NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Ostuda

Ostuda to szczególny rodzaj plam na twarzy, z którymi mają do czynienia wyłącznie kobiety. Ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi, które dotykają panie w ciągu całego ich życia. W związku z tym, że te charakterystyczne plamy pojawiają się najczęściej na twarzach kobiet w ciąży, dolegliwość ta nazywana jest często ostudą ciążową.

Ostuda – objawy

Ostuda objawia się jako brązowe lub szare przebarwienia skórne, zlokalizowane przede wszystkim na czole, podbródku, policzkach i górnej wardze. Zmiany mają nieregularny kształt i są wyraźnie odgraniczone od otoczenia. Są bardzo trudne do całkowitego wybawienia i mogą nawracać. Zdarza się, że ustępują same, ale zazwyczaj wymagają zastosowania specjalnych preparatów lub pomocy dermatologa.

Ostuda – przyczyny

Z ostudą najczęściej mamy do czynienia w wyniku nadmiernej ekspozycji słonecznej oraz działania dodatkowych czynników: ciąży, antykoncepcji hormonalnej, zastępczej terapii hormonalnej (menopauza), leków światłouczulających. Intensywne opalanie w połączeniu z zaburzeniami hormonalnymi doprowadza do nadmiernej produkcji melaniny i jej nierównomiernej dystrybucji, czego efektem są właśnie punktowe przebarwienia.

Ostuda – leczenie

Płytkie, brązowe plamy na twarzy, które pojawiły się w ciąży, można usuwać przy pomocy zabiegów złuszczających (peelingów, mikrodermabrazji) na bazie hydrochinonu, kwasu azelainowego, retinoidów lub kwasu kojowego w połączeniu z leczniczymi preparatami wybielającymi (maski, kremy, maści). W przypadku głębszych zmian najlepiej zdecydować się na laserowe usuwanie lub zabieg fotoodmładzania.

Polecane zabiegi w leczeniu ostudy:

Analiza skóry Life Viz Salipeel Lic Peeling chemiczny Yellow Peel Ferulac Peel Whitening Mikrodermabrazja Hydrafacial Cosmelan Maska Skin Feet Peeling Refresh Peeling Retises CT Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielajacym Peeling medyczny PRX Discovery Pico PicoSure

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki