jaki laser do depilacji

Jaki laser do depilacji wybrać? Thunder, Vectus i Motus pod lupą

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich czasów. Szczególnie przed sezonem wakacyjnym wiele pań decyduje się na usunięcie niechcianych włosków za pomocą laseroterapii. Oferta jest bardzo szeroka, więc jaki laser do depilacji wybrać? Doradzamy, który laser do depilacji będzie najlepszy dla Ciebie.

Spis treści:

Jak działa laser do depilacji?

Jaki laser do depilacji wybrać?

Thunder, Vectus i Motus – różnice

Depilacja laserowa – cena

Jak działa laser do depilacji?

W przypadku laserowego usuwania włosów tak naprawdę mówimy o epilacji, a nie o depilacji. Różnica jest znacząca, ponieważ za pomocą epilacji włosy są niszczone, a nie wyrywane czy przycinane, przez co po serii zabiegów możemy pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez barwnik włosa, dzięki czemu mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Wiązka energii skutecznie i trwale niszczy żywą część włosa – jego macierz – co powoduje, że depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania włosków. To właśnie trwałe efekty zabiegu są najbardziej przekonujące do tego, aby spróbować laserowej depilacji.

Jaki laser do depilacji wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki laser do depilacji wybrać, nie musisz od razu poświęcać mnóstwa czasu na szukanie informacji, opinii i porad. Przede wszystkim powinnaś pamiętać, że należy wybrać urządzenie najbardziej odpowiednie dla siebie i swoich oczekiwań. Nie każdy laser do depilacji sprawdzi się w przypadku blondynek o bardzo jasnych włoskach na ciele. Podobnie jest z osobami o ciemnej karnacji – ciemniejszy odcień skóry może być przeciwskazaniem do niektórych zabiegów laserowych, także depilacji. To co łączy Vectusa, Motusa i Thundera to wyposażenie urządzenia w dodatkowy system chłodzący, który niweluje dyskomfort i nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Osoby, które mają bardzo wrażliwą skórę lub niski próg bólowy, mogą skorzystać z kremu znieczulającego.

Thunder, Vectus i Motus – różnice

Często sama nazwa nie mówi nam nic szczególnego, dlatego postanowiliśmy przybliżyć nieco różnice w działaniu poszczególnych urządzeń. Vectus to laser diodowy, który emituje fale o długości 810 nm. To klasyczny standard w epilacji, który usuwa zbędne owłosienie w sposób szybki, dokładny i skuteczny. Bez wątpienia dużą zaletą Vectusa jest atrakcyjna cena. Należy jednak pamiętać, że nie sprawdzi się on w przypadku pań o blond włosach na ciele. W takim razie jaki laser do depilacji wybrać, jeśli zależy nam także na usunięciu owłosienia w jasnych odcieniach? Z tym problemem poradzi sobie zarówno Motus, jak i Thunder. Motus to laser aleksandrytowy, który będzie dobrym wyborem, jeśli chcemy trwale pozbyć się także bardzo cienkich i jasnych włosków. Laser ten generuje fale o długości 755 nm, co daje bardzo wysokie powinowactwo do melaniny. Z kolei laser do depilacji Thunder został wyposażony w Mixed technology – połączenie dwóch długości fali: aleksandrytowej o długości 755 nm i neodymowo-yagowej o długości 1064 nm. To najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologicznie spośród wszystkich trzech urządzeń. Thunder nada się do laserowej depilacji każdego typu owłosienia – zarówno ciemnych, grubych włosków, jak i tych jasnych i cienkich.

Depilacja laserowa – cena

Skoro już wiesz, jaki laser do depilacji wybrać, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile kosztuje depilacja laserowa. Ceny zabiegów mogą się bardzo mocno wahać w zależności od tego, jaka partia ciała będzie poddana usunięciu włosków. Zdecydowanie mniej zapłacimy za niewielki obszar nad górną wargą, niż za zabieg na całe nogi. Dodatkowo na cenę ma także wpływ to, na jaki laser do depilacji się zdecydujesz. Właśnie z tego względu nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje depilacja laserowa.

Jeszcze zdążysz przed latem! Zapraszamy do zapisów na depilację w Klinice Miracki w Warszawie i Katowicach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki