Menu

Cellulit i nadwaga a choroby tarczycy ?

Za przyczynę nadwagi i cellulitu większość z nas uważa złą dietę lub brak ruchu. Prawda jest jednak taka, że problemy ze schudnięciem oraz skórka pomarańczowa mogą być nie tylko wynikiem błędów dietetycznych czy zwykłego lenistwa, lecz także zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Przyczyny nadwagi i cellulitu

Najczęstszą przyczyną tycia, problemów ze schudnięciem i cellulitu jest rzeczywiście nieodpowiednia dieta, która równie często łączy się z brakiem aktywności fizycznej i złym trybem życia, np. zbyt małą ilością snu czy nadmiernym stresem. Objawy te jednak mogą mieć bezpośredni związek z zaburzeniami hormonalnymi, które bardzo często wywołane są chorobami tarczycy. Nieprawidłowy poziom stężenia hormonów tarczycy w organizmie może sprawić, że nasza waga będzie systematycznie wzrastać, pomimo prowadzenia zdrowego trybu życia. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku podjęcie leczenia farmakologicznego pod kontrolą endokrynologa, jednak nie zawsze gwarantuje to sukces w pozbywaniu się zbędnych kilogramów i poprawie sylwetki.

Nadwaga i cellulit, częste objawy choroby tarczycy

Wzrost wagi, problemy ze schudnięciem i cellulit to objawy niedoczynności tarczycy, z którą ma do czynienia coraz większa liczba kobiet i mężczyzn. Tarczyca jest gruczołem, który odpowiada za prawidłowy metabolizm i kiedy wchodzi w stan niedoczynności, odczuwa to cały organizm – metabolizm zwalnia, przez co organizm nie ma potrzeby spalania dostarczanych kalorii i ich nadmiar odkłada się w postaci zbędnych depozytów tłuszczowych powodując pogorszenie sylwetki.

Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu – pomoże medycyna estetyczna

Specjaliści z naszej kliniki mają do zaoferowania szereg różnorodnych rozwiązań, które są w stanie doprowadzić do widocznej redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jednym z takich rozwiązań jest zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo czy liposukcja laserowa Lipo Life, które charakteryzują się małą inwazyjnością i wysoką skutecznością w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała. Dzięki tym metodom możemy szybko pozbyć się nadprogramowych centymetrów w obwodach, a na dodatek odessany w ten sposób tłuszcz przeszczepić w inne partie ciała, np. biust.

W ofercie naszej kliniki znajduje się wiele innych, innowacyjnych i skutecznych zabiegów wyszczuplających, które możemy połączyć z liposukcją w celu osiągnięcia idealnej sylwetki. Należy tu wspomnieć o nieinwazyjnych metodach takich jak SculpSure, Accent Prime, Vela Shape, endermologia LPG – Alliance, karboksyterapia czy tez lipoliza iniekcyjna –Aqualyx. Metody te mogą być bardzo pomocne w przypadku, gdy dieta i ruch nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wybór konkretnej metody należy skonsultować z naszymi specjalistami.

Zobacz również

Iza Miko ponownie odwiedziła Klinikę Miracki

Iza Miko ponownie odwiedziła Klinikę Miracki

02.01.2019

Iza Miko ponownie odwiedziła Klinikę Miracki!

Czytaj dalej