Skip to main content

Gdzie usunąć włókniaki w Łodzi?

Choć włókniaki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, często wyglądają nieestetycznie i powodują dyskomfort psychiczny. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ich usunięcie w bezpieczny i skuteczny sposób. Jeżeli Ciebie również dotyczy ten problem, udaj się do gabinetu medycyny estetycznej, aby skonsultować się z doświadczonym specjalistą. Zastanawiasz się, gdzie możesz usunąć włókniaki w Łodzi? Zapraszamy do Kliniki Miracki!

Czym są i skąd się biorą włókniaki?

Włókniaki to łagodne zmiany skórne w postaci niewielkich guzków. Składają się ze zbitych komórek tkanki łącznej i mogą występować pojedynczo lub w grupach. Pojawiają się na różnych obszarach ciała, w tym na szyi, klatce piersiowej, pachwinach, podudziach, plecach i skórze głowy.

Włókniaki zwykle odznaczają się na ciele nie tylko kształtem, ale i kolorem. Najczęściej są ciemniejsze od reszty skóry, przypominając nieco wypukłe pieprzyki. Bezpośrednią przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowy podział komórek w obrębie tkanki łącznej. Przyczyną pośrednią może być podrażnienie skóry bądź ucisk ciała, np. spowodowany noszeniem zbyt ciasnej odzieży.

Tego typu zmiany w obrębie skóry mogą wystąpić w każdym wieku, niezależnie od płci. Szczególnie podatne na pojawianie się włókniaków są jednak osoby w średnim wieku i starsze. Wśród innych czynników ryzyka wymienia się złą dietę, problemy z układem odpornościowym, zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne oraz niektóre choroby ogólnoustrojowe. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan zapalny skóry również może spowodować patologiczne zmiany w obrębie tkanki łącznej.

Włókniaki są łagodnymi zmianami skórnymi i zwykle nie wymagają leczenia. W niektórych przypadkach ich obecność może być jednak uciążliwa lub nieakceptowalna dla danej osoby ze względów estetycznych. Wówczas konieczne może okazać się usunięcie niepożądanych zmian w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak przebiega usuwanie włókniaków?

Usuwanie włókniaków i innych zmian skórnych odbywa się metodą chirurgiczną. Jak każdy zabieg medyczny, również i ten rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. W jej trakcie uzgadnia się cele procedury, a także wyklucza przeciwwskazania do jej wykonania. Do tych ostatnich należą przede wszystkim skłonność do bliznowców oraz niska krzepliwość krwi.

Zabieg właściwy rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Zapewnia to komfort pracy zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi przeprowadzającemu procedurę. Następnie zmienione patologicznie tkanki zostają usunięte przy pomocy skalpela lub łyżeczki chirurgicznej. Ostatnim etapem procedury jest założenie szwów i opatrunku. Szwy zdejmuje się podczas wizyty kontrolnej, która następuje zwykle po ok. 7 dniach od zabiegu.

Zaleca się, aby wycięty fragment przekazać do badania histopatologicznego. Celem tej dodatkowej diagnostyki jest stwierdzenie, czy zmiana była łagodna i czy nie zawierała komórek nowotworowych. Choć nie każdy nowotwór ma charakter złośliwy, warto obserwować i badać wszelkie zmiany pojawiające się na ciele. W razie potrzeby leczenia szybka reakcja zapewnia duże szanse na sukces.

Gdzie usunąć włókniaki?

Wybór dobrego gabinetu medycyny estetycznej jest bardzo ważny nie tylko z punktu widzenia skuteczności, ale również bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów. Rozglądając się za odpowiednim miejscem dla siebie, warto kierować się opiniami innych pacjentów, ale również udać się do danej kliniki na konsultację, aby ocenić poziom doświadczenia oraz ogólne nastawienie do pacjenta wśród zatrudnionych tam specjalistów. Dobrym pomysłem jest także przyjrzenie się wyposażeniu gabinetów, sprawdzenie, czy dane miejsce posiada wymagane certyfikaty oraz zwrócenie uwagi na panujący w nim porządek i ogólną atmosferę pracy.

Jeżeli szukasz zaufanego miejsca, w którym będziesz mógł lub mogła bezpiecznie poddać się zabiegowi usunięcia włókniaków ze skóry, przyjdź do jednego z oddziałów Kliniki Miracki w Łodzi, Krakowie, Katowicach lub Warszawie. Zapewniamy najwyższą jakość wykonywanych usług, a także pełnowymiarową opiekę i przyjazną atmosferę. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją Twoje wątpliwości dotyczące każdego z oferowanych przez nas zabiegów. Zapraszamy!

0