Skip to main content

Ile kosztuje laserowe usuwanie pajączków w Łodzi?

Gdy ściany naczyń krwionośnych są osłabione, mogą ulegać poszerzeniu lub pękać. Wówczas powstają tzw. ,,pajączki”, poprawnie nazywane teleangiektazjami. Zmiany takie można usuwać obkurczając uszkodzone naczynie za pomocą energii laserowej. Dowiedz się, ile kosztuje laserowe usuwanie pajączków w łódzkiej klinice i co wpływa na cenę! 

Czy pajączki to tylko problem estetyczny? 

Teleangiektazje przypominające drobną sieć, występujące na różnych obszarach ciała, określa się jako pajączki. Jest to nic innego, jak drobne naczynka krwionośne, które ze względu na poszerzenie ich ścian zaczynają być widoczne przez skórę. Niekiedy zmiany takie mogą pękać. Ich kolor zależy od tego, jak głęboko się znajdują – mogą być niebieskawe, różowe lub ciemnoczerwone. 

Pojedyncze zmiany tego typu mogą powstawać u każdego, np. po nadmiernej ekspozycji na słońce, w następstwie podrażnienia skóry, czy zmiany ciśnienia. Skłonność do występowania teleangiektazji może być też dziedziczna, związana z płytkim ułożeniem kapilar lub dysfunkcją zastawek żylnych. 

W większości przypadków pajączki stanowią tylko defekt estetyczny, zwłaszcza jeśli są bardzo widoczne lub mnogie. Skórę z takimi zmianami trzeba jednak obserwować, ponieważ mogą one być również jednym z pierwszych objawów trądziku różowatego lub schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Osłabiająco na naczynia krwionośne wpływają także zaburzenia hormonalne i niezdrowa dieta.  

Jak przebiega usuwanie pajączków laserem? 

Ze względu na wiele możliwych przyczyn powstawania teleangiektazji, warto ustalić, co za nie odpowiada. W wielu przypadkach, aby uniknąć pogłębiania się problemu, należy wprowadzić kilka zmian w stylu życia, czy przyjmować odpowiednie środki poprawiające kondycję ścian naczyń żylnych. Objawowo natomiast pajączki usuwa się za pomocą technologii laserowej. 

Usuwanie pajączków laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym, trwającym od kilku do kilkunastu minut. W jego trakcie do obszaru zajętego zmianą naczyniową przykładana jest specjalna głowica, która emituje energię o wybranej częstotliwości. Kolejno wiązka światła zostaje pochłonięta przez melaninę znajdującą się naczynku, dochodzi do znacznego wzrostu temperatury i w następstwie koagulacji uszkodzonej kapilary. Laserowe zamykanie naczynek daje trwałe efekty – pajączek znika i nie odnawia się. Trzeba jednak podkreślić, że zabieg taki nie chroni przed poszerzaniem i pękaniem innych żyłek, dlatego tak ważne jest wsparcie laseroterapii właściwą diagnozą i profilaktyką.  

Laserowe usuwanie pajączków – cena a rodzaj zmiany naczyniowej

Pajączki przyjmują różną postać. Mogą być to zmiany niewielkie, dotyczące jednej kapilary lub mnogie, obejmujące większą partię ciała. Często rozszerzone i popękane naczynka występują u osób z cerą naczyniową i towarzyszą zmianom rumieniowym. Do usunięcia pajączków w zależności od ich rodzaju, wielkości i stopnia zaawansowania konieczne jest użycie określonej ilości impulsów świetlnych. Z tego powodu to, ile kosztuje usuwanie pajączków zależy także od ich charakteru, a cena może się różnić w zależności od danego przypadku. 

Przykładowy koszt usuwania pajączków w zależności od obszaru zabiegowego

Jeśli problemem jest pojedynczy pajączek, który nie wchłania się samoistnie, niekiedy można usunąć go już za ok. 300 zł. Zdarza się, że dla pełnego efektu zabiegi trzeba powtarzać 2–3 razy. Jednak w takich przypadkach najczęściej koszt za kolejne sesje nie wzrasta proporcjonalnie, a jest łącznie o wiele niższy. 

Mnogie zmiany wycenia się w zależności od powierzchni obszaru ciała, jaki zajmują. Na przykład usuwanie pajączków na twarzy może kosztować od ok. 840 zł wzwyż, także w zależności od zastosowanego urządzenia. Natomiast na skrzydełkach nosa od 450 zł, a na policzkach od ok. 770 zł. Nieco więcej zapłacimy za obszary takie szyja, czy dekolt. Najwięcej natomiast kosztuje usuwanie pajączków na nogach – cena rozpoczyna się od ok. 1000 zł. 

Warto podkreślić, że są to ceny wyłącznie orientacyjne i mogą ulegać zmianom. Pod uwagę należy brać m.in. możliwość skorzystania z różnych pakietów, które pozwalają na ograniczenie kosztów przy zamykaniu naczynek z kilku obszarów zabiegowych jednocześnie. 

O aktualny cennik i koszt zabiegu w Twoim przypadku zapytaj w Klinice Miracki w Łodzi, Krakowie, Katowicach lub Warszawie.      

0