Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Kiedy można opalać się po depilacji laserowej?

Narzekasz na zbyt ciemne i grube włoski na ciele? Zdarzają Ci się podrażnienia wynikające z konieczności częstego wykonywania standardowej depilacji maszynką? Podczas usuwania włosków towarzyszy Ci brak poczucia komfortu? Depilacja laserem jest doskonałym rozwiązaniem! Biorąc jednak pod uwagę sezon letni – czy można wykonywać ją w słonecznym okresie? Co wtedy z opalaniem? Sprawdź!

Czy laser rozwiąże problemy z owłosieniem?

Dyskomfort, jaki wiąże się z nadmiernym owłosieniem i koniecznością jego depilacji, może być ogromny. Jest szczególnym utrudnieniem latem, kiedy odsłaniamy więcej ciała, wyjeżdżamy nad morze, korzystamy z basenów. Co ważne, nie chodzi tylko o dyskomfort wynikający z kwestii estetyki. Częste depilację maszynką mogą bowiem powodować podrażnienia i nadmierne przesuszenie skóry, co wiąże się z ryzykiem wystąpienia stanów zapalnych i bolesnością. Jeśli Twoja skóra wykazuje do tego tendencję, warto postawić właśnie na laser – jest to niezwykle skuteczna metoda, która pozwoli trwale pozbyć się nawet ponad 90 proc. niechcianych włosków!

Co ważne, tego typu zabieg, podobnie jak każdy inny z zakresu kosmetologii, dermatologii czy medycyny estetycznej, powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Odpowiedzieć mogą na nie tylko profesjonaliści, którzy posługują się specjalistycznym sprzętem. W Klinice Miracki do dyspozycji jest kilka rodzajów laserów, którymi można przeprowadzać epilację:

 • laser diodowy Vectus, 
 • laser aleksandrytowy Motus,
 • laser łączący obie te technologie Thunder MT. 

Każdy z nich jest urządzeniem na najwyższym poziomie, a w rękach specjalistów odznaczają się dużym bezpieczeństwem oraz skutecznością. Zawsze jednak należy mieć na uwadze pewne przeciwwskazania do zabiegu – czy jest nim także opalenizna?

Depilacja laserem a opalanie 

Opisaną tu metodę depilacji można wykonywać przez cały rok, lecz przede wszystkim polecane jest przeprowadzenie serii zabiegów w okresie jesienno-zimowym. Mowa o serii, bowiem do pozbycia się znacznej większości włosków potrzeba minimum 4 zabiegów (zwykle 6-8), które przeprowadza się w kilkutygodniowych odstępach (4-8 tygodni, co zależne jest od miejsca poddanego depilacji). W całym tym okresie skóra powinna być szczególnie chroniona przed słońcem, stąd też wymienia się wskazany wcześniej okres – jesienno-zimowy – jako rekomendowany do przeprowadzania tego typu depilacji

Co więcej, nie powinno się opalać już 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem owej serii – epilacja laserowa przeprowadzona na świeżej opaleniźnie może skutkować uszkodzeniami skóry, poparzeniami, a nawet przebarwieniami i bliznami. Podobnie nie można opalać się 2-4 tygodnie po zakończeniu całej serii. Skóra może być wtedy osłabiona – zwłaszcza przez pierwsze dni po zabiegu może być obecne lekkie zaczerwienienie czy obrzęk – co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wspomnianych już przebarwień. W tym czasie wskazane jest używanie kremów z filtrem UVA i UVB o mocy SPF 50 (dotyczy to także okresu pomiędzy poszczególnymi sesjami). 

Słońce vs laser – dlaczego nie powinno się ich łączyć?

Laser oddziałuje na melaninę, która jest barwnikiem znajdującym się zarówno w naskórku, jak i we włosach. Pochłania ona jego wiązkę, co pozwala niszczyć niechciane owłosienie. Łatwo więc wnioskować, że jeśli owego barwnika jest zbyt wiele w skórze, czyli najprościej mówiąc – jest ona opalona, część energii lasera zostanie wchłonięta nie tam, gdzie trzeba. Zamiast włosa pochłonie ją właśnie skóra, co może skutkować wspomnianym już wyżej poparzeniem i ewentualnymi bliznami lub przebarwieniami. Warto też zaznaczyć, że automatycznie zmniejsza to skuteczność depilacji – najlepsze jej efekty obserwuje się u osób mających ciemne włosy i jasną karnację. 

Co ważne, wszystkie powyższe informacje dotyczą także opalenizny uzyskanej na solarium, jak i z wykorzystaniem samoopalaczy. One także wpływają na odcień naskórka i mogą przynieść podobne konsekwencje jak naturalna opalenizna. Poddając się więc epilacji laserem, zrezygnuj na chwilę ze słońca – dzięki temu późniejsza radość z niego będzie podwójna!

Chcesz dowiedzieć się więcej o opisanej tu metodzie depilacji – nie tylko w kontekście opalenizny? Sprawdź: https://klinikamiracki.pl/epilacja-laserowa/ 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki