Pryszcze koło nosa

Pojawienie się pryszczy koło nosa z pewnością nie należy do doświadczeń przyjemnych. Tego rodzaju zmiany skórne, znajdujące się w centralnej części twarzy przyczyniają się do pogorszenia nastroju, a nawet wycofania społecznego i rezygnacji z odwiedzania ulubionych miejsc takich jak na przykład basen, siłownia czy fitness. Nie warto jednak rezygnować ze swoich pasji, kosztem obniżenia samopoczucia. W takiej sytuacji warto się nie poddawać, działać jak najszybciej i skorzystać z pomocy dermatologa oraz kosmetologa. Specjaliści pomagają w postawieniu właściwej diagnozy powstałej choroby skóry twarzy, skutecznym leczeniu oraz odpowiedniej pielęgnacji cery, co z kolei sprzyja obniżeniu ryzyka powstawania blizn potrądzikowych.

Pryszcze koło nosa – przyczyny

Częstą przyczyną powstawania krost przy nosie jest trądzik dorosłych. W przypadku osób w wieku 11-18 lat może być to też trądzik młodzieńczy. Objawy tej choroby to zaskórniki, grudki oraz ropne wykwity, które w łatwy sposób rozprzestrzeniają się na całej twarzy. Podłożem występowania wyprysków na nosie są nierzadko zaburzenia hormonalne, a także stres. Jeśli pryszcze koło nosa pojawiają się w życiu dorosłym systematycznie, warto zwrócić też uwagę na dietę oraz stosowane używki, takie jak papierosy czy alkohol, ponieważ mają one istotny wpływ na kondycję skóry.

Pryszcze koło nosa – leczenie

Profesjonalne leczenie u dermatologa opiera się na zastosowaniu miejscowo antybiotyków. Jednak w sytuacji zaostrzonych objawów, w postaci intensywnych wyprysków na nosie, konieczne jest również wdrożenie doustnej antybiotykoterapii oraz przyjmowanie retinoidów, będących pochodną witaminy A. Ich celem jest przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwłojotokowe. Zdarza się też, że w przypadku zaburzeń hormonalnych, skuteczna terapia polega na zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Pryszcze koło nosa – profilaktyka

Efektywnym działaniem profilaktycznym wobec krost przy nosie jest zastosowanie właściwej diety, z przewagą warzyw zielonych, owoców i piciem dużej ilości wody niegazowanej. Dobrze jest natomiast zrezygnować z ostrych przypraw, słodyczy, przetworzonej żywności oraz fast foodów. Zapobiegawczo warto również zadbać o staranne dobranie kosmetyków do pielęgnacji twarzy, które mają działanie złuszczające i przeciwzapalne. Doskonałą profilaktyką jest też złuszczanie skóry kwasami AHA, wykonywanie peelingów, masek i zabiegów laserowych z użyciem głowicy Acne, przeznaczonej do leczenia aktywnych form trądziku.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy koło nosa

Dla osób borykających się z pryszczami koło nosa, a także bliznami potrądzikowymi, zabiegami polecanymi są, między innymi: 

Discovery Pico

Icon 1540

Peeling chemiczny

Alma Harmony iPixel

Maska tretinoinowa

Cosmelan

Yellow Peel

Peeling Refresh

PRX

Alma Harmony Acne

Peeling Whitening

PicoSure

Peeling Salipeel Lic

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki