otwarte to czarne kropki, zaś zamknięte przypominają białą kaszkę. Wągry mogą prowadzić do zakażeń bakteryjnych, które z kolei są charakterystyczne dla trądziku. Wągry pojawiają się na skórze twarzy – najczęściej na nosie i brodzie – oraz za uszami czy na plecach. Nie należy ich samodzielnie wyciskać, lecz zgłosić się do kosmetologa lub dermatologa.

Wągry za uszami – metody usuwania

Miejsce za uszami jest ciężko dostępne, dlatego samodzielne leczenie wągrów może sprawiać dużo problemów. Dlatego najlepiej jest zgłosić się do specjalisty, która posiada różnorodne zabiegi usuwające zaskórniki. Do najskuteczniejszych należą:

oczyszczanie manualne

peelingi

złuszczanie kwasami

jonoforeza

mikrodermabrazja

Wągry za uszami są przypadłością zauważalną zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, bez względu na ich wiek. Jednak najbardziej narażone na powstawanie zaskórników są osoby w okresie dojrzewania. Wągry za uszami są rzadko zauważalne przez osoby trzecie, co nie zmienia faktu, że mogą powodować duży dyskomfort u ich posiadaczy. By wągry nie powracały, należy wprowadzić zdrową dietę oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów:

Peeling chemiczny

Peeling whitening

Hydrafacial

Cosmelan

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki