Krosty z zimna na twarzy

Kiedy pojawiają się wypryski na twarzy u większości z nas wywołują pogorszenie nastroju. Nic dziwnego, wszelkiego rodzaju defekty skórne nie dodają nam uroku i dlatego negatywnie wpływają na samoocenę. Zaskórniki, pryszcze i krosty ropne to przykre dolegliwości, które można i należy wyleczyć. Pozostawione same sobie wiążą się bowiem nie tylko z dyskomfortem psychicznym, ale również z ryzykiem pozostawiania blizn na skórze. Niezależnie od przyczyny ich powstawania, należy więc zgłosić się do dermatologa. Lekarz na podstawie zleconych badań wskazuje najszybszą drogę do gładkiej skóry.

Krosty z zimna na twarzy – przyczyny

Powodem powstawania niechcianych zmian skórnych może być zmiana temperatur. Jednak z reguły jest to czynnik jedynie wzmagający główną chorobę, jaką jest trądzik młodzieńczy. Ponadto, na pogorszenie stanu cery niebagatelny wpływ ma dieta i stres. W wieku dojrzewania pojawienie się pryszczy na twarzy związane jest przede wszystkim ze zmianami hormonalnymi i nadaktywnością gruczołów łojowych. To dlatego na skórze nastolatków pojawiają się zaskórniki, grudki oraz krosty ropne. Innym źródłem występowania wyprysków jest trądzik różowaty, jego pierwsze objawy to zaróżowiona cera ze skłonnością do pękających naczynek. Nasilenie objawów trądziku różowatego wzmaga gwałtowna zmiana temperatur, promieniowanie UV, czyli opalanie, a także wysoka temperatura, w tym korzystanie z sauny czy ze zbyt gorących kąpieli. Uczulenie na zimno może być też katalizatorem zmian skórnych, ale najczęstszym podłożem ich powstawania są przede wszystkim choroby skórne.

Krosty z zimna na twarzy – leczenie

Terapia wobec trądziku młodzieńczego to miejscowe i doustne antybiotyki. Nasilone objawy choroby wymagają z kolei doustnego stosowania retinoidów, takich jak izotretynoina, będąca pochodną witaminy A. To rewelacyjny sposób na zahamowanie łojotoku, zmniejszenie stanów zapalnych skóry oraz skuteczne pozbycie się pryszczy. Natomiast kuracja względem trądziku różowatego opiera się na podawaniu preparatów poprawiających krążenie, a także przeciwzapalnych oraz przeciwbakteryjnych. Uczulenie na zimno wymaga dodatkowej konsultacji z alergologiem, w celu ustalenia indywidualnej ścieżki leczenia. Reakcja uczuleniowa w postaci krost, której towarzyszy świąd może wynikać z istnienia atopowego zapalenia skóry (w skrócie AZS), powstałego z przyczyn genetycznych. Prawidłowa diagnostyka i niezwłocznie podjęta terapia poprawiają wygląd skóry oraz pomagają w redukcji przykrych dolegliwości.

Krosty z zimna na twarzy – profilaktyka

Profilaktyką wobec wyprysków na twarzy, pojawiających się na skórze wskutek trądziku jest zdrowa dieta, oparta na spożywaniu dużej ilości warzyw zielonych oraz owoców. Ponadto, istotne jest wykluczenie z jadłospisu ostrych przypraw, tłustych, smażonych potraw, fast foodów i słodyczy. Działaniem zapobiegawczym wobec uczulenia na zimno jest z kolei używanie tłustych kremów ochronnych do twarzy w okresie jesienno-zimowym przed wyjściem na powietrze.

Polecane zabiegi w leczeniu krost z zimna na twarzy

Zabiegami polecanymi w leczeniu krost z zimna na twarzy, zaskórników, przebarwień i blizn potrądzikowych są: Yellow Peel Cosmelan Peeling Refresh Maska tretinoinowa Alma Harmony Acne Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki