NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Wiotkość skóry

Wiotkość skóry to efekt zaburzenia syntezy, stabilizacji lub degradacji kolagenu i elastyny. To przede wszystkim problem natury estetycznej, który charakteryzuje się nadmiernym opadnięciem i utratą jędrności skóry, w szczególności w tych miejscach, które są ubogie w tkankę podskórną, np. twarz, szyja, powieka, płatek ucha. Wiotkość skóry to w przeważającej części przypadków efekt procesu starzenia skóry, jednak zdarza się, że jest schorzeniem wrodzonym i uwarunkowanym genetycznie.

Wiotkość skóry – przyczyny

Nadmierna wiotkość skóry to problem, który wynika ze zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny (białek odpowiedzialnych za utrzymywanie prawidłowego napięcia skóry) na skutek nieprawidłowej aktywności fibroblastów – to znaczy komórek, które je produkują. Z problemem wiotkości skóry najczęściej mamy do czynienia w wyniku postępującego procesu starzenia skóry – zmiany te są szczególnie widoczne na twarzy i szyi. Wiotkość skóry to problem, który może pojawić się na całej powierzchni ciała, np. w wyniku zbyt szybkiej utraty dużej ilości kilogramów – fibroblasty mogą w takim przypadku nie nadążyć nad produkcją odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny. Wiotkość skóry przyczynia się do powstania zmarszczek, bruzd i nieestetycznych fałd na skórze.

Wiotkość skóry – leczenie

Wiotkość skóry, wynikająca z procesu starzenia czy intensywnego odchudzania, to przede wszystkim problem natury estetycznej, z którym można walczyć przy pomocy wielu metod. W tym przypadku zaleca się profilaktyczne stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych w połączeniu z zabiegami ujędrniania i obkurczania skóry. Szczególnie przydatne mogą okazać się zabiegi laserowe, karboksyterapia, mezoterapia, terapia światłem LED czy zabiegi z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Wiotkość skóry możemy też zniwelować poprzez tradycyjny lifting metodą chirurgiczną.

Polecane zabiegi w leczeniu wiotkości skóry:

Peeling chemiczny Mikrodermabrazja Hydrafacial Peeling Retises CT Endermolift Peeling medyczny PRX Neauvia – organiczne wypełnianie Mezoterapia igłowa Neauvia Hydro Karboksyterapia Fotoodmladzanie Dye VL Laser Icon PicoSure Accent Prime Vela Shape III – modelowanie ciała Lifting ultradźwiękowy Ultraformer III Discovery Pico SonoQueen Endermologia LPG Alliance Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki