Ostuda

Ostuda to szczególny rodzaj plam na twarzy, z którymi mają do czynienia wyłącznie kobiety. Ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi, które dotykają panie w ciągu całego ich życia. W związku z tym, że te charakterystyczne plamy pojawiają się najczęściej na twarzach kobiet w ciąży, dolegliwość ta nazywana jest często ostudą ciążową.

Ostuda – objawy

Ostuda objawia się jako brązowe lub szare przebarwienia skórne, zlokalizowane przede wszystkim na czole, podbródku, policzkach i górnej wardze. Zmiany mają nieregularny kształt i są wyraźnie odgraniczone od otoczenia. Są bardzo trudne do całkowitego wybawienia i mogą nawracać. Zdarza się, że ustępują same, ale zazwyczaj wymagają zastosowania specjalnych preparatów lub pomocy dermatologa.

Ostuda – przyczyny

Z ostudą najczęściej mamy do czynienia w wyniku nadmiernej ekspozycji słonecznej oraz działania dodatkowych czynników: ciąży, antykoncepcji hormonalnej, zastępczej terapii hormonalnej (menopauza), leków światłouczulających. Intensywne opalanie w połączeniu z zaburzeniami hormonalnymi doprowadza do nadmiernej produkcji melaniny i jej nierównomiernej dystrybucji, czego efektem są właśnie punktowe przebarwienia.

Ostuda – leczenie

Płytkie, brązowe plamy na twarzy, które pojawiły się w ciąży, można usuwać przy pomocy zabiegów złuszczających (peelingów, mikrodermabrazji) na bazie hydrochinonu, kwasu azelainowego, retinoidów lub kwasu kojowego w połączeniu z leczniczymi preparatami wybielającymi (maski, kremy, maści). W przypadku głębszych zmian najlepiej zdecydować się na laserowe usuwanie lub zabieg fotoodmładzania.

Polecane zabiegi w leczeniu ostudy:

Analiza skóry Life Viz
Salipeel Lic
Peeling chemiczny
Yellow Peel
Ferulac Peel
Whitening
Mikrodermabrazja Hydrafacial
Cosmelan
Maska Skin Feet
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielajacym
Peeling medyczny PRX
Discovery Pico
PicoSure

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki