Co na trądzik, pryszcze od maseczki? Zabiegi na trądzik Warszawa

Trądzik od maseczki ochronnej – jaki zabieg pomoże się z nim uporać?

„Maskne”, czyli trądzik wynikający lub zaostrzony z powodu noszenia maseczki ochronnej, to problem, który dostrzega u siebie coraz więcej osób, nawet jeśli wcześniej ich cera była perfekcyjna. Ciepło i wilgoć sprzyjają namnażaniu się bakterii i drobnoustrojów tworząc idealne warunki do powstawania podrażnień i pryszczy na twarzy, szczególnie brodzie. Polecamy zabiegi, które pomogą uporać się z trądzikiem spowodowanym noszeniem maseczki.

Zabiegi na trądzik od maseczki

Stan zapalny skóry, otarcia, trądzik i zaczerwienienia to częste efekty uboczne noszenia maseczek ochronnych. Pod maseczką panuje ciepło i wilgoć, co utrudnia skórze oddychanie i stanowi zaproszenie dla drobnoustrojów i bakterii. Zatkane pory i zanieczyszczenia pod nią są odpowiedzialne za powstanie „maskne” (połączenie angielskich słów „mask” i „acne”), trądziku pojawiającego się szczególnie na linii żuchwy, brodzie, policzkach i nad górną wargą. Maseczki ochronne są obowiązkowym środkiem bezpieczeństwa, a więc rezygnacja z nich nie jest możliwa, ale ograniczenie negatywnych skutków ich noszenia już tak. Podstawią jest skupienie się na szczególnej pielęgnacji skóry. Oprócz codziennego rytuału pielęgnacyjnego, unikania drażniących kosmetyków i nakładania warstwy makijażu, który dodatkowo zatyka pory, warto skorzystać z przygotowanych przez nas zabiegów, które oczyszczą, odświeżą i złuszczą martwy naskórek, co pomoże w walce z wypryskami.

Hydrafacial – natychmiastowa poprawa wyglądu skóry

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial to zabieg cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Uznany i wielokrotnie nagradzany, nazywany jest „zabiegiem bankietowym”, ponieważ efekty wyraźnej poprawy wyglądu skóry pojawiają się tuż po zabiegu. W przypadku trądziku spowodowanego noszeniem maseczki ochronnej szczególnie ważna jest złuszczająca i oczyszczająca funkcja procedury. Usunięcie martwego naskórka, zastosowanie kwasów oraz głębokie, próżniowe oczyszczenie pozwala na odblokowanie porów, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego serum na trądzik, cera zostaje zregenerowana i jest chroniona przed zanieczyszczeniami. Nawodniona i odżywiona skóra lepiej poradzi sobie z niesprzyjającymi warunkami panującymi pod maseczką.

Peeling PRX to oczyszczenie i odmłodzenie

Jeśli na Twojej skórze pojawił się trądzik wywołany długotrwałym noszeniem maseczki, a oprócz tego dostrzegasz też utratę jędrności oraz przebarwienia, doskonałe rezultaty biorewitalizacji osiągniesz za sprawą peelingu PRX. Działanie kwasu trójchlorooctowego, kojowego oraz nadtlenku wodoru nie tylko oczyści pory i napnie skórę, ale także rozjaśni ją i wygładzi, nadając jej młodszego wyglądu. Zabieg można wykonywać bez ograniczeń wiekowych, przygotowania czy rekonwalescencji. Może być zarówno samodzielną procedurą, jak i wstępem do dalszej terapii, np. laserowej. Zdarza się, że noszenie maseczki zaostrza trądzik różowaty, jednak zarówno peeling PRX, jak i Hydrafacial, są zabiegami, które bez przeszkód można stosować będąc posiadaczem skóry naczynkowej.

Wśród kosmetologicznych zabiegów redukujących trądzik, bardzo dobre efekty przynosi maska tretinoinowa (złuszczająca i minimalizująca wytwarzanie łoju) oraz peeling na bazie kwasu salicylowego Salipeel Lic, który usuwa zanieczyszczenia i pozwala na szybsze gojenie się krostek i grudek.

Laserowe leczenie trądziku

Wśród metod leczenia trądziku wywołanego noszeniem maseczki ochronnej, szczególnie polecamy naszym Pacjentom laseroterapię – Alma Harmony Acne oraz jej najnowszą wersję, Alma Harmony XL PRO Acne, które łączą w sobie laser nieablacyjny, technologię próżniową i systemem chłodzący. Wszystko to składa się na bardzo skuteczną, a zarazem bezpieczną i komfortową likwidację trądziku. Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia gruczołów łojowych, dzięki czemu bakterie zostają zabite, a ilość sebum maleje. Natomiast za sprawą mechanizmu podciśnieniowego pory zostają oczyszczone z łoju i odetkane. Kuracja nie uszkadza naskórka ani głębszych warstw skóry, dzięki wbudowanemu systemowi chłodzącemu. Leczenie trądziku Alma Harmony Acne przeznaczona jest do wszystkich rodzajów cery, a poza likwidacją pryszczy, krost i grudek, wygładza skórę i spłyca blizny powstałe na skutek nieprawidłowości we wcześniejszych terapiach.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki