Skip to main content

HIFU czy laseroterapia?

Bez wątpienia każda z nas chciałaby mieć piękną, świetlistą cerę bez żadnych niedoskonałości. Kiedy zaczynamy obserwować na swojej skórze przebarwienia, utratę jędrności czy pojawianie lub pogłębianie się zmarszczek, często szukamy rozwiązania w zabiegach medycyny estetycznej. Jednymi z najskuteczniejszych i najpopularniejszych są HIFU oraz laseroterapia. Co wybrać? Podpowiadamy!

Spis treści:

HIFU czy laseroterapia – co wybrać?

Na co pomoże laseroterapia?

HIFU – działanie i efekty

HIFU czy laseroterapia – co wybrać?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję – HIFU czy laseroterapia – warto na początku zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy od zabiegu. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która z technologii będzie lepsza czy skuteczniejsza, bo wszystko zależy od indywidualnego przypadku i od tego, z jakim problemem zgłaszamy się do kliniki, czyli jaki finalny rezultat chcemy osiągnąć. Medycyna estetyczna oferuje mnóstwo zabiegów pomagających w dążeniu do osobistej wizji piękna, jednak dla osób, które nie są zbyt obeznane z działaniem poszczególnych terapii, podjęcie ostatecznej decyzji, który zabieg będzie najlepszy, może być bardzo trudne. Właśnie dlatego przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, dla kogo najlepszym wyborem będzie HIFU, a kto powinien zdecydować się na laseroterapię. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z obu zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym. Szczególnie jeśli zależy nam na odmłodzeniu i ujędrnieniu skóry – w takim przypadku terapie łączone zazwyczaj dają najbardziej spektakularne rezultaty!

Na co pomoże laseroterapia?

Na początku warto wspomnieć, że pod pojęciem laseroterapii kryje się tak naprawdę cała masa urządzeń, wykorzystujących technologię laserową, a wiele z nich ma odmienne działanie i zastosowania. O tym, jaki laser będzie najlepszy, aby pozbyć się konkretnego problemu czy osiągnąć pożądany efekt, powinien zadecydować lekarz na konsultacji wstępnej przed zabiegiem. Benefity, jakie możemy otrzymać z serii zabiegów z użyciem lasera, to przede wszystkim redukcja przebarwień, blizn czy rozstępów, spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu cery czy tzw. efekt „baby face” – niezwykle gładkiej i miękkiej skóry. Działanie lasera na naszą skórę to także głęboka regeneracja i ujędrnienie. Szczególnym typem laserów są lasery pikosekundowe – ta zaawansowana technologia przyda się nie tylko w przypadku laserowego odmładzania, ale także będzie niezastąpiona w usuwaniu niechcianego tatuażu czy makijażu permanentnego. Inny typ urządzeń wykorzystujących technologię laserową może skutecznie pomóc w walce z trądzikiem lub naczynkami, czyli tzw. „pajączkami”. Tak więc laseroterapia daje nam mnóstwo możliwości i ma niezwykle szerokie spektrum działania.

HIFU – działanie i efekty

Wiemy już na co pomoże laseroterapia, ale jakie działanie ma HIFU i czym różnią się te zabiegi? Zacznijmy od podobieństw. Zarówno wykorzystanie lasera, jak i ultradźwięków jest zabiegiem nieinwazyjnym, który nie wymaga szczególnej rekonwalescencji – pacjent może od razu po zabiegu wrócić do codziennej aktywności. Niestety HIFU nie pomoże nam w problemach skórnych, z przebarwieniami czy naczynkami, tak samo jak nie zredukuje blizn i rozstępów. Na takie przypadłości zdecydowanie powinniśmy wybrać laseroterapię. HIFU z kolei będzie świetnym wyborem dla osób, które oczekują efektu naturalnego liftingu z jednoczesnym rezultatem wysmuklenia danej partii ciała. Podczas zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków tkanki zostają w kontrolowany sposób podgrzane, co powoduje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Właśnie ten proces odpowiada za ujędrnienie skóry i spłycenie zmarszczek. HIFU dodatkowo rozbija tkankę tłuszczową, powodując efekt wysmuklenia, czego z kolei nie da nam laseroterapia. Z tego względu bez wątpienia terapia ultradźwiękami będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się tzw. „drugiego” podbródka czy „pelikanów”.

 

Mamy nadzieję, że już nie musisz stawać przed dylematem HIFU czy laseroterapia. Jeśli wciąż jednak nie jesteś pewna, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, umów się na konsultację w Klinice Miracki. Nasi specjaliści profesjonalnie doradzą indywidualnie dobrane, najskuteczniejsze rozwiązania.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.