NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Wąsik kobiecy? Jak sobie z nim poradzić?

Gęstość naszych włosów jest uzależniona od ilości hormonów płciowych (głównie testosteronu), jaką posiadamy w organizmie. Nadmierne owłosienie bywa wynikiem choroby lub po prostu stanowi przykre dziedzictwo po przodkach, którzy wraz z genami przekazali nam skłonność do posiadania bujnego i/lub ciemnego zarostu. Niekiedy jest to powodem kompleksów, które pojawiają się zwłaszcza u kobiet. Wykonujemy dużą pracę, aby pozbyć się niechcianego wąsika lub włosków z okolic nóg, bikini czy pach, jednak domowe sposoby często przynoszą satysfakcjonujące efekty jedynie na krótki czas. Jak pozbyć się kobiecego wąsika w sposób trwały i bezbolesny? Z pomocą przychodzi nam laserowe usuwanie owłosienia.

Wąsik kobiecy – skąd się bierze, jak się go pozbyć?

Wąsik kobiecy ujawnia się na naszej twarzy w formie mało estetycznych włosków ulokowanych tuż nad górną wargą. W zależności od tego, jaka jest barwa naszych włosów (czy są ciemne czy blond), wąsik może być bardziej lub mniej widoczny na pierwszy rzut oka. Jest jednak dobrze wyczuwalny pod opuszkami palców, co może być niewygodne podczas mycia twarzy lub nawet krępujące w intymnych sytuacjach. Ponadto często, np. podczas nanoszenia pudru, na włoskach osadzają się niewielkie, unoszące się w powietrzu elementy kosmetyków, które dodatkowo odbijają światło, zwracając uwagę innych osób na obszar pod naszym nosem. Taka sytuacja dla większości pań jest niekomfortowa, dlatego zwykle staramy się usunąć owłosienie z naszej twarzy wszelkimi możliwymi sposobami.

Główne przyczyny występowania kobiecego wąsika to:

 • podłoże dziedziczne,
 • zaburzenia hormonalne (głównie w okresie dojrzewania i/lub menopauzy),
 • podłoże chorobowe (związane z tarczycą, przysadką mózgową lub jajnikami).

Domowe sposoby na usunięcie wąsika zwykle nie przynoszą pożądanych rezultatów. Najszybszym i najskuteczniejszym z tradycyjnych zabiegów jest depilacja woskiem, której efekty możemy obserwować przez kilka tygodni. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Skóra na twarzy, a zwłaszcza w okolicach ust, jest wyjątkowo delikatna, dlatego też posiadaczki wrażliwej cery muszą korzystać z alternatywnych sposobów usuwania owłosienia z tych obszarów. W asortymencie sklepów kosmetycznych możemy znaleźć kremy do depilacji, pęsety oraz specjalne nożyki przeznaczone do golenia twarzy. Wszystkie te narzędzia przynoszą jednak efekty na krótki czas, przez co zabiegi muszą być często powtarzane. Skuteczniejszą i mniej bolesną (zwłaszcza od woskowania) alternatywą jest usuwanie owłosienia laserem, czyli epilacja.

Depilacja laserowa – skuteczny sposób na kobiecy wąsik!

Laserowa depilacja twarzy  i ciała to obecnie najskuteczniejszy sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, współczesna kosmetologia zapewnia nie tylko doskonałą jakość wykonywanych usług, ale również całkowite bezpieczeństwo zabiegów. Na rynku medycznym dostępne są dziś sprzęty przeznaczone do różnych zastosowań – m.in. lasery emitujące wiązki o różnych długościach, które umożliwiają uzyskanie dowolnych efektów na ciele Pacjenta. Dzięki temu możliwe jest dopasowywanie wykorzystywanych urządzeń i ich ustawień do indywidualnych potrzeb osoby poddającej się zabiegowi. Aby osiągnąć te same rezultaty, często konieczne jest skorzystanie z innej metody pracy w przypadku Pacjentek o ciemnym owłosieniu i karnacji, niż ma to miejsce w przypadku osób blond i rudych o jasnej karnacji.

W Klinice Miracki dostępne są trzy rodzaje laseroterapii:

> Epilacja Thunder – Thunder MT to innowacyjne urządzenie zbudowane w oparciu o połączenie dwóch laserów (Mixed Technology): aleksandrytowego (długość fali: 755 nm) i neodymowo-yagowego (długość fali: 1064 nm). W przypadku zabiegów wykonywanych w obszarze twarzy, zaleca się powtarzanie sesji co 4 tygodnie.

> Motus AX Deka to depilacja laserowa wykonywana przy użyciu lasera aleksandrytowego. Zabieg jest polecany szczególnie osobom cierpiącym na hipertrichozę, a także posiadającym włosy o cienkiej strukturze (ciemne lub jasne i bardzo jasne). Skuteczność zabiegu wynosi aż 95%.

> Vectus to zabieg dedykowany głównie osobom posiadającym ciemne owłosienie. Dzięki inteligentnemu czytnikowi poziomu melaniny, laser Vectus jest w stanie bezbłędnie zlokalizować cebulki włosowe, które następnie ulegają uszkodzeniu. System chłodzący Advanced Contact Cooling zapewnia Pacjentowi komfort fizyczny w czasie trwania zabiegu. Aby całkowicie pozbyć się włosów z danego obszaru ciała, należy wykonać od 4 do 8 sesji laseroterapii w kilkutygodniowych odstępach czasowych.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki