NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze koło nosa

Pojawienie się pryszczy koło nosa z pewnością nie należy do doświadczeń przyjemnych. Tego rodzaju zmiany skórne, znajdujące się w centralnej części twarzy przyczyniają się do pogorszenia nastroju, a nawet wycofania społecznego i rezygnacji z odwiedzania ulubionych miejsc takich jak na przykład basen, siłownia czy fitness. Nie warto jednak rezygnować ze swoich pasji, kosztem obniżenia samopoczucia. W takiej sytuacji warto się nie poddawać, działać jak najszybciej i skorzystać z pomocy dermatologa oraz kosmetologa. Specjaliści pomagają w postawieniu właściwej diagnozy powstałej choroby skóry twarzy, skutecznym leczeniu oraz odpowiedniej pielęgnacji cery, co z kolei sprzyja obniżeniu ryzyka powstawania blizn potrądzikowych.

Pryszcze koło nosa – przyczyny

Częstą przyczyną powstawania krost przy nosie jest trądzik dorosłych. W przypadku osób w wieku 11-18 lat może być to też trądzik młodzieńczy. Objawy tej choroby to zaskórniki, grudki oraz ropne wykwity, które w łatwy sposób rozprzestrzeniają się na całej twarzy. Podłożem występowania wyprysków na nosie są nierzadko zaburzenia hormonalne, a także stres. Jeśli pryszcze koło nosa pojawiają się w życiu dorosłym systematycznie, warto zwrócić też uwagę na dietę oraz stosowane używki, takie jak papierosy czy alkohol, ponieważ mają one istotny wpływ na kondycję skóry.

Pryszcze koło nosa – leczenie

Profesjonalne leczenie u dermatologa opiera się na zastosowaniu miejscowo antybiotyków. Jednak w sytuacji zaostrzonych objawów, w postaci intensywnych wyprysków na nosie, konieczne jest również wdrożenie doustnej antybiotykoterapii oraz przyjmowanie retinoidów, będących pochodną witaminy A. Ich celem jest przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwłojotokowe. Zdarza się też, że w przypadku zaburzeń hormonalnych, skuteczna terapia polega na zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Pryszcze koło nosa – profilaktyka

Efektywnym działaniem profilaktycznym wobec krost przy nosie jest zastosowanie właściwej diety, z przewagą warzyw zielonych, owoców i piciem dużej ilości wody niegazowanej. Dobrze jest natomiast zrezygnować z ostrych przypraw, słodyczy, przetworzonej żywności oraz fast foodów. Zapobiegawczo warto również zadbać o staranne dobranie kosmetyków do pielęgnacji twarzy, które mają działanie złuszczające i przeciwzapalne. Doskonałą profilaktyką jest też złuszczanie skóry kwasami AHA, wykonywanie peelingów, masek i zabiegów laserowych z użyciem głowicy Acne, przeznaczonej do leczenia aktywnych form trądziku.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy koło nosa

Dla osób borykających się z pryszczami koło nosa, a także bliznami potrądzikowymi, zabiegami polecanymi są, między innymi:  Discovery Pico Icon 1540 Peeling chemiczny Alma Harmony iPixel Maska tretinoinowa Cosmelan Yellow Peel Peeling Refresh PRX Alma Harmony Acne Peeling Whitening PicoSure Peeling Salipeel Lic Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki